Skocz do zawartości

Optisan star 700/76 i jazaplacilem za niego


Gość damian24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! o to juz drugi juz moj nowy teleskop Optisan Star 700/76mm i jak narazie dobrze sie sprawuje wczoraj wlasnie z balkonu ogladalem jowisza i ksiezyce jego powiekszajac soczewka Barlowax2 350 razy obraz jest dobry ostry :D zaplacilem za niego 333zl fotojoker liczy sie 12 miesiecy gwarancji to sie narazie nie przejmoje :blink: zachecam do zakupienia tego teleskopu!!!! pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! o to juz drugi juz moj nowy teleskop Optisan Star 700/76mm i jak narazie dobrze sie sprawuje wczoraj wlasnie z balkonu ogladalem jowisza i ksiezyce jego powiekszajac soczewka Barlowax2  350 razy obraz jest dobry ostry :D  zaplacilem za niego 333zl fotojoker liczy sie 12 miesiecy gwarancji to sie narazie nie przejmoje :blink: zachecam do zakupienia tego teleskopu!!!! pozdrawiam!!!!!

Żartujesz, prawda?

Skąd to 350x? :blink:

Okular Kellner 4 mm? Jeśli tak, to chyba ogniskowa tego okularu jest mocno zaniżona! :)

Jak uzyskasz z lustr 76 mm OSTRE powiększenie 100x to masz szczęście! :)

 

Wg POWSZECHNIE panującej opinii (którą podzielam) reflektory o średnicy lustra 76 mm nie są godne polecenia komukolwiek.

 

A ta gwarancja przy prostym sprzęcie... który można co najwyżej uszkodzić MECHANICZNIE a to powoduje utratę gwarancji...

 

Pozdrawiam, samych udanych obserwacji! - Miłek

 

P.S.

I nie wierz we wszystko co tam wypisują o powiększeniach, bo wg INSTRUKCJI w teleskopach z Żywca uzyskuje się (zupełnie niezależnie od średnicy lustra) 500 x bez żadnego problemu! :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! o to juz drugi juz moj nowy teleskop Optisan Star 700/76mm i jak narazie dobrze sie sprawuje wczoraj wlasnie z balkonu ogladalem jowisza i ksiezyce jego powiekszajac soczewka Barlowax2  350 razy obraz jest dobry ostry :D  zaplacilem za niego 333zl fotojoker liczy sie 12 miesiecy gwarancji to sie narazie nie przejmoje :blink: zachecam do zakupienia tego teleskopu!!!! pozdrawiam!!!!!

A ja głupi wywaliłem na swojego klewika 6 gnoja i planety z powerem 350x da się oglądać raz na ruski rok. Musiałeś trafić na naprawdę wybitny egzemplarz :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! o to juz drugi juz moj nowy teleskop Optisan Star 700/76mm i jak narazie dobrze sie sprawuje wczoraj wlasnie z balkonu ogladalem jowisza i ksiezyce jego powiekszajac soczewka Barlowax2  350 razy obraz jest dobry ostry :D  zaplacilem za niego 333zl fotojoker liczy sie 12 miesiecy gwarancji to sie narazie nie przejmoje :blink: zachecam do zakupienia tego teleskopu!!!! pozdrawiam!!!!!

 

I co widziales na Jowiszu przy powiekszeniu 350x?

Bo ja w obecnych warunkach jak przekrocze 150x to raczej nie moge okreslic obrazu jako ostry................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! paski widac dobrze ale wirkow nie widac a zeby widac bylo wirki to musialbym sie posluzyc Teleskopem Kosmicznym co nie... :D  pozdrawiam!!!!

 

Hm... a dane Ci bylo zerkac przez inne teleskopy?

Czy to Twoje pierwsze obserwacje "na zywo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! paski widac dobrze ale wirkow nie widac a zeby widac bylo wirki to musialbym sie posluzyc Teleskopem Kosmicznym co nie... :D  pozdrawiam!!!!

 

niestety wystarczy zwykły mało aberrujący teleskop :)

 

ps. paski to widac w lornetce powiekszającej 20x a księżyce w każdej lornetce. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także *zniechęcam* do zakupu tego teleskopu. Wprawdzie nie posiadam firmowego Optisana, a identyczny z nim noname, który wymagał "tuningu", aby doprowadzić go do stanu użyteczności... Jakość obrazów i ilość możliwych do zaobserwowania za pomocą tej zabawki obiektów może szybko zniechęcić początkującego. Oczywiście nie można od razu wybierać sprzętu, którego nie będziemy potrafili użyć, nie orientując się na niebie. Tak więc w pierwszej kolejności nabywamy odpowiednią wiedzę.

