Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lukacz napisał(a):

W wątku obok (emaile) trwał spór o dobór określeń a w Markecie  chyba też wypadałoby je ujednolicić ( i poprawić niedopisany kod)
Opinie, Recenzje, Reviews.

Rev.JPG


Dzięki. Zaraz poprawię ten błąd.

... jednak nie mogę tego znaleźć. Poproszę o link.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by najpierw zdefiniować jaka role miały by spełniać obecne "opinie", pytałem o to wcześniej. Teoretycznie mogłyby być to "komentarze" ale na takie nie zezwala obecny regulamin Giełdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam_Jesion chyba pomyślałbym nad ilością nowych ogłoszeń na głównej stronie marketu. O ile na dużym ekranie nie ma to większego znaczenia, to w wersji mobilnej trzeba trochę scrollować, żeby dotrzeć np do listy kategorii.

Może krótsza lista (10-15-20 zamiast 40) i przycisk "rozwiń" / "zobacz więcej"?

 

Nie do końca mi tam pasuje blok ze statusami. Chyba grubą krechą oddzieliłbym market od pozostałych treści.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu na stronę Market pojawiają się "Polecane ogłoszenia" ze zdjęciami aukcji wydaję się, że kliknięcie na to zdjęcie powinno przenieść na daną ofertę ale nic się nie dzieje (przynajmniej u mnie) co ciekawe jeżeli na tym zdjęciu klikniemy prawy przycisk muszy i "Otwórz link na nowej karcie" strona z aukcją otwiera się normalnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paether napisał(a):

@Adam_Jesion chyba pomyślałbym nad ilością nowych ogłoszeń na głównej stronie marketu. O ile na dużym ekranie nie ma to większego znaczenia, to w wersji mobilnej trzeba trochę scrollować, żeby dotrzeć np do listy kategorii.

Może krótsza lista (10-15-20 zamiast 40) i przycisk "rozwiń" / "zobacz więcej"?

 

Nie do końca mi tam pasuje blok ze statusami. Chyba grubą krechą oddzieliłbym market od pozostałych treści.

Oczywiście. Czekam na implementację tego od programisty (paginacja). Powinno być zrobione w ciągu kilku dni, razem z sortowanie, które też nie działa.

W międzyczasie mamy jeszcze sporą aktualizację silnika (także bezpieczeństwa), bo już jesteśmy kilka wersji do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawcio napisał(a):

Po wejściu na stronę Market pojawiają się "Polecane ogłoszenia" ze zdjęciami aukcji wydaję się, że kliknięcie na to zdjęcie powinno przenieść na daną ofertę ale nic się nie dzieje (przynajmniej u mnie) co ciekawe jeżeli na tym zdjęciu klikniemy prawy przycisk muszy i "Otwórz link na nowej karcie" strona z aukcją otwiera się normalnie ..

Nie potrafię tego zreplikować. Jaką używasz przeglądarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam_Jesion napisał(a):

Nie potrafię tego zreplikować. Jaką używasz przeglądarkę?

Sprawdzałęm na najnowszej Operze, podobnie u mnie zachowuje się Chrome i Edge za to  Firefox otwera bez problemu  aukcje ze zdjecia  ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawcio napisał(a):

Sprawdzałęm na najnowszej Operze, podobnie u mnie zachowuje się Chrome i Edge za to  Firefox otwera bez problemu  aukcje ze zdjecia  ..

"U mnie działa" (safari, brave, chrome, edge). Czy ktoś może jeszcze potwierdzić ten problem? Może masz jakiegoś adblocka, który zakłóca działanie tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukacz napisał(a):

Albo blok z kategoriami w miejsce "wygasające wkrótce", ten chyba nie jest niezbędny jeśli jednocześnie są i "polecane" czy "nowe".

Niekoniecznie. Wyobraź sobie sytuację, w której będzie dużo więcej ogłoszeń. Bardzo szybko będą znikać na kolejnych stronach, więc "wygasające wkrótce" dają im szansę zaistnieć jeszcze raz na głównej stronie pod koniec cyklu. Poza tym, osoby nie zaglądające codziennie mogą dzięki temu coś w ostatniej chwili odkryć. Ten moduł jest wbrew pozorom dosyć istotny dla sprzedających (i kupujących). Jeżeli będzie mało ogłoszeń, to go wyłączę, ale patrząc na aktualny flow ogłoszeń, jest nadzieja, że będzie nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam_Jesion napisał(a):

"U mnie działa" (safari, brave, chrome, edge). Czy ktoś może jeszcze potwierdzić ten problem? Może masz jakiegoś adblocka, który zakłóca działanie tego modułu?

