Skocz do zawartości

Galaktyka Bodego oraz Galaktyka Cygaro (M81 i M82)


Koperson

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczyna się (o ile już się nie zaczął) sezon na galaktyki w konstelacji Wielkiego Wozu. Przez ostatnie noce męczyłem się z montażem, który straaasznie świrował, nadal nie opanowałem dlaczego nie robi meridian flipa w odpowiednim momencie, tylko z ponad godzinnym spóźnieniem. 

Materiał zbierałem w dniu 17.03.2023, mam również nadzieję, że pogoda pozwoli dozbierać tak z 6h jeszcze, żeby może się jakieś IFN pokazały :) 

Udało mi się zebrać 24 klatki o długości 300s, czyli równiutkie 2h ;) ISO ustawione na 800.

Używałem teleskop TSAPO65Q, który był zawieszony na montażu EQ3-2 OnStep. Łapacz fotonów to Canon 600D Mod, bez żadnych filtrów przed matrycą. Całość sterowałem NINĄ. Obróbkę i preprocessing wykonałem w PixInsight.

 

fotka:

 

LN_Reference_Light_BIN_1_5202x3464_EXPOSURE_299_00s_FILTER_NoFilter_RGB_integration_ABE.thumb.png.329a513dcd996ac520eb78f8572fe319.png

 

oznaczona fotka:

LN_Reference_Light_BIN_1_5202x3464_EXPOSURE_299_00s_FILTER_NoFilter_RGB_integration_ABE_Annotated.thumb.jpg.23fca48b189db9f63166ca85900948dc.jpg

 

 

mapka nieba:

LN_Reference_Light_BIN_1_5202x3464_EXPOSURE_299_00s_FILTER_NoFilter_RGB_integration_ABE_FindingChart.jpg.10b1bdc6dc414a62f13a88999a3945f1.jpg

 

Z chęcią wysłucham porad bardziej doświadczonych użytkowników co powinienem poprawić :) 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koperson
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy okazji jeszcze wziąłeś do obróbki nie ten plik co trzeba sądząc po nazwie: LN_Reference_Light...

To nie jest wynikowy stack a jedynie obrazek referencyjny na który składa się część źródłowych klatek.

Spójrz do Fits Header i znajdź pozycję: ImageIntegration.numberOfImages:

... i porównaj to samo w pliku masterLight...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kristofus napisał(a):

Chyba przy okazji jeszcze wziąłeś do obróbki nie ten plik co trzeba sądząc po nazwie: LN_Reference_Light...

To nie jest wynikowy stack a jedynie obrazek referencyjny na który składa się część źródłowych klatek.

Spójrz do Fits Header i znajdź pozycję: ImageIntegration.numberOfImages:

... i porównaj to samo w pliku masterLight...

 

w folderze master nie mialem innego pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się okienku postępu, sprawdź logi, Pix dość specyficznie zarządza pamięcią i lubi złośliwie wykrzaczyć ostatni etap WBPP (integrację) jeśli w międzyczasie mu jej ubyło w systemie.

Wynikowym plikiem powinien być masterLight...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kristofus napisał(a):

Przyjrzyj się okienku postępu, sprawdź logi, Pix dość specyficznie zarządza pamięcią i lubi złośliwie wykrzaczyć ostatni etap WBPP (integrację) jeśli w międzyczasie mu jej ubyło w systemie.

Wynikowym plikiem powinien być masterLight...

 

zrobię stacka zaraz jeszcze raz, bede mial 2h dozbierane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.