Skocz do zawartości

Teleskop 150/1420 Newton


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop Newton 150/1420 Dobson

 

Teleskop został zmodernizowany u Pana Poruczko pod koniec roku 2004.

 

Jest nowe lustro 150mm, nowy pająk z lustekiem 1/4 lambda

została przedlużona tuba oraz wyciąg okularowy obrotowy.

 

Do teleskopu dokładam 3 okulary.

 

1) Ploss Soligor 6 mm

2) Polss Antares 32 mm (na zdjeciu)

3) Ruski super ploss 14x

 

Teleskop jest w dobrym stanie prawie wogole nie używany od modyfikacji

tuba ma gdzie niegdzie odpryski farby.

 

Cena 950 zł

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Gwint powyżej wyciągu pozostał jeszcze po poprzednim właścicielu bo chciał

wydłużyć ogniskową jak mówił ale dopiero potem dowiedział sie ze to nie możliwe

bez zmiany lustra :)

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Oferta nieaktualna patrząc po innych cenach lepiej niech stoi i sie marnuje niż mam go sprzedac za 300 zł.

 

Pozdrawiam

 

Filip

 

Niemoge zrozumieć, taka ludzka natura lepiej niech gnije niż oddać komuś za niższą cene:((( osobiście oddałem koledze montaż paraktyczny za darmo bo uznałem, że nikt mi go niekupi za takie pieniądze co kupiłem, to poco ma stać i tylko domeq zastawiać :szczerbaty:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sentyment, inwestycja, włożona praca, pieniądze, zapał.

 

Widze, że nie rozumiesz tego Mitek bez obrazy, ale dorośniesz do tego.

 

Pozdrawiam

 

Yeti :Salut:

 

 

--- Po modyfikacji postu ---

 

Zapomniełem dodac:

 

Emocje włożone w ten teleskop. Dlatego wole go zachowac niż oddac komus za 300 zł

Edytowane przez yetiozyrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentyment, inwestycja, włożona praca, pieniądze, zapał.

Widze, że nie rozumiesz tego Mitek bez obrazy, ale dorośniesz do tego.

Jeti - to Ty dorośniesz do poglądów Mitka.

Inwestycja w upgrade nigdy się nie zwraca przy sprzedaży, patrz - rynek samochodów używanych. Cena zależy głównie od modelu i rocznika a nie od dodatkowego wyposażenia, tyle że bogato wyposażony model łatwiej (szybciej) znajdzie nabywcę.

 

Znam jednego pana, który WYGRAŁ w promocji lokat bankowych samochód NUBIRA. Miał wtedy dwuletnią Corollę. Nubirę chciał sprzedać, z zerowym przebiegiem. Przez pół roku miał ze dwu zainteresowanych ale nie chcieli zapłacić proponowanej ceny (chyba z 80% nowego, nie wiem dobrze). Efekt - NIE SPRZEDAŁ ŻADNEGO Z AUT, jeździ nimi na zmianę, chociaż Nubira przeważnie stoi. Podsumowanie - WYGRANA spowodowała KOSZTY. Niepotrzebny samochód jest obowiązkowo ubezpieczony i zajmuje miejsce w garażu, przez co ten używany garażuje pod chmurką. Gdyby sprzedal choćby za pół ceny - wygrana byłaby wygraną!

 

Kiedyś miałem biblioteczkę książek szachowych, w niej kilka białych kruków. Niewiele z niej korzystałem, bo niewiele grałem w turniejach. Sprzedałem CAŁOŚĆ bardzo tanio zawodnikowi który GRAŁ, przynajmniej książki posłużyły do celu, w którym je napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Nie bede sie już rozwodził i tłumaczył Ci dlaczego tak a nie inaczej

dodam tylko ze sprawa z samochodem to zupełnie inna bajka

jak nie czujesz różnicy to trudno.

 

aha cygnus jeszcez jedno Yeti nie Jeti nie przekrecam twojej xywki

 

pozdrawiam

 

Yeti :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Yeti, nie sprzedaje sie przedmiotów do których czuje się sentyment, nawet jakbys sprzedał za dużą kase to byś później żałował. A docinki cygnusa mozna olać, podaje jakies przykłady nie na temat, sam powinien dorosnać - patrz dyskusja nt jego odejścia.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic do cygnusa nie mam, lecz dziwie się, że korzysta z każdej nadającej się okazji żeby wrzucić swój kamyczek do ogródka czasami z zupełnie innego ogródka tak jak to było podczas tematu, „Dlaczego kupno teleskopów na allegro to strata pieniędzy” Nie chce tu nikogo urazić zwłaszcza cygnusa ale niektóre podejścia do spraw po prostu mnie dziwią.

 

Pozdrawiam

 

Yeti :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale niektóre podejścia do spraw po prostu mnie dziwią.

 

Pozdrawiam

 

Yeti

yetiozyrys: przepraszam za przekręcanie, więcej nie będę. Sam skracasz! :)

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

Przepraszam, nie miałem przykładu na emocjonalne związanie z TELESKOPEM tylko z samochodem. Skoro to wogóle nie jest a'propos... sądziłem ze jest ale chyba nic się nie stało?

Poprostu będziesz go dalej miał, ten teleskop, analogicznie jak mój znajomy dalej ma dwa samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ze wzgledu na nowe okoliczności i nowy zakupiony teleskop obniżam cene do 600 zł razem z 3 okularami.

 

Osoby poważnie zainteresowane prosze o kontakt 691-914-467 jako ze jestem na działce.

 

p.s.

 

Nie zawsze zdaże dobiec do telefonu tak wiec trzeba dzwonic do oporu albo sms.

 

Pozdrawiam

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ze wzgledu na nowe okoliczności i nowy zakupiony teleskop obniżam cene do 600 zł razem z 3 okularami.

 

Osoby poważnie zainteresowane prosze o kontakt 691-914-467 jako ze jestem na działce.

Czy oczekujesz na posty od tych, którzy NIE CHCĄ kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus już chyba ma poprostu taki charakter.

Przypomina Mi to szanownego Janusza P.

No niestety, trzeba chyba przejść nad tym do porzadku dziennego

Nie przyjmujesz PW więc komentuję tutaj:

Przeczytaj najpierw post YETIOZYRYS w wątku SPRZEDAM/SWAROVSKI 10x40... a potem wyrokuj!

 

Faktycznie mam charakter lub nawet charakterek, który każe mi czasem skomentować nie bez złośliwości, ale zawsze z nutą życzliwości!

 

Wracająć do oferty - cena wydaje się atrakcyjna, dziwię się że nie ma chętnych do kupna! Ja tam bym kupił gdybym mógł, więc i rekomenduję pod rozwagę!

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

BTW - jest użyteczna funkcja w Panelu kontrolnym- każdy, kogo denerwuję, może tam dodać mnie do ignorowanych użytkowników!

 

Pozdrawiam jeszcze raz - :Salut: (Janusz_P tez używał tego obrazka)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.