Jump to content

lornetka BREAKER 7x50


zygista
 Share

Recommended Posts

Odradzam. To tani azjatycki sprzet o marnej jakosci. Pozbieraj jeszcze

troche pieniazkow i kup sobie cos lepszego, bo tak wywalisz tylko 150

zl w bloto.

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

Odradzam. To tani azjatycki sprzet o marnej jakosci. Pozbieraj jeszcze

troche pieniazkow i kup sobie cos lepszego, bo tak wywalisz tylko 150

zl w bloto.

 

Arek

 

I tu się z Arkiem zgadzam całkowicie ;)

Link to comment
Share on other sites

Obserwowałem trochę niebo lornetką BREAKER 10x60.

Jakość tego egzemplarza była kiepska w porównaniu z moim Soligorem 10x50.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam starą BPC 10x50 i nie bardzo o nią dbałem, ale według tzw. postronnych obserwatorów daje bardzo łądne obrazy.

 

To znaczy w porównaniu z tym Brekerem 7x50 oczywiście???

 

Janusz P.

Link to comment
Share on other sites

Jak lubisz postudiować sobie znane i nieznane jeszcze wady optyczne to polecam zakup lornetki Breaker na handlu lub Allegro ;D.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Skoro mowa o lornetkach to mam jedno pytanie: w nocy na dłuższych obserwacjach często zaparowywują mi obiektywy od lornetki, czy są może jakieś środki zapobiegawcze temu?

Link to comment
Share on other sites

Możesz zrobić osłony z tektury, podobnie jak mają osłony

przeciwsłoneczne obiektywy fotograficzne. Nie jest to środek 100 %, ale znacznie opóźnia osiadanie rosy. Osłony najlepiej pomalować kilkakrotnie czarnym matowym lakierem żeby nie ucierpiały od wilgoci. Długośc osłon powinna wynosic ok. 10 cm. Należy pamiętać o zwiększonej średnicy o 2xtg kąta widzenia lornetki x długosc osłony, bo inaczej obetniesz pęk promieni.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A mnie wpienia parowanie okularów, chyba od gałek ocznych.

Bo wstrzymuje oddech jak oddycham i wydycham pare w bok.

A okularu zaparowywują i musze je przecierać.

To jest denerwujące.

Co mozna zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Najlepiej między obserwacjami trzymać lornetke za ciepłą pazuchą i rosa szybko na niej nie będzie siadać a na osłony na obiektywy rosyjskiej 10x50 nadają się dobrze butelki po płynie K po odcięciu denka i szyjki 8)

Sam tego wynalazku używałem przez ładnych kilka lat z dobrym skutkiem !!!

Link to comment
Share on other sites

To zjawisko nie powinno występować zbyt długo, tylko na początku obserwacji. Jedyna rada to przecierać okulary szmatką, nie jest to aż tak upierdliwe jak parowanie obiektywów.

Link to comment
Share on other sites

Lepsze od tektury sa obciete butelki po plastikowych napojach. Nie mokna

i sa bardziej dlugowieczne.

 

Pozdrawiam,

Arek

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

To zjawisko parowania okularów najintensywniej występuje w nocy i nad ranem jak temperatura powietrza się podnosi a lornetka jest po nocy zimniejsza niż otoczenie i punkt rosy przy nawet niewielkiej wilgotnosci mamy od ręki przekroczony :o

Pomaga oddychannie nosem i wydychanie ustami ale w zimie i tak nasze oczy są mokre i dużo cieplejsze i po szczelnym dociśnieciu osłon okularów lornetki do oczu prawie natychmiast nam ona zaparuje :'( :'( :'(

W wojskowych modelach muszli ocznych okularów jest często specjalne wycięcie w muszli przy samej soczewce znacznie opóźniające zjawisko parowania okularów i zapewnia ich lepsze wietrzenie podczas obserwacji!!!

Jest jeszcze jeden wynalazek czyli płyn do okularów ale tych korygujących wzrok, ponoć nawet tych z warstwami MC o nazwie Anty Foog i ponoć po przetarciu nim szkieł nie parują przez wiele godzin ale boje się z nim eksperymentować na Zeissie a tym bardziej Fujinonku ???

Popytajcie kolegów "okulkarników" czy coś takiego stosują i z jakim skutkiem dla efektu ochronnego przed rosą i trwałości warstw MC na ich szkłach ???

Link to comment
Share on other sites

Na mojej lornetce napisane jest "fog", a w instrukcji napisali, że to oznacza anti fog - nieparująca. Jak oni to uzyskali?

 

O jakiej lornecie piszesz Crocodile? wstaw sobie instrumenta do profilu to nie będziemy musieli na przyszłość o to pytać!!!

Może chodzić o zapuszczenie suchym azotem i anty foog odnosi sie do środkowych powierzchni lub o specjalną warstwę hydrofobową która powoduje że cały czas szkło jest wilgotne i nie tworzą się kropelki rosy ale to dość drogie i nowatorskie rozwiązanie stosowane tylko w lornetach z najwyższej półki cenowej raczej dla koneserów z zasobniejszym porfelem.

A sprawdza Ci się to i rzeczywiście nie zaparowywują jej okulary i obiektywy przy porannej rosie ??? ??? ???

 

Janusz P.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.