Mam Adblocka i pierwsze o nim pomyślałem, nic z tego po dezaktywacji bez zmian - nie jest to coś krytycznego bardziej mi chodzi o sam fakt, jeszcze popatrzę na spokojnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawcio napisał(a):

Mam Adblocka i pierwsze o nim pomyślałem, nic z tego po dezaktywacji bez zmian - nie jest to coś krytycznego bardziej mi chodzi o sam fakt, jeszcze popatrzę na spokojnie 

Bardzo dziwne. A na głównej stronie możesz kilkać w zdjęcia (te ostatnie 6)? To jest dokładnie ten sam moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam_Jesion napisał(a):

Bardzo dziwne. A na głównej stronie możesz kilkać w zdjęcia (te ostatnie 6)? To jest dokładnie ten sam moduł.

Tak, działa w każdej przeglądarce bez probllemu. Po kliknięciu na zdjęcie otwiera się odpowiedni temat.

 

Żeby było ciekawiej kliknięcie w zdjęcie "Wygasające wkrótce" działa bez problemu  :)

 

Kiedy na jednym ze zdjęć kliknę Zbadaj element i w DevTool uruchomię widok urządzena mobilnego działa bez problemu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam tak samo na telefonie jak kolega wyżej. 

Aplikacja na Android -> Chrome

 

EDIT:  po kliknięciu w aplikacji po prawej u góry w rozwijane menu (trzy kreseczki) pozycja Market pojawia się dwa razy. Pierwszy odnośnik działa i prowadzi do marketu, natomiast ten drugi odnośnik (ostatnia pozycja w menu) prowadzi do pustej strony.

@astrokarol zobacz, czy też tak masz.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam_Jesion napisał(a):

Oczywiście. Czekam na implementację tego od programisty (paginacja). Powinno być zrobione w ciągu kilku dni, razem z sortowanie, które też nie działa.

W międzyczasie mamy jeszcze sporą aktualizację silnika (także bezpieczeństwa), bo już jesteśmy kilka wersji do tyłu.

A czy zamiast tego, ewentualnie do czasu wprowadzenia wspomnianych poprawek, jest możliwość przesunięcia kategorii na samą górę? Skróciłoby to czas dotarcia do interesującej oferty, bo teraz kategorie lądują wręcz za listą ostatnich gości marketu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lootzek napisał(a):

A czy zamiast tego, ewentualnie do czasu wprowadzenia wspomnianych poprawek, jest możliwość przesunięcia kategorii na samą górę? Skróciłoby to czas dotarcia do interesującej oferty, bo teraz kategorie lądują wręcz za listą ostatnich gości marketu ;).

Potrzebuję wskazania, o czym dokładnie piszesz. Jakie kategorie? Przecież one są na samej górze w sidebarze (prawa kolumna). Czy mówisz o czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, simarik napisał(a):

Potwierdzam, mam tak samo na telefonie jak kolega wyżej. 

Aplikacja na Android -> Chrome

 

EDIT:  po kliknięciu w aplikacji po prawej u góry w rozwijane menu (trzy kreseczki) pozycja Market pojawia się dwa razy. Pierwszy odnośnik działa i prowadzi do marketu, natomiast ten drugi odnośnik (ostatnia pozycja w menu) prowadzi do pustej strony.

@astrokarol zobacz, czy też tak masz.

To już naprawione. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam_Jesion napisał(a):

Potrzebuję wskazania, o czym dokładnie piszesz. Jakie kategorie? Przecież one są na samej górze w sidebarze (prawa kolumna). Czy mówisz o czymś innym?

Zgoda, tak jest w przeglądarce stacjonarnej, na mobilku wygląda to u mnie tak jak na screenshocie, gdzie po kliknięciu w Market i znów w Market otwiera się lista najnowszych ogłoszeń, a kategorie dostępne są na samym dole, po jej przescrollowaniu.

 

Screenshot_20230310-105231_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230310-104531_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Lootzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.