Skocz do zawartości

20-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy !!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Adamo napisał(a):

 

Projekt przewiduje pod sitodruk 3 kolory, no max 4.

Sito jest bardzo trwale.

Co ci przeszkadza logo PTMA?

 

Zaznaczam że to moja osobista opinia i tylko głos w dyskusji a nie jakieś pretensje czy zarzuty. Samo logo jest spoko i mi nie przeszkadza. Może trochę źle się wyraziłem bo chodziło mi raczej o kompozycję całych pleców na niektórych koszulkach. 

Dla mnie są takie koszulki , które nadają się do założenia również poza zlotem . Były takie na niektórych zimowych zlotach i jedna z ładniejszych koszulek z wiosennego zlotu z 2017 roku . Zobacz jednak jak tył komponuje się z przodem .

a.jpg.2418b54e8aa84ba46d8d2d16a6a6b143.jpgb.jpg.9c3e4d494d9788b2b598d6e82879bfe0.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gryf188 napisał(a):

Zaznaczam że to moja osobista opinia i tylko głos w dyskusji a nie jakieś pretensje czy zarzuty. Samo logo jest spoko i mi nie przeszkadza. Może trochę źle się wyraziłem bo chodziło mi raczej o kompozycję całych pleców na niektórych koszulkach. 

Dla mnie są takie koszulki , które nadają się do założenia również poza zlotem . Były takie na niektórych zimowych zlotach i jedna z ładniejszych koszulek z wiosennego zlotu z 2017 roku . Zobacz jednak jak tył komponuje się z przodem .

a.jpg.2418b54e8aa84ba46d8d2d16a6a6b143.jpgb.jpg.9c3e4d494d9788b2b598d6e82879bfe0.jpg

Racja, można by to przekomponować na bardziej subtelne i dopasować do projektu na przodzie koszulki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adamo napisał(a):

Kochani, mamy jubileuszowy zlot to koszulki też muszą być jubileuszowe !

Ogłaszam konkurs na grafikę którą umieścimy na naszej koszulce.

Propozycje proszę wysyłać na zlotowego maila.

Osoba której projekt wygra zostanie nagrodzona !

Nagroda będzie w postaci darmowego pobytu na zlocie.

 

Mam zamiar wziąć udział w tym konkursie.

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEST FOTY ASTROZLOTY ?️

 

Wraz z @Adamo planujemy zrobić pamiątkowy plakat z 20-letniej historii wiosennych astrozlotów.

Chcemy go utworzyć z WASZYCH ulubionych zdjęć.

Wybierzcie do 20 najlepszych.

Zdjęcia muszą być ostre, przedstawiać sytuacje z astrozlotów, zawierać bohaterów. Nie umieszczajcie zdjęć kosmosu ani pejzaży. 

Wrzucajcie zdjęcia do utworzonego katalogu:

https://drive.google.com/drive/folders/1P7FK44jKCjL--lkp8rL-7E-dx4x-kAGd?usp=share_link

Trzeba zalogować się do konta google. Tak zostanie, bo jednak nie chcemy by dodawanie zdjęć odbywało się zupełnie anonimowo.

 

Wybierzemy subiektywnie najlepsze.

Umieszczając zdjęcia wyrażasz zgodę na użycie ich do pamiątkowego plakatu.

Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ból d. jeśli ktoś wypadł na zdjęciu nie tak jak chciał :D

Wybierzemy jednak jak najbardziej korzystne oblicza, bo też nam zależy by plakat był ładny i fajny.

Zrobimy jeden duży plakat, plik z plakatem będzie dostępny dla każdego zlotowicza.

 

Zróbmy razem super pamiątkę!

 

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 21:23, Lukacz napisał(a):
W dniu 27.02.2023 o 11:31, Adamo napisał(a):

Kochani, mamy jubileuszowy zlot to koszulki też muszą być jubileuszowe !

Ogłaszam konkurs na grafikę którą umieścimy na naszej koszulce.

@soczi

 

Nie wiem czy jestem godzien takiej roboty Marcin ;)   ...ale mała przymiarka, robiona właściwie tylko dla relaxu, się już popełniła ?

