Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

1. W jaki sposób można dopisać aktualizację do własnego ogłoszenia? Pod ogłoszeniem innego użytkownika mam możliwość:

 

image.png.4015fbeac52d8fa1de621c26e73613a0.png

 

Pod swoim ogłoszeniem nie mam takiej możliwości:

 

image.png.fed1d1ef1705caae76f65828dea1887c.png

 

 

Mogę edytować pierwotną treść ogłoszenia, ale wolałbym tego nie robić. 

 

2. Ta opcja powinna być wyciągnięta na wierzch i bardzo zaakcentowana

image.png.36a3050acb70d9efdea60a3005fdcf23.png

 

 

Każda platforma pozwala szybko założyć filtr na sprzedam/kupię. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam_Jesion napisał(a):

filtrowanie na głównej stronie

Szczerze mówiąc działa to średnio, bo nie rozwiązuje problemu, tylko nieco go obchodzi. Można sobie na głównej ten filtr włączyć, ale jak się wejdzie w jakąś kategorię, to znów wyświetla się wszystko i trzeba filtrować jeszcze raz.

 

Nie wiem, czy można tworzyć podkategorie w kategoriach, ale jeżeli tak, to powinny być trzy nadrzędne (kupię, sprzedam, zamienię) i w nich podział na kamery, teleskopy itp. Jeżeli nie można - to nie wiem, czy więcej sensu by nie miało zrobienie kupię, sprzedam i zamienię na poziomie obecnych kategorii, a obecny podział na kategorie żeby był na tym poziomie, co rodzaj ogłoszenia - wtedy wchodzę w "sprzedam" i mam tam wszystko, co ktoś chce sprzedać i z "rodzajów ogłoszenia" wybieram, czy chcę oglądać teleskopy, czy kamery, czy co tam. Chyli po prostu zamienić miejscami hierarchię tych dwóch rzeczy.

 

A poza tym sprzedane/kupione ogłoszenia powinny znikać spośród aktywnych, najlepiej by było, gdyby trafiały do osobnego archiwum, tak jak to było do tej pory na giełdzie forumowej. No i oferty typu "kupię" po zakończeniu nie powinny być oznaczane jako "sprzedane". Jak się nie da tego rozdzielić, to może należałoby użyć innego słowa?

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 06:11, Miesilmannimea napisał(a):

Czy ta nowa katastrofa umożliwia szukanie w archiwalnych ogłoszeniach żeby po prostu sprawdzić co w jakich cenach jest wystawiane?

To była jedna z wartościowszych cech forum dotychczas :)


Jest takie jedno małe okienko. Próbowałeś?

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moje ogłoszenie w którym poszukuje okularu zakończyło się. Jak mogę wznowić/odnowić/przedłużyć ogłoszenie? Nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji, także w edycji ogłoszenia. Pozdrawiam. 

 

Edit: chyba jednak mi się udało ale nie wiem w sumie jak bo klikałem już wszystko po kolei :)

Edytowane przez micropoint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejsza wersja zwyklej gieldy była o wiele lepsza.Przejrzyste ogloszenia dzial KUPIE i SPRZEDAM. Teraz szukajc czego wyswietlja sie tylko te dzialy co zaznacze ,trzeba cos klikac itp.Dluzej to trwa.Dodajac ogloszenie KUPIE=  trafimn na jakie absurdy- Musze dodac zdjecie- czyli mam dodac zdjecie tego okularu jakiego nie posiadam i chce kupić !!!! Czyli musze wejsc w internet i sciagnac kogos zdjecie tak.....MASAKRA albo daac zdjecie innego nie majacego zwiazku z tym co chce kupić     ,

Kolejna bzdura- musże podać cenę... nie możecie tych opcji usunąć?

Moim zdaniem nie zmieniac tego co było dobre.Plusów Marketu nie zauwazylem a widze minusy. Wole wejsc na Astromaniaka bo tam błyskawicznie widze co ktos sprzedaje. Mimo braku zdjec jest lepiej.Tu sa zdjecia na 1 planie i jest gorzej.

 

Nie lubię zmian na gorsze. W wielu napoijach w kartonach w sklepach pojawiły sie tragiczne zakretki ktore nie dzialają. Oczywiscie NOWE SĄ EKOLOGICZNE bo teraz taka moda w krajach zachodnich.. Problem tylko tym ze sa gorsze i nie zamierzam kupowac produktow z tymi zakretko -korkami rozpadajacymi sie w reku na 2 czesci, pijac kłujemy się w wargę ,a jak to urwiemy  to nie można ich zakrecić spowrotem ......

Edytowane przez Flaytec1
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, piszę by podzielić się z Wami moją opinią o nowym markecie.

