Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Paether napisał(a):

Chyba wrzuciłbym jakiś rzucający się w oczy banerek na głównej (przynajmniej na początek/czas testów) ;)

 


Jak wpadnie kilka ogłoszeń, to wtedy ruszymy z szerszą promocją. Najpierw muszę mieć pewność, że to działa, jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - testujemy :) 

 

edit. Nie widzę edycji - będzie możliwość?

edit2. Jednak jest edycja, ale ukryta. Trzeba wejść w ogłoszenie (z listy ogłoszeń nie ma guzika) i rozwinąć opcję - działania na ogłoszeniu - tam jest edycja. 

Edytowane przez innerside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Adam_Jesion said:

WAŻNE! Każdy ogłoszenie umieszczone w Markecie zakłada także "zwykły" wątek na forum, więc nic nie tracicie z dotychczasowej funkcjonalności giełdy.

Ta część mnie najbardziej zastanawia. Czy rozważasz w przyszłości rezygnację z automatycznego tworzenia wątków? Dzięki temu, moim zdaniem, będzie jaśniejszy podział na giełdę i forum, i ludzie chcący tylko poczytać forum nie będa musieli przekopywać się przez wątki ogłoszeniowe. I tutaj druga rzecz którą chcę poruszyć. Widzę, że w tej postaci, będzie można sprzedawać tylko jeden przedmiot na ogłoszenie. Chcę niedługo wystawić kilka/kilkanaście astrodrobiazgów, i nie chciałbym zaspamować strony głównej X wątkami "sprzedam ten jeden mały adapter."

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stfn napisał(a):

Ta część mnie najbardziej zastanawia. Czy rozważasz w przyszłości rezygnację z automatycznego tworzenia wątków? Dzięki temu, moim zdaniem, będzie jaśniejszy podział na giełdę i forum, i ludzie chcący tylko poczytać forum nie będa musieli przekopywać się przez wątki ogłoszeniowe. I tutaj druga rzecz którą chcę poruszyć. Widzę, że w tej postaci, będzie można sprzedawać tylko jeden przedmiot na ogłoszenie. Chcę niedługo wystawić kilka/kilkanaście astrodrobiazgów, i nie chciałbym zaspamować strony głównej X wątkami "sprzedam ten jeden mały adapter."

Popieram !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paether napisał(a):

 

Tutaj :) 

Rzeczywiście odnośnik na górze został zastąpiony, ale dział na forum i tematy na głównej (na razie) bez zmian ;)

Wchodząc na stronę nie mam możliwości wejść na ''starą'' giełdę. Przeglądarka Chrome i Opera. image.thumb.png.61ce5bc5500fed4e8e9f60f4cce67d1f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stfn napisał(a):

Ta część mnie najbardziej zastanawia. Czy rozważasz w przyszłości rezygnację z automatycznego tworzenia wątków? Dzięki temu, moim zdaniem, będzie jaśniejszy podział na giełdę i forum, i ludzie chcący tylko poczytać forum nie będa musieli przekopywać się przez wątki ogłoszeniowe. I tutaj druga rzecz którą chcę poruszyć. Widzę, że w tej postaci, będzie można sprzedawać tylko jeden przedmiot na ogłoszenie. Chcę niedługo wystawić kilka/kilkanaście astrodrobiazgów, i nie chciałbym zaspamować strony głównej X wątkami "sprzedam ten jeden mały adapter."


Spróbuję odpowiedzieć po kolei:

  1. "Czy rozważasz w przyszłości rezygnację z automatycznego tworzenia wątków?" - to moje marzenie, ale mam też świadomość siły nawyków, więc nie możemy od razu tego uciąć. Jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni do giełdy w wątkach i choćby to było super nieefektywne, to przyzwyczajenie jest bardzo mocne. Z czasem, mam nadzieję, każdy dostrzeże wartość wynikającą z publikacji swoich ogłoszeń w Markecie i wtedy będę mógł - raz na zawsze - odciąć Market od wątków na forum (zdecyduje proporcja w relacji ogłoszeń do wątków). Co oczywiście nie oznacza, że nie będziemy promować ofert z Marketu na forum. Będzie się to odbywać w inny, znacznie ciekawszy i efektywniejszy sposób. Moim celem jest to, żeby skuteczność sprzedaży waszych rzeczy wzrosła, a jednocześnie forum stało się bardziej przejrzyste (nie wyglądało jak jarmark). Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć. Trzymaj kciuki. Nie będzie łatwo, bo środowisko jest wyjątkowo ortodoksyjne i nie lubi znam. To samo tyczy się np. galerii. Próbowałem kilka razy, ale zawsze poległem.
  2. "Będzie można sprzedawać tylko jeden przedmiot na ogłoszenie." - to nie jest prawda, to jak skonstruujesz swoje ogłoszenie zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Możesz wrzucić wszystkie przedmioty do jednego worka (ogłoszenia), tak jak to się już dzieje (widziałem już w Markecie takie ogłoszenia), albo robić je na pojedyncze produkty. Więcej roboty będziesz miał kiedy rozbijesz je na pojedyncze ogłoszenia, ale... pamiętaj, że zyskasz zapewne na efektywności sprzedaży, a także, wg mnie - będziesz w stanie uzyskać większą sumaryczną cenę. To są stare zasady z handlowania na platformach typu Allegro. Wrzucenie wszystkiego w jeden worek zawsze ograniczy możliwości i może odstraszyć część klientów, którzy nie chcą kupić wszystkiego na raz. Same pojedyncze ogłoszenia możesz spiąć w 1 całość linkując w nich do swojego "sklepu". Link znajdziesz na stronie profilowej każdego usera w menu. To nie jest forma spamowania - efekt jest wręcz przeciwny. Dajesz użytkownikom większe szanse na znalezienie tego, czego mogą szukać (jak to zakopiesz w jednym ogłoszeniu, to mogą przegapić).

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na twoje pytania. Powodzenia.

 

59 minut temu, mstaniek napisał(a):

Super inicjatywa ? Podoba mi się. Nawet udało mi się sprzedać filtry. Dzięki!

 

Wow - super. O to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź, masz 100% racji. I chciałbym jeszcze dodać, że bardzo kibicuję inicjatywie, zapowiada się naprawdę świetnie, i tak jak napisałeś na początku, może z tego wyjść coś bardzo dużego i dobrego.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wyodrębnieniem może być dobry.

Ale w tym momencie brakuje mi, (chyba że nie mogę znaleźć) na stronie Marketu w wyborze kategorii opcji "pokaż wszystko", tylko trzeba którąś wybrać.

Przydałaby się tak jak było np. Giełda/ Sprzedam i wszystko pokazywało chronologicznie po wpisach.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Castro napisał(a):

Pomysł z wyodrębnieniem może być dobry.

Ale w tym momencie brakuje mi, (chyba że nie mogę znaleźć) na stronie Marketu w wyborze kategorii opcji "pokaż wszystko", tylko trzeba którąś wybrać.

Przydałaby się tak jak było np. Giełda/ Sprzedam i wszystko pokazywało chronologicznie po wpisach.

W tej chwili nie ma takiej opcji (niestety), ale dorobimy ją w przyszłości. Póki co - dodałem moduł "ostatnie ogłoszenia", który symuluje tę funkcję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.