 

Pozdro

Rad

P.S. Oczywiście teleskop ten nabyłem ze świadomością, tego, że kupuje wyrób "teleskopopodobny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako byly posiadacz teleskopu Optisan 76/700 moge napisać ,ze przez 4 mm okular nawet orto nic sensownie nie widac . Mozliwe, ze z tego barlowa x3 ktos wydłubał soczewke i dlatgo widzisz . Powiekszenie obliczasz dzielac ogniskowa tuby przez odniskowa okularu np. dla 10mm okualru masz 700/10=70 powiekszenie

Te teleskopy na allegro kosztuja az 245 zl . Pewnie nim minie gwarancja to go odsprzedasz za 150 zl , albo na bazie jego czesci zrobisz np. 130/1300 tak jak ja . Po wykreceniu plastikowej redukcji na wyciagu mozesz włozyc do niego okulary w standardzie 1,24 cala . Kup sobie taki np. 10 mm plossla i zobaczysz roznice . Pasy na Jowiszu tym sprzetem widac jako ciemne kreski . Pierscien Saturna tez zobaczysz . Ale zasadniczo nic wiecej poza fazami Wenus i Ksiezycem . Jak masz mozliwosc to zwróć ten sprzęt , kup z min. 110 mm lustrem. 76 zbiera za malo swiatla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, prawie popłakałem sie ze smiechu. Juz dawno sie tak nie ubawilem... x350 :rofl: W sumie powinno byc mi smutno, ze takie totalne bzdury nie tylko na alledrogo mozna czytac. Na domiar złego tam mozna to jeszcze tłumaczyć chciwością, bezczelnością i złymi intencjami sprzedawcy, ktorego celem jest żeby wcisnąć byle chłam każdemu kto sie nawinie i mysli, ze zobaczy Jowisza jak z Hubble telescope :astronomer2:

 

Dla wszystkich planujących zakup takiego lub podobnego Optisana. Kiedys uzywalem przez chwile podobnego monokularu bo nie chce tego czegos celowo okreslic mianem teleskopu. Byl to plastikowy refraktorek Optisan 50mm i powiem krótko. Cieszę sie, ze nie zniechecil mnie do astronomii. Przy nim zwyczajna lornetka 10x50 daje 10x wiecej frajdy z exploracji nieba.

 

Apertura 76mm + x350 = Ciemność! ... ciemność widzę :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Właśnie kupiłem synowi Optisana ze względu na jutrzejszą koniunkcję Jowisza i wenus :D oczywiście rura używana, ale nie nosi żadnych śladów zniszczenia. Mam pytanie do forumowiczów którzy mieli styczność z Optisanem nie mam żadnej instrukcji zaraz będe szukał oczywiście, ale liczę że ktoś kto miał z tym styczność ma jakieś doświadczenie i jest w stanie mi pomóc jak obserwować i jakich użyć soczewek. Mam dwie większe rureczki takie jak na zdjęciach ( BARLOW X 2 i 1,5 X Erecting Eyepiece ) i trzy małe ( H20mm, H12mm, SR4mm ) . Jak wsadzę soczewkę BARLOW X 2 to na sam koniec tej soczewki mam włożyć jedną z tych mniejszych i czy wsadzić je do końca i skręcić ? . Dojde do tego sam tylko potrzebuje czasu a jutro chciałbym się wybrać z małym wczesnym rankiem sprawdzić Optisana :D proszę o pomoc z góry dzięki. Jak ktoś ma sie rozpisywać co to za sprzęt to proszę wziąć pod uwagę fakt że chłopak ma 9 i jak stwierdzę że spodobało mu się to wtedy zainwestuję w coś lepszego.

23557861_1735219906550037_684587645_o.jpg

23546870_1735242079881153_1097549769_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się że tym sprzętem możesz go tylko zniechęcić do obserwacji.

Na początku powinieneś teleskop skolimować. Tutaj masz opisane na czym polega kolimacja teleskopu newtona:

http://astrofotografia.republika.pl/Kolimacja_teleskopu.htm

Po kolimacji sprobuj rozpocząć obserwację od najdłuższego okularu czyli 20mm. Wszelkie barlowy sobie daruj.

Jeżeli obraz będzie ostry skieruj teleskop na jasną gwiazdę i ustaw szukacz teleskopu aby gwiazda była w centrum obrazu szukacza, centrujesz śrubkami po obwodzie.

Ostatecznie możesz spróbować użyć okularu 12mm ale będzie to pewnie maksymalne użyteczne powiększenie dla tego teleskopu.

