Skocz do zawartości

M 106


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozciagaj maksymalnie i bedzie ok. Tak na 80proc tego co teraz. O wiele latwiej jest cos pozniej wyciagnac niz od poczatku walczyc z problemami.

 

Edit.

Ja wiele swoich zdjec w ogóle nie odszumiam. Dlaczego? Ponieważ potrafię sie opanowac przy rozciaganiu stacka.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Po integracji, rozciągam maksymalnie obraz i taki rozciągnięty zapisuję do TIFF. On z gruntu już jest zaszumiony 

Potem w PS próbuję to jakoś przygotować.

A co to za (wybacz, ale inaczej tego potrafię nazwać) dziwactwo? I co, resztę obróbki robisz już na wersji nieliniowej? A nie masz przypadkiem Pixinsight?

  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tuvoc napisał(a):

A co to za (wybacz, ale inaczej tego potrafię nazwać) dziwactwo? I co, resztę obróbki robisz już na wersji nieliniowej? A nie masz przypadkiem Pixinsight?

Masz rację!

Dziwak ze mnie okropny. Poważnie piszę.

Mając tak potężne narzędzie pod ręką, wyprawiam jakieś bliżej nie zidentyfikowane cuda.

Poprawiam się. A wystarczyły dosłownie 2 ruchy...

Przepraszam...m106_lum_final.thumb.jpg.c0f7b9d4b4b88f8e90bc3a4228aed8fd.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tayson napisał(a):

Jakie ruchy?

Oprócz dynamicznego kropa i wyrównania tła w automacie pobawiłem się trochę ScreenTransferFunction i HistogramTransformation.

Potem bardzo delikatnie odszumiłem NXT i dodałem detalu oraz zmniejszyłem i wyostrzyłem delikatnie gwiazdy BXT.

No trochę więcej jednak było tych ruchów, ale to trwało dosłownie 15 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal się nie uczysz, chociaż powyżej napisane jest jak krowie na budowie- postępując tak jak postępujesz robisz to WBREW zaleceniem twórców BXT i NXT. Ich zalecenia mówią wyraźnie o stosowaniu pluginów PRZED przekształceniami nieliniowymi, a ty z uporem godnym lepszej sprawy robi to PO.

Przepraszam że tak prosto z mostu i w ryj , ale pisanie uwag i wskazywanie rozwiązań pod Twoimi postami to czysta strata czasu. I tak nie próbujesz zastosować tych uwag.

Powodzenia

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

Czyli nadal się nie uczysz, chociaż powyżej napisane jest jak krowie na budowie- postępując tak jak postępujesz robisz to WBREW zaleceniem twórców BXT i NXT. Ich zalecenia mówią wyraźnie o stosowaniu pluginów PRZED przekształceniami nieliniowymi, a ty z uporem godnym lepszej sprawy robi to PO.

Przepraszam że tak prosto z mostu i w ryj , ale pisanie uwag i wskazywanie rozwiązań pod Twoimi postami to czysta strata czasu. I tak nie próbujesz zastosować tych uwag.

Powodzenia

 

Pozwolisz że nawet nie skomentuję?

Dla zdrowia własnego i Twojego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zrozum ale to lekkie wzburzenie :) wynika z tego, że ta pierwotna droga obróbki jest niczym zapisanie stacka w Paincie i obrabianie przy pomocy Excela. Najlepiej jeszcze bez klawiatury :D

 

Generalnie wszystko to co jest przed ruszeniem histogramu czyli przekształceniem zdjęcia z wersji liniowej w nieliniową jest procesem nieliniowym i analogicznie w drugą stronę. 

 

Jest sporo procesów w Pixinsight działających sensownie tylko przed "wyciągnięciem" histogramu choćby DBE czy Background Neutralization. Część tak jak wspomniał Maciej powinno się stosować też przed rozpoczęciem zabawy z histogramem. Niby BXT czy NXT działają też i po, ale efekty są wyraźnie słabsze.

 

Swoją drogą to zobacz jaka jest różnica między tymi zabawami z tiffem i PS, a zrobieniem tej analogicznej roboty nawet jeśli nieoptymalnie w Pixinsight. Dla mnie tamto pierwsze to można już grzebać 6 stóp pod ziemią. Tylko Pixinsight! 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Czyli nadal się nie uczysz, chociaż powyżej napisane jest jak krowie na budowie- postępując tak jak postępujesz robisz to WBREW zaleceniem twórców BXT i NXT. Ich zalecenia mówią wyraźnie o stosowaniu pluginów PRZED przekształceniami nieliniowymi, a ty z uporem godnym lepszej sprawy robi to PO.

Przepraszam że tak prosto z mostu i w ryj , ale pisanie uwag i wskazywanie rozwiązań pod Twoimi postami to czysta strata czasu. I tak nie próbujesz zastosować tych uwag.

Powodzenia

Ok, w takim razie będę robił PRZED.

Poprostu nie logiczne mi się wydawało, wciskanie pluginów przed właściwą obróbką. Bałem się, że dojdzie do zaburzenia sygnału już na wejściu.

Widocznie trzeba było walnąć prosto w ryj, żebym to zrozumial 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 09:39, Tuvoc napisał(a):

Swoją drogą to zobacz jaka jest różnica między tymi zabawami z tiffem i PS, a zrobieniem tej analogicznej roboty nawet jeśli nieoptymalnie w Pixinsight. Dla mnie tamto pierwsze to można już grzebać 6 stóp pod ziemią. Tylko Pixinsight!

Jeden z kolegów w innym wątku zwrócił uwagę na inną filozofię obróbki w PS w porównaniu do pixa. Chodzi o pracę na warstwach i możliwość swobodnej ingerencji w każdą z nich praktycznie do ostatniej fazy obróbki. Ja tak nie robię, bo używam niemal wyłącznie pixa, ale widzę potencjalne zalety takiej obróbki w PS.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.