Skocz do zawartości

Kupię montaż klasy EQ8


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Herbert West napisał:

A jednak :-)

 

1 godzinę temu, apolkowski napisał:

Czyli decyzja zapadła :-)

Niestety coraz bardziej dokucza mi przewlekła infekcja dwunastocalicą złośliwą i potrzebuję czegoś do mocnego ustabilizowania tej trudnej sytuacji.

21 minut temu, kubaman napisał:

budżet?

Dyplomatycznie odpowiem, że adekwatny do propozycji, ale z opcją bardzo twardej negocjacji.

  • Lubię 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądając zdjęcie M51 by @Wiesiek1952 mam kolejny, silny nawrót dwunastocalicy złośliwej więc podbijam moje ogłoszenie, może znajdzie się dawca (edit: sprzedawca) jakiegoś solidnego wierzchowca.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 2
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fred23 napisał:

Znalazłem coś „taniego”

https://www.jtwastronomy.com/products/p75-trident-direct-friction-drive-telescope-mount

 

Cena i ładowność lepsza niż cem120, jest opcja z enkoderem, no i chyba nie składa go chinczyk.

To na zlocie w Bukowcu zwiedzanie tego montażu będzie pewnie biletowane :D Grzędziel, trzymam ciuki za właściwą decyzję

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jakby to powiedzieć... moja choroba dwunastocalica złośliwa przez blisko rok wisiała na NEQ6-Pro (z Rowan belts) i żyłem z tym bo dawało radę. No, OK szału nie było. RMS 0.6 - 0.7" w PHD2. Zanabyłem CEM120EC2. Hmmmmmm... 0.4-0.5" RMS. Gdyby nie to, że miałem wrażenie, że NEQ6 z tym teleskopem to się sam z siebie "wyp....li"  bo toto nie ma szans ustać to... bym nie inwestował. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.