 

Na początku chciałbym podziękować twórcom marketu, za włożoną/wkładaną pracę i chęć zmian i rozwijania forum dzięki czemu wygląda ono, działa super. Mimo, że moja opinia jest jednoznacznie negatywna to chciałbym zaznaczyć, że piszę ją z jedynie dobrymi chęciami, z wdzięcznością do autorów za wykonanie i chęci także jeśli przypadkiem kogoś urażę to przepraszam.

 

Osobiście uważam, że obecny market jest zupełnym niewypałem w porównaniu do poprzedniej wersji z kilku istotnych powodów:

 

1.       Obecnie kiedy zaczynam pisać posta na giełdzie jest 134 aktywnych ogłoszeń. Sądzę, że jest to przynajmniej o jeden rząd wielkości za mało by grupować to w kategorie, jakiekolwiek oprócz tego jak było: Kupię/Sprzedam/Zamienię. Odnoszę wrażenie, że aby przefiltrować interesujące mnie kategorie muszę przeklikać więcej filtrów niż jest przedmiotów interesujących mnie jest na markecie, o ile w ogóle są.

2.       Sam market funkcjonuje bardzo kiepsko, jak już pisali inni wcześniej mieszają się ogłoszenia kupię ze sprzedam, ciężko coś znaleźć.

3.       W poprzedniej formie ogłoszenia pojawiały się na głównej stronie ogłoszenia z giełdy, chodliwy towar miał dużo odpowiedzi, można było pooglądać ogłoszenia, nowe posty, jakoś się to fajnie przeplatało.

4.       Ciągła reklama marketu na telefonie przeszkadza.

5.       Wyciąganie „kończących się” na główną nie ma sensu w tak małej skali. Przypomina mi to Allegro sprzed 15 lat. Wszyscy wiedzą, że jeśli czegoś szukają to nurkują w giełdę i z 6 miesięcy do tyłu by zapytać czy może jeszcze dostępne ( i często jest!).

6.       Całość działania takiego marketu to nie jest łatwa sprawa, wystarczy spojrzeć jak główne serwisy polskie: Allegro, OLX ciągle zmieniają coś- szaty graficzne, dostosowują się do trendów, form płatności. Obecnie dla mnie Market wygląda i ma funkcjonalność jak pierwsze, pełne błędów platformy sprzedażowe.

 

Mam wrażenie, że wszystko sprowadza się do jednego- za mało przedmiotów by budować takie rzeczy bo wszystkie ulepszenia (w mojej opinii) w tej skali bardziej przeszkadzają niż pomagają. Sądzę, że nawet jeśli liczba ogłoszeń zwiększyłaby się kilkukrotnie to ze względu na to, że nasza dziedzina jest wąska i jest w niej stosunkowo niewiele osób taki market nie jest potrzebny. Różnica skali w sprzęcie astronomicznym a np w branży odzieżowej, fitness czy innych chodliwych, w których takie giełdy mają sens to taka przepaść, że ciężko to opisać. Kiedy szukam ławeczki na siłownię znajduję do 10km od siebie 5 różnych od ręki, kiedy szukam jakiegoś okularu do teleskopu to czekam na niego czasem miesiącami i cieszę się, że znalazł się po drugiej stronie Polski.

               

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to forum ostatnimi czasy powoli zamieniało się w tablice ogłoszeń i ciekawe posty merytoryczne ginęły w zalewie "sprzedam". Sporo takich co się zarejestrowali na forum tylko po to, żeby sprzedać jedną czy dwie rzeczy. 

 

Nie chciał bym powrotu do tego co było gdzie 50% postów na głównej to była namiastka allegro. Czy giełda działa dobrze? Nie wiem, nie zaglądam 🙂 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 18:06, tex88 napisał(a):

Mogłeś wejść do odpowiedniego działu. Strona główna ma wyświetlać to co dzieje się na całym forum. Według mnie zmiana na gorsze, aż mi się nie chce wchodzić do tego marketu.

Mam nadzieję że tylko na testach się skończy i powróci poprzednia wersja giełdy.

Edytowane przez Witos
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Witos napisał(a):

Mam nadzieję że tylko na testach się skończy i powróci poprzednia wersja giełdy.

Niestety nie. To już jak widać przesądzone. Pytanie Adama o testową giełdę było natury "To jak, idziemy do kina na film a czy b?", a nie "Czy chcesz pójść do kina?" ;) Cóż, właściciel strony ma prawo z nią robić co chce :)

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym sprawdziłem sobie z ciekawości, ile ogłoszeń widać na innych forach / stronach związanych z astro. Poniżej zrzuty ekranu z mojego telefonu, beż żadnego skalowania itp.