Mogą istnieć małe niedociągnięcia do poprawek ;) Jakby było jakieś zainteresowanie organizatora na poważnie tą kompozycją to proszę o PW.
 

zlot.png.0a577cc671106ea63ad96a1600976f6f.png

 

Edytowane przez soczi
  • Lubię 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, soczi napisał(a):

 

Nie wiem czy jestem godzien takiej roboty Marcin ;)   ...ale mała przymiarka, robiona właściwie tylko dla relaxu, się już popełniła ?

Mogą istnieć małe niedociągnięcia do poprawek ;) Jakby było jakieś zainteresowanie organizatora na poważnie tą kompozycją to proszę o PW.
 

zlot.png.0a577cc671106ea63ad96a1600976f6f.png

 

Ciekawe, dajmy jeszcze czas innym. Nie mówię nie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jeszcze jedna ważna wiadomość.

Jest nas zapisanych na razie 85 osób w tym 35 na cały tydzień.

Abyśmy mogli cieszyć się wyłącznością ośrodka potrzebujemy minimum 50 osób w pierwszych dniach.

Jak dobijemy do średniej liczby, czyli 140 osób to pewnie i tu przekroczymy liczbę minimalną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

Chcesz rozpętać kolejną wojnę refraktor vs newton? :)

 

Mogę tam wstawić newtona :) ...albo dowolną inną rzecz.
Ja się przychylam do zdania Marka, że dobrze by było mieć koszulkę do założenia poza domem. Gdybym miał pokazywać taką koszulkę ludziom spoza mojego astronomicznego otoczenia, to wybrałbym refraktor, ponieważ on laikowi kojarzy się znacznie bardziej z astronomią, niż newton na dobsonie.
A przy okazji: Kiedyś na zlocie były koszulki z Heweliuszem. Oprócz planet trzymał on na rękach krótki refraktor, chyba jakiś małe APO. Nikt nie miał obiekcji ;)

 

A propos wojny: Pewnie! Może w końcu wszyscy zrozumieją prawdę, że bardzo dobrej jakości duży apochromat miażdży każdy inny teleskop ;)

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wimmer napisał(a):

A przy okazji: Kiedyś na zlocie były koszulki z Heweliuszem. Oprócz planet trzymał on na rękach krótki refraktor, chyba jakiś małe APO. Nikt nie miał obiekcji ;)

A powinni wszyscy, bo co jak co, ale Heweliusz i krótki refraktor? No proszę Cię...
 

the-large-astronomical-telescope-of-johannes-hevelius-1611-1687-illustration-from-machina-coelestis-polish-school.jpeg.131954c6b991e7c6996b4eee3b67c1be.jpeg

Edytowane przez panasmaras
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 20:04, tomchm napisał(a):

Zapisany...

Mam pytanie do tych, którzy już bywali na astrozlotach w Bukowcu; jak wielu będzie tam wizualowców?

Z moich doświadczeń astrozlotowych wynika, że jest ich tam jak na lekarstwo...

Będę z 12" goto i nowymi okularami.

2 fotki z ubiegłego roku:

20220528_195948.jpg

 

_DSC0458.jpg

Edytowane przez M.K.
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy projekt, jaki zrobiłem (bardziej dla zabawy) zawierał zarówno refraktor, newtona jak i lornetkę, więc wszyscy powinni być zadowoleni ;)
Miał być w stylu plakietki jak w misjach kosmicznych, ale nie uważam tego projektu za udany, nie podoba mi się. Gusta są jednak różne, więc zamieszczam.

 

XX-zlot.thumb.jpg.167347df4ca7a5f98b72398165bdfd82.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem postaci, z czego aż sześciu białych mężczyzn. Jedna jedyna kobieta na uboczu, jakby na doczepkę. Politycznie bardzo niepoprawnie.

Ogólnie jednak, pod względem estetycznym projekt dużo lepszy od "lejka".

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wimmer napisał(a):

Pierwszy projekt, jaki zrobiłem (bardziej dla zabawy) zawierał zarówno refraktor, newtona jak i lornetkę, więc wszyscy powinni być zadowoleni ;)
Miał być w stylu plakietki jak w misjach kosmicznych, ale nie uważam tego projektu za udany, nie podoba mi się. Gusta są jednak różne, więc zamieszczam.

 

XX-zlot.thumb.jpg.167347df4ca7a5f98b72398165bdfd82.jpg

 

Popraw flagę - jak dociera do żółtej linii, to wygląda jak flaga Rosji...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.