Skocz do zawartości

Em trzynaście


mirekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam astroberry, kstars i ekos. Nie miałem czasu z kalibracją guidingu ani w PHD2 ani w EKOS... aż do czasu ostatniej sesji kiedy to z zupełnie nowym setupem nie chciała mi się wykonać ani tutaj ani tutaj :) A co chciałbyś wiedzieć?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stfn napisał(a):

Ja używam astroberry, kstars i ekos. Nie miałem czasu z kalibracją guidingu ani w PHD2 ani w EKOS... aż do czasu ostatniej sesji kiedy to z zupełnie nowym setupem nie chciała mi się wykonać ani tutaj ani tutaj :) A co chciałbyś wiedzieć?

Nie wiedzieć czemu, kalibracja w ekos też mi nie działa. Program wysyła komendy ale one nie dochodzą do mount. Zrobiłem szybką akcję i zainstalowałem phd2 i tutaj wygląda to dobrze. Kalibracja się udała i zrobiłem powyższe zdjęcie już z guidingiem. Nie robiłem jeszcze ditheringu ale już znalazłem opcję i następną fotkę spróbuję z. Swoją drogą szkoda że nie udało się wszystkiego zrobić w ekos, bo fajnie mieć wszystko w jednym miejscu. Ogólnie kstars/ekos/indi mocno mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ?? Oglądam te Wasze fotki 😁 Połowy komentarzy nie kumam 🤪 (jestem informatykiem) Ale jedno wiem 😄 WSZYSTKIE są "superanckie" Więc nie przesadzacie .... z krytyką PS. Po ponad 30 latach zerkam poważnie w niebo ....  i WSZYSCY pozwalacie mnie swoimi zdjęciami 💥💥💥 Gdzie jest jakiś słownik 🙄

 

 

 

Edytowane przez mczajka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apolkowski napisał(a):

Masz ustawiony guider via EQmod mount?

 

Hmm, ciekawe gdzie się to ustawia. Mógłbyś strzelić screen shoot'a w przyszłosci? Mam stworzony profil z wybraną kamerą i eqmount jako drugi profil ale czy to to... Będę musiał popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem serwer indi na raspberry przy teleskopie in Ekos w domu na Macu. Ostatnio przeniosłem wszystko na astroberry i łączę się z Ekos na raspberry przez VNC. Jedynie wynikowe pliki lecą po sambie na serwer domowy, żeby nie zatkać karty na raspberry. Po przesiadce zauważyłem zmianę, która jest prawdopodobnie istotna z punktu widzenia guidingu. Czas pobierania pojedynczej klatki z serwera indi do ekos spadł z około 1.5s do 0.2s.

Zauważyłem, że guiding w Ekos jest bardzo wrażliwy na szum. Na kamerze Touptek (ten sam chip co ASI120MC) miałem czaami problemy z kalibracją i często gubił mi gwiazdę podczas guidingu. Po przesiadce na ASI178MM (mniejsze szumy i większe FOV, więc większy wybór gwiazd) problemy zniknęły.

Edytowane przez wlatanowicz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.