 

1. Astromaniak - 7 ogłoszeń:

 

Screenshot_20230404_121054_SamsungInternet.thumb.jpg.d6652bab27eca516a1e8650c377a889d.jpg

 

 

2. Forum astronomiczne - 5 ogłoszeń:

 

Screenshot_20230404_121219_SamsungInternet.thumb.jpg.172f76e965e35e45790af91c8f2699f1.jpg

 

 

3. Cloudy Nights - 8 ogłoszeń:

 

Screenshot_20230404_121735_SamsungInternet.thumb.jpg.037b651d6ebbacff91bdd77ba9af1feb.jpg

 

 

4. Astro Buy Sell - 28 ogłoszeń (sic!! :) ):

 

Screenshot_20230404_121442_SamsungInternet.thumb.jpg.27dec9891fcce4e771046e55babe97f9.jpg

 

 

5. Teleskopy.pl - 4 ogłoszenia:

 

Screenshot_20230404_121030_SamsungInternet.thumb.jpg.97e865c39509e26881020d07d6fdc620.jpg

 

 

6. Teleskop Service - 20 ogłoszeń:

 

Screenshot_20230404_121933_SamsungInternet.thumb.jpg.558f4640cc0fb022a3917e06fd86c3f6.jpg

 

 

7. Astropolis Market - 1,5 ogłoszenia:

 

Screenshot_20230404_120951_SamsungInternet.thumb.jpg.c44bb76ce613b6507ba8627d016789d2.jpg

 

 

To tyle w temacie tworzenia popularnej platformy, mającej promować biznes i rynek astro ;)

Edytowane przez Piotr K.
Zmniejszyłem rozmiar screenów, bo w telefonie nie widziałem, że są takie wielkie na cały ekran ;)
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalicytowałem kilka dni temu pozycję NSOG vol.4, bo miałem ochotę ją kupić. Wchodzę dziś na Market by sprawdzić, czy ktoś mnie nie przelicytował... i widzę, że pozycja została sprzedana. Nie dostałem żadnego powiadomienia ani o zakończeniu licytacji, ani o przebiciu mojej oferty, nic. Czy tak to ma działać?

 

Mam pewną teorię, dlaczego tak się stało. Otóż moje postanowienie  noworoczne na 2023 rok brzmiało "niczego nie sprzedać i niczego nie kupić w dziedzinie astro". Cóż, delikatnie mi o tym postanowieniu przypomniano 🙂

Ciężko będzie wytrzymać, dopiero pierwszy kwartał się skończył 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już zdanie o nowym Markecie. Nie lubię go. Osobiście lubiłem codziennie wejść do Giełdy i zobaczyć szybko czy ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż, bo lubię nowe zabawki. Teraz po kolei musiałbym wchodzić w każdą kategorię - aż się nie chce. Jedynie ktoś, kto świadomie szuka konkretnego produktu ma trochę łatwiej z nowym Marketem.

 

Mam jednak prośbę o wyraźniej zaznaczoną, grubą krechę między poszczególnymi ogłoszeniami. Obecnie, podczas przewijania ich listy słabo widać gdzie się dana oferta zaczyna i gdzie kończy.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Teraz po kolei musiałbym wchodzić w każdą kategorię - aż się nie chce


Ale dlaczego, kiedy wszystkie ogłoszenia są wyświetlone na głównej stronie marketu? Z jakiego powodu musisz przeklikiwać kategorie?

 

PS. Sposób wyświetlania samych ogłoszeń w liście zostanie zmieniony - będzie bardziej przypominał wątki z forum (z dodanym zdjęciem). Szczególnie zmieni to postać rzeczy w wersji mobilnej, bo teraz jest tam faktycznie fatalnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał(a):


Ale dlaczego, kiedy wszystkie ogłoszenia są wyświetlone na głównej stronie marketu? Z jakiego powodu musisz przeklikiwać kategorie?

 

PS. Sposób wyświetlania samych ogłoszeń w liście zostanie zmieniony - będzie bardziej przypominał wątki z forum (z dodanym zdjęciem). Szczególnie zmieni to postać rzeczy w wersji mobilnej, bo teraz jest tam faktycznie fatalnie.

 

No rzeczywiście, są wyświetlane jakoś te ogłoszenia, że teoretycznie da się je przeglądać nieposortowane, ale tak duże odległości są między nimi, że czytanie jest po prostu męczące. Nie da się szybko przebiec wzrokiem. Zapowiadana powyżej zmiana jest na pewno zmianą na lepsze.

Market na smartfonie/tablecie to już mordęga. Liczę na zdecydowaną poprawę wygody użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.