Szkoda że przed zakupem nie skonsultowałeś decyzji na forum, chyba każdy odradziłby ci ten sprzęt na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teleskop w stronę innego bloku i 12mm i 20mm są super obraz czysty nawet z BARLOW. Nie wiem czy to samo będzie na niebie bo zachmurzone. Szukacz już ustawiłem mniej więcej bo blok obok mnie jest w odległości 20 metrów więc widzę wzory na tapecie i lampę stojącą jakbym przykleił się do niej twarzą. Zaraz zajmę się tą kolimacją znaczy sie poczytam bo nie mam gdzie skierować teleskopu. Nie zniechęcę go tak myślę bo do obserwacji księżyca jak na początek jest ok. Wolałem kupić to niż jakąś lunetę dla dzieci w dodatku stoi to na drewnianym masywnym statywie. Może idzie to odrobinę podkręcić kupić jakąś soczewkę itp. Ciekawy jestem jaki sprzęt na początek bo myślałem nad czymś takim http://tiny.pl/glgd7

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do weryfikacji tego co ujrzę przez TS 15x70 MX Marine kupiłem "malucha" czyli Sky-Watcher 80/400. Dopiero dziś po dwóch tygodniach udało się złapać na 40 minut dziurę w chmurach i mogę coś o tym "maluchu" napisać. W 45x (okular 9mm) od Mizara czy Albireo nie szło oczu oderwać, M 42 ładne skrzydła motyla z Trapezem w środku. Gwiazdy ostrzy dobrze, punktowe, aberracji specjalnie się nie dopatrzyłem nawet na jasnych gwiazdach. Zakup uważam za udany (tuba 399zł, kątówka 45° 79, okular 89). Tylko żeby to niebo chciało jeszcze być czyste dłużej niż 40 minut! Pozdrawiam!!!

20171031_162825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że ten SkyWatcher to inna półka niż te opisane powyżej Optisany, poza tym to refraktor więc o wiele mniej kłopotliwy w wizualu od kiepskich Newtonów. 

Czy nie macie wrażenia że pierwszy post to po prostu nachalna reklama kogoś , kto sądził że ludzie na astropolis dadzą się na nią zlapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎6‎/‎28‎/‎2005 o 11:20, Gość damian24 napisał:

Witam! o to juz drugi juz moj nowy teleskop Optisan Star 700/76mm i jak narazie dobrze sie sprawuje wczoraj wlasnie z balkonu ogladalem jowisza i ksiezyce jego powiekszajac soczewka Barlowax2 350 razy obraz jest dobry ostry :D zaplacilem za niego 333zl fotojoker liczy sie 12 miesiecy gwarancji to sie narazie nie przejmoje :blink: zachecam do zakupienia tego teleskopu!!!! pozdrawiam!!!!!

Przecież to śmieć jest..... Nikt na tym forum nie uwierzy w powiększenie 350x z maleńkiego Newtona 76mm, a już tym bardziej, że daje to ostry obraz :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem tego Opisana i na prawdę totalna porażka. Dobrze że o 4.50 było tak zimno że mojemu małemu wystarczył tylko księżyc i był zachwycony. Księżyc w miarę ostry z samą soczewką 20mm. Z dokładką BARLOWx2 i soczewką 20mm potrzeba cierpliwości by w miarę wyostrzyć obraz. To http://tiny.pl/glgd7 chyba też teleskop newtona więc po doświadczeniu z Optisanem wydaje mi się że to gorsze teleskopy niż te z prawdziwymi hahaha czy jak one tam sie nazywają refraktory :D 

20171112_055635edited.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz teleskop na start za nie duże pieniądze to szukaj tych dwóch modeli:

Teleskop newtona (reflektor):

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_34&products_id=1827&lunety=Teleskop Sky Watcher N 152 1200 DOBSON 6

Używany można dostać w okolicach 500-600zł

Luneta (refraktor):

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_33&products_id=1504&lunety=Teleskop Sky Watcher Synta R 80 400 AZ 3 SK804AZ3

Używany czyli montaż + teleskop myślę że w okolicach 400zł

 

Oba teleskopy bardzo dobre na start. Pierwszy jest większy i trochę bardziej wymagający (ewentualna kolimacja) ale ma większe możliwości.

Drugi, prosty w obsłudze, mały, lekki. Oba bardzo dobrze sprawdzą się na księżycu. Na planetach przewagę będzie mieć newton, za to na szerokich kadrach z małymi powiększeniami refraktor ze względu na krótką ogniskową (w newtonie nie uzyskasz powiększenia mniejszego niż w okolicach 40x).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.