Skocz do zawartości

Koniunkcja Wenus i Jowisza 28.02.2023-03.03.2023


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj oglądałem koniunkcję z platformy wiertniczej na Morzu Północnym. Ależ to był piękny widok! Niebo super przejrzyste, Wenus i Jowisz kilkanaście stopni nad horyzontem - ostro odciętą granicą morze-niebo, a na tej granicy świecące w różnych kierunkach "choinki", czyli inne platformy, których w tej okolicy jest sporo. Szkoda tylko, że...

a) nie wolno robić zdjęć poza częścią mieszkalną (chyba że ktoś ma telefon/aparat Ex-proof i dostanie zgodę)

b) pogoda nie dopisała kilka nocy wcześniej, gdy w Stavanger (ale i w Polsce) przedstawienie dała zorza polarna, a tutaj było pełne zachmurzenie

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrek Guzik napisał(a):

Tak było dwie godziny temu

 

Bardzo ciekawa zagadka. Widząc układ gwiazd obok planet, faktycznie zdjęcie zostało zrobione około 3 godz temu. Ale wtedy był ranek, hmm ... Czyli zdjęcie musi być zrobione z drugiej półkuli! 

 

Po zgrubnym sprawdzeniu skąd planety mogły tak wyglądać, wydaje mi się że to ze statku, z dalekiego oceanu spokojnego, bardzo daleko od lądu, gdzieś w połowie między Filipinami a Hawajami, wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, MarcinSn napisał(a):

Przez trzy lata mieszkałem w Lublinie, często tam jeździłem rowerem. Super ujęcia, dobrze sobie przypomnieć to miejsce:)

 

    @MarcinSn, to przypomnij sobie jeszcze widok za dnia: TUTAJ. Co prawda bardziej koncentrowałem się na żywych gadzinach, ;) ale na początku masz fotkę z widokiem zalewu od strony ośrodka Marina, już za molo, czyli tam gdzie zaczynają się szuwary z pałkami i gdzie biegnie aktualnie ścieżka rowerowa. Ciekawe czy byłeś w Lublinie przed, czy już po zrobieniu ścieżki rowerowej dookoła zalewu? Fajnie jest teraz, bo sprawnie można objechać/przejść wokół zalewu suchą nogą, chociaż niektórzy marudzą (nie bez powodów), że ścieżka biegnie zbyt blisko brzegu. Widać to na mojej drugiej fotce (link wyżej), oraz na świetnych fotach Kamila (pierwsza: widok na tamę zalewu i wyciąg nart wodnych, czyli część końcowa zalewu - nie początkowa, chyba, że licząc kierunek od Lublina; druga: widok mniej więcej miejsca skąd fociłem manewry mew śmieszek :D , czyli na początku zalewu, zgodnie z biegiem Bystrzycy. Prawdopodobnie rowerzyści i spacerowicze przeszkadzają wędkarzom, a na pewno płoszą ptactwo, szczególnie na początku, gdzie rzeka rozlewa się w zalew. :icon_rolleyes: Był nawet przypadek podpalenia (przez idiotów-półmózgów) gniazda łabędzi! :mad:

 

...koniec offtopa, sorry. :icon_redface:

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.