Skocz do zawartości

Gendler vs Astrokrak


}AURORA{

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż Adamie widocznie zle szukałeś, może nie chcą współpracować? :angry:

a do Pana M.Sienko nie napiszesz? :Salut:

 

Andee skąd to pesymistyczne nastawienie do Krakowa i mieszkańców? :D

 

i dziwię się że wieloletni miłośnicy astronomii jeszcze piszą zamiast na kometę polukać. :Boink:

ja właśnie wychodzę i jadę za to porąbane miasto Kraków gdzie sami kłamcy mieszkają :D

nie piszcie o mnie i moich wypowiedziach za moimi plecami bo to nie ładnie

a jak chcecie mi coś oznajmić to dzwońcie 501 061 194

 

jadę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"i dziwię się że wieloletni miłośnicy astronomii jeszcze piszą zamiast na  kometę polukać."

 

Póki co jeszcze jasno. A komety, chyba nie zobaczymy. Obym się mylił.

 

Kraków to piękne miasto i mieszkają tam wspaniali ludzie, tak jak wszędzie.

 

Czy tak można zakończyć ten wątek? :Salut:

 

 

Życzę udanych obserwacji :astro:

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc ze jest nas "jak na lekarstwo", to jeszcze jedna z osob wycofuje zgode na publikacje zdjec (te ktore teraz wisza). Rece opadaja.

No coz, co kraj to obyczaj :) Niestety straci na tym czytelnik, ktory chcial ogladac zdjecia polskie ;)

Tak wiec widzisz Aurora, musze prosic jakis "gendlerow", czy innych, bo polskie "gwiazdy" maja fochy ;). Dzieki Bogu, ze w pojedynczych przypadkach. Troche to jednak przykre jest.

 

Kiedyś, gdy PO NIEWCZASIE podjąłem próbę wydrukowania kalendarza (bardzo to było proste, jakbym chciał to zaraz po wakacjach mógłbym zmajstrować z profesjonalnym wydrukiem za pół ceny. Od razu się od kogoś dowiedziałem że NIE DA SIĘ ZROBIĆ KALENDARZA ze zdjęciami polskich ASTRO-FOTO-FANÓW bo zaraz jeden nie będzie chciał być po drugim, inny przed trzecim a jeszcze inny - wycofa zgodę jak już będzie druk na ukończeniu. Odnoszę czasem wrażenie że wszyscy są jak "parlamentarzyści" a to tylko parlamentarzyści są odbiciem Społeczeństwa. :(

No profit kalendarz ze zdjęciami z NASA (albo od Pana Gendlera) byłoby z pewnością znacznie łatwiej zrobić.

 

A to, że AURORA odwraca już moje słowa na swoje kopyto - nie zmienia mojej oceny aurorowego wystąpienia.

"Ja wiedziałem, że tak będzie..."

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z obserwacji komety , zaglądam na tą zabawną stronę a tu dalej jazda :D

 

Panie Miłek ja nie przekręcam pańskich wypowiedzi, raczej stwierdzam pewien fakt o którym pan wspomniał,dotyczący Dominika i Adamo i kilku astroamatorów (goście robią wspaniałe foty, lepsze niektóre niż RG)

moje wypowiedzi nie muszą się ani panu ani komukolwiek podobać bądż niepodobać, ja wyrażam swoje zdanie bo mam do tego prawo.

Nie zmieniam sensu swoich wypowiedzi, wręcz nadal twierdzę i podtrzymuje swoje wcześniejsze wypowiedzi i nie wypieram się ich.widzę że nie każdy rozumie sens ich przekazu.( ja mam swój styl pisowni , budowy zdań i logiki, który w mojej pracy owocuje z dnia na dzień)

pana wypowiedzi wielokrotnie też nie mogę pojąć i nie znaczy to że jest pan jakiś inny, każdy ma swój styl.

po prostu nie chce mi się już tu wypisywać takich postów bo to strata czasu , wielu czytających pewnie nadal nie rozumie o czym piszę więc na tym kończę udział w tej dyskusji

 

 

do Marka C : szkoda kufli ,lepiej się z nich piwa napić ( bezalkoholowego;))))) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora, wyluzuj. Co cie tak "obruszyla" moja uwaga, o naglej zmianie sposobu pisania? Zobacz swoj poprzedni post i porownaj z innymi. Ale to nie wazne, gdyby nie fakt, w jakis sposob probowales zaatakowac moj pomysl, probujac przy okazji "polechtac" astrokraka. Zupelnie nie rozumiem, czemu czesc osob "dobrze" zyjacych z Januszem torpeduje wszystko co zrobie/napisze.

 

Nie dziw sie, ze dla mnie to jest jednoznaczne. Ja nie mam zaden korzysci z powodu zbanowania Janusza (tak na marginesie, to nic mi nie wiadomo, zeby byl zbanowany). Za to Janusz ma duzy interes w tym, zeby takie SkyScope (czy innne) nie powstalo. Czemu? Ano przez sposoby, jakich ten pan sie ima w biznesie. Wolne media reguluja z natury takie "numery". Nie bedzie juz latwo dzialac...

 

TYM BARDZIEJ, ZE ROBERT GENDLER POINFORMOWAL MNIE 10 MIN. TEMU, ZE NIC MU NIE WIADOMO O ZADNYM POZWOLENIU DLA ASTROKRAKA NA WYKORZYSTANIE JEGO FOTOGRAFII.

