Jump to content

Takahashi FS-102


Guest
 Share

Recommended Posts

Do tego refraktora FS-102 przewidują montaż Takahashi EM 10 . Ma udźwig 6kg . Następny jest EM 200, na którym można zawiesić 15kg. Koszt EM 10 to za oceanem 2429$, a w Europie odpowiednio więcej :( , natomiast EM 200 kosztuje w Stanach 3909$ nie wspominając o europejskich cenach  > :( . Piotr, nie lepiej pomyśleć o GP DX Vixena  ;D  ;D ;D. Pozdrawiam! Rysiek

Ps. Te ceny mogą się nieco różnić u dealerów.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Oskarze jak na fluorite APO to cena jest więcej niż zachęcająca i po troszę nawet okazyjna, tyle się płaci za pełną jakość optyki tej firmy   :D

Link to comment
Share on other sites

Januszku źle mnie zrozumiałeś. Choćby dodać jeszcze 5 okularów i szukacz, cena nie będzie "zachęcająca", a takiego zwrotu użyłem. Bez względu na to czy jest to cena okazyjna czy nie, jest to bardzo wysoka cena. Choćby taki zestaw nowy kosztował 2 razy tyle, to i tak cena nie będzie zachęcająca.

 

To miałem na myśli. Drogo.

Link to comment
Share on other sites

Oskar, Januszowi chodzi właśnie o to, że "tanio" jak za tą klasę sprzętu. Dla nas cena jest wysoka, ale za jakość się płaci. Zapytaj Waldka, czy jeszcze raz wydał by te pieniądze na ten refraktor, gdyby nie ta 128-ka  ;D, bo ja odpowiedź znam  ;D. Zerknij tutaj - http://www.binoculars.com/detail.asp?PID=10016 . To za oceanem, a w Europie dołóż jeszcze sporo do tego . Jeśli ktoś ma możliwości zakupu w Stanach to trafiają się okazje jak choćby ta - http://www.buytelescopes.com/product.asp?pid=1543 . Pozdrawiam! Rysiek

Link to comment
Share on other sites

Dobrze proponuję taką konkluzję: TANIO ALE DUŻO EURO KOSZTUJE :)

 

Wiem, że APO tyle musi kosztować i jest tego warte, bo miałem okazję patrzeć przez Waldkową 128. W sumie to miałbym ochotę tę 100-kę kupić. Tylko co powiem rodzinie latem: jedziemy nad Ślężę się poopalać   :)

Link to comment
Share on other sites

Co tam opalanie - niezdrowe  ;D. Co zobaczysz to Twoje !  ;D . Oczywiście nie traktuj tego poważnie. Trzeba wiedzieć kiedy ma się dość. Moim zdaniem przy tej różnicy cen Twój 100RS powinien Ci wystarczyć, a jeśli już wydać tyle kasy to " odskoczyć" na coś większego, a Tała zachować. Ja kupiłem 150 TMB , ale marzy mi się ten Janusza Newton z korektorem Rossa  ;D. Może to będzie się wzajemnie uzupełniało. To jest przyszłość . Pozdrawiam! Rysiek

Link to comment
Share on other sites

Panowie;

cena nie jest zła.  Trzeba pamiętać, że to sprzęt sprawdzony, z pewnego źródła, a co najważniejsze - w kraju.  Przypomnijcie sobie te wszystkie dyskusje o cle, vacie i ryzyku na granicy.

Link to comment
Share on other sites

Ta moja 150-tka z EQ6 i bardzo dobrą złączką kątową 2" Intes De Luxe kosztowała niewiele więcej niż tubus Takahashi. To jednak tylko Fraunhofer, a nie fluoryt :( . Chromacora nie wliczaj Oskarze, bo go  jeszcze nie kupiłem . Z nim cena wzrosła by o ok. 1000 euro. Pozdrawiam! Rysiek

Link to comment
Share on other sites

Jakbym mieszkał w klimacie zwrotnikowym to bym może wcelował się w taki sprzęcior. Jednak u nas trzeba chyba sobie pofolgować.

 

Poza tym jakbym wydał tyle na sprzęt astro to musiałbym zwiększyć czas zatrudnienia. I nici z wolnego na Astro.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

W jednym ze starszych S&T znalazłem artykuł na temat 3 refraktorów tej samej firmy (Vixen-Orion): achromatu, ED i FL (identyczny z Grześkowym). Artykuł jest dość obszerny. Zeskanuję całość i postaram się zamieścić (lub wyślę Bartkowi z prośbą o zamieszczenie). Rzecz o tyle warta uwagi, że porównywany jest sprzęt o identycznej aperturze i tego samego producenta.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Też to przeczytałem od deski do deski, to wartościowy materiał porównawczy ;D ;D ;D

Były też i inne wartościowe porównania sprzętów innych kategorii 8)

Ogólnie mówiąc Skay'a i Astronomy powinna czytać większość naszych Miłośników Astronomii.

 

Ps. Ooo...ps znów mam już 100 postów, ale to zleciało ;D ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrzej

witam.

Chłopaki, wysyłam Bartkowi skany w stereo i kolorze i proszę o dalsze ich wyslanie na priva. Powód-nie chcę wysyłać nie moich materiałów na forum ogolnodostępne a poza tym trzeba sobie stronki powiększyć do czytania.

P.s. S&T Nov. 1999r.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.