Skocz do zawartości

aparat cyfrowy + nieruchomy statyw ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Tak tak Papatek, masz krechę jak od Ciebia do Krakowa czyli bardzo długą za nieobecność w życiu towarzyskim forum ;)

Zjazd będzie w ostatnie 10 dni sierpnia, gorąco zapraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją droga to pomieneliście fakt tego że Janusz z tego co pamiętam zaprezentował po raz pierwszy na forum swoje astro zdjęcie !

 

Ja zauważyłem to wcześniej ;)

 

Janusz, ładne fotki. Widzę, że cyfraczek Ci się spodobał. No i dobrze. Bo w końcu jakieś fotki pokazujesz. ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bartolo i Kolegów

Bartku nie daj się Januszowi, a Ty Januszu nie porównuj Koziołka do Cykadła, bo Cykadło wcale nie jest cudem techniki w ręku producenta. Natomiast Bartek i nie tylko / Kawalcowie/ w świetny sposób pokazał jak można w prosty sposób wykonać dobry sprzęt do celów amatorskich i Koledzy powinni brać z Bartka przykład, a do Bartka mała prośba, rozrysuj i zwymiaruj poszczególne elementy, aby kolegom ułatwić wykonanie Koziołka. Koziołek za kilka pln miałby szansę stać się stałym elementem "naszych obserwatoriów astronomicznych." Chciałbym nawet tu na Forum zobaczyć współczesną konstrukcję Januszowego Cykadła, a nie przeróbkę staroci. Januszu chwal się tuuu.!

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mowilem Ci Bartek ale robilem dalsze proby z moim no i okazuje sie ze dziala zupelnie ok, problemem bylo zle ustawienie na polaris !

laserek i sprawa z glowy ;)

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja akurat dzisiaj zjarałem swój laserek :- jutro muszę kupić nowy do mojego celownika... kurde tylko żeby to prosto strzelało wiązką...

 

No napewno nie będzie krzywa :)))

 

Ale tak serio, to w takich laserkach zbieżność wiązki można ustawić regulując soczewke. Jednakże fabrycznie zostało to razu stawione i zablokowane ( zaklejone ). Jednak można na siłe odkręcić soczewke i ustawić jeszcze lepiej :))

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne - chodzi mi o to żeby wiązka była równoległa do obudowy... ;)

 

te laserki wskaźnikowe (breloczki) co sprzedają w kioskach mają soczewkę umieszczoną na sprężynce, a całość jest dokręcona, dzięki czemu można regulować skupienie wiązki, ale niestety nie za bardzo da się regulować kierunek

 

chyba zrobię tak, że zamiast demontować breloczek wsadzę go w całości w rurkę miedzianą od CO, a mocowanie i regulacja będzie ideowo taka sama jak w lunetkach celowniczych od teleskopów

 

mam też pomysł jak zrobić, żeby wiązka była równoległa do osi koziołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.