Skocz do zawartości

Wystawianie sieci i RDP


Zlew

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ostatnio droga kupna komputerek CHU(J)WI larkbox pro do sterowania setupem. Do komputerka łączę się z laptopa przez RDP (w tej samej sieci, czyi powiedzmy w warunkach polowych z hotspota postawionego na telefonie). Problemy zaczynają się, kiedy nie ma możliwości połączenia się do sieci (bo nie ma zasięgu, taki problem miałem na przykład na jesiennym zlocie). Z poprzednim komputerem w takiej sytuacji łączyłem się kablem LAN i nie było problemów, natomiast CHU(J)WI nie ma gniazda LAN. I tu się pojawia pytanie:

 

Czy znacie jakąś możliwość, żeby na takim komputerku (albo na laptopie) zainstalować jakiś program, który pozwoli się łączyć tym komputerom bez zewnętrznej sieci tak, żeby dało się dostać do tego małego ustrojstwa? Albo na przykład jakąś apkę na telefon, która pozwoli na komunikację między tymi dwoma komputerami? Żeby mnie życie gdzieś w polu bez zasięgu brutalnie nie zaskoczyło ;)

Byłbym wdzięczny za porady ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje:

1 AP na komputerze setupowym. Aby to działało, twoja karta musi wspierać taki tryb, dopiero wtedy Windows może utworzyć sieć. Sprawdzasz poleceniem netsh wlan show drivers i szukasz informacji o hosted network - musi być yes. Film wyżej chyba dokładnie pokazuje tą opcję. Czasami brak wsparcia nie jest definitywny - u mnie dało się zainstalować starszy sterownik karty, który miał wsparcie.

2 AP na innym urządzeniu. Najprościej hotspot na telefonie :) Hotspot nie musi mieć połączenia do internetu, działa jak normalna sieć lokalna. Alternatywnie jakiś mały router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Wystawianie sieci i RDP
28 minut temu, MateuszW napisał(a):

Najprościej hotspot na telefonie

Jezu, jaki ze mnie jest nieogar... Ja się difoltowo łączę się przez hotspota w telefonie, tylko że myśałem, że to tego jest niezbędny internet i nawet NIE SPRÓBOWAŁEM na zlocie...

1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

i to w moim przypadku dyskwalifikuje jak komputer przy setupie

mój cały setup przy zaniku zasilania i tak stanie dęba, więc po co mi komputer, co jako jedyny będzie działał :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.