Skocz do zawartości

Takahashi FS-102


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego refraktora FS-102 przewidują montaż Takahashi EM 10 . Ma udźwig 6kg . Następny jest EM 200, na którym można zawiesić 15kg. Koszt EM 10 to za oceanem 2429$, a w Europie odpowiednio więcej :( , natomiast EM 200 kosztuje w Stanach 3909$ nie wspominając o europejskich cenach  > :( . Piotr, nie lepiej pomyśleć o GP DX Vixena  ;D  ;D ;D. Pozdrawiam! Rysiek

Ps. Te ceny mogą się nieco różnić u dealerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oskarze jak na fluorite APO to cena jest więcej niż zachęcająca i po troszę nawet okazyjna, tyle się płaci za pełną jakość optyki tej firmy   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszku źle mnie zrozumiałeś. Choćby dodać jeszcze 5 okularów i szukacz, cena nie będzie "zachęcająca", a takiego zwrotu użyłem. Bez względu na to czy jest to cena okazyjna czy nie, jest to bardzo wysoka cena. Choćby taki zestaw nowy kosztował 2 razy tyle, to i tak cena nie będzie zachęcająca.

 

To miałem na myśli. Drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, Januszowi chodzi właśnie o to, że "tanio" jak za tą klasę sprzętu. Dla nas cena jest wysoka, ale za jakość się płaci. Zapytaj Waldka, czy jeszcze raz wydał by te pieniądze na ten refraktor, gdyby nie ta 128-ka  ;D, bo ja odpowiedź znam  ;D. Zerknij tutaj - http://www.binoculars.com/detail.asp?PID=10016 . To za oceanem, a w Europie dołóż jeszcze sporo do tego . Jeśli ktoś ma możliwości zakupu w Stanach to trafiają się okazje jak choćby ta - http://www.buytelescopes.com/product.asp?pid=1543 . Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze proponuję taką konkluzję: TANIO ALE DUŻO EURO KOSZTUJE :)

 

Wiem, że APO tyle musi kosztować i jest tego warte, bo miałem okazję patrzeć przez Waldkową 128. W sumie to miałbym ochotę tę 100-kę kupić. Tylko co powiem rodzinie latem: jedziemy nad Ślężę się poopalać   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam opalanie - niezdrowe  ;D. Co zobaczysz to Twoje !  ;D . Oczywiście nie traktuj tego poważnie. Trzeba wiedzieć kiedy ma się dość. Moim zdaniem przy tej różnicy cen Twój 100RS powinien Ci wystarczyć, a jeśli już wydać tyle kasy to " odskoczyć" na coś większego, a Tała zachować. Ja kupiłem 150 TMB , ale marzy mi się ten Janusza Newton z korektorem Rossa  ;D. Może to będzie się wzajemnie uzupełniało. To jest przyszłość . Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie;

cena nie jest zła.  Trzeba pamiętać, że to sprzęt sprawdzony, z pewnego źródła, a co najważniejsze - w kraju.  Przypomnijcie sobie te wszystkie dyskusje o cle, vacie i ryzyku na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja 150-tka z EQ6 i bardzo dobrą złączką kątową 2" Intes De Luxe kosztowała niewiele więcej niż tubus Takahashi. To jednak tylko Fraunhofer, a nie fluoryt :( . Chromacora nie wliczaj Oskarze, bo go  jeszcze nie kupiłem . Z nim cena wzrosła by o ok. 1000 euro. Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mieszkał w klimacie zwrotnikowym to bym może wcelował się w taki sprzęcior. Jednak u nas trzeba chyba sobie pofolgować.

 

Poza tym jakbym wydał tyle na sprzęt astro to musiałbym zwiększyć czas zatrudnienia. I nici z wolnego na Astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym ze starszych S&T znalazłem artykuł na temat 3 refraktorów tej samej firmy (Vixen-Orion): achromatu, ED i FL (identyczny z Grześkowym). Artykuł jest dość obszerny. Zeskanuję całość i postaram się zamieścić (lub wyślę Bartkowi z prośbą o zamieszczenie). Rzecz o tyle warta uwagi, że porównywany jest sprzęt o identycznej aperturze i tego samego producenta.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Też to przeczytałem od deski do deski, to wartościowy materiał porównawczy ;D ;D ;D

Były też i inne wartościowe porównania sprzętów innych kategorii 8)

Ogólnie mówiąc Skay'a i Astronomy powinna czytać większość naszych Miłośników Astronomii.

 

Ps. Ooo...ps znów mam już 100 postów, ale to zleciało ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Chłopaki, wysyłam Bartkowi skany w stereo i kolorze i proszę o dalsze ich wyslanie na priva. Powód-nie chcę wysyłać nie moich materiałów na forum ogolnodostępne a poza tym trzeba sobie stronki powiększyć do czytania.

P.s. S&T Nov. 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.