 

Jako czlowiek zyjacy z wartosci intelektualnych, w tym prawa autorskiego, moge byc tym bardzo obruszany. Ale nie w tym przypadku. Jakos mnie to nie dziwi. Tak wiec, oto ta "roczna wspolpraca".

 

Czy teraz moze tez wyjdzie na to, ze Jesion rozkrecil kolejna afere przeciwko Astrokrakowi???

Powiem krotko, g... mnie to obchodzi, komu Pleszka kradnie zdjecia - pod warunkiem, ze nie beda moje. Ale jezeli oskarza mnie sie o kopiowanie pomyslow, do tego publicznie obnosi sie z tym - to sorry... Ktos taki niech nie liczy na taryfe ulgowa.

 

Tak wiec, drogi Aurora, z przyjemnoscia wyslucham Twoja krytyke, pod warunkiem, ze bedzie ona UCZCIWA.

 

Dla mnie temat zamkniety!

 

Rozumiem że promocja nowego serwisu (i biznesu) ma m. in. polegać na szkalowaniu konkurencyjnej firmy i wypisywaniu bzdur na jej temat nie mając na to ABSOLUTNIE ŻADNYCH dowodów. Jest to naprawdę godne tak "światowego" serwisu na jaki próbujesz go upozować. Jestem bardzo ciekaw co na to powiedzą panowie z Cloudy Nights i Robert Gendler? Na pewno chętnie nawiążą z tobą współpracę.

 

Muszę przyznać że różne już głupoty czytałem na tym forum na temat Astrokraka, ale to co zobaczyłem w tym wątku sięgnęło już dna! Jest to nie tylko urągające jakimkolwiek obyczajom w biznesie, ale także wyjątkowo bezczelne i chamskie. Oczywiście ukazuje się to w chwili, kiedy najbardziej zainteresowany – czyli Janusz Płeszka nie ma żadnych szans żeby to sprostować, bo został kiedyś zbanowany przez RF pod byle pretekstem. Zdaje się że jest to kolejna akcja przeciwko Astrokrakowi, która ma akceptację większości RF (bo jakoś nie widzę żeby ktoś z was protestował). Gratuluję więc udanego przedsięwzięcia. Zrobiliście kolejny milowy krok na drodze do promowania amatorskiej astronomii w naszym kraju. Możecie być z siebie dumni!

 

A tak na marginesie, to dziwię się że po tym wszystkim co uczyniliście w ostatnich miesiącach dla firmy Astrokrak niektórzy z was mają jeszcze czelność udawać przyjaciół Janusza i przysyłać mu jakieś rzeczy do naprawy, albo dzwonić po poradę. Jest przecież tyle innych firm, które świetnie znają się na optyce. Nie jest wam wstyd?!

 

I jeszcze jedno - czekam właśnie na odpowiedź od Roberta Gendlera. Myślę że będzie to dobra okazja aby przybliżyć szczegóły jego współpracy z tym forum oraz jego rzekomej odpowiedzi na temat Astrokraka. Miarka się przebrała panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że w wątku o nowym serwisie Adama będą propozycje , nowe pomysły lub inne wypowiedzi inspirujące Jesiona do działania . Widzę kłamstwa i rzucanie kłód pod nogi . To jakby zazdrość lub zawiść , jedno i drugie złe .

 

Co ma szyld ze zdjęciem RG i proponowana współpraca Pana Gendlera na Sky Scope ? Według mnie nic kompletnie i to czysta prowokacja .

 

Dlaczego forumowicz Aurora pisze że Userzy są banowani na AF ???? Nikt w roku 2005 -tym nie dostał bana tym bardziej Janusz z którym chcieliśmy się dogadać . Sam wypruwałem flaki aby pogodzić zwaśnione strony ale mi się za to oberwało właśnie od Janusza na priv ( nie wiem za co) .

 

Stan prawny statusu Janusza od zlotu w Bieszczadach się nie zmienił . Może pisać ale posty są moderowane czyli jeden z jego dobrych znajomych kliknie i post idzie . Mam tu na myśli starych przyjaciół Janusza którzy są w radzie więc Aquariusa , Darka Bobaka , Ryśka , Mirasa czy mnie . Gdzie więc spisek czy zmowa ? Pokłócił się z Jesionem i Adamo o pierdoły bo zawodowo praktycznie o nic .

 

Wszyscy starzy forumowicze wiedzą że Astrokrak miał na AF jak u Pana Boga za piecem . W dziale producentów był aktywny i bez żadnej cenzury mógł się reklamować . Niestety Janusz tą reklamę "przemycał" na "ogólne" i nawet to było "przez palce " tolerowane . Zamiast trzymać się tego co ma zrobił co mógł najgorzej czyli oskarżył Jesiona o łapówki . Jak przeczytałem o "zbędnych kamyczkach " czy "zepsutych trybikach na jego drodze " to zgasła u mnie wszelka nadzieja że Janusz się poprawi . Przykre ale prawdziwe .

 

Chciałbym aby JanuszP pisał pod swoją ksywką a nie pod podróbkami , mamy poważne podejżenia że posty podrabia , po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwiające...

 

a może by przenieść, tę część postów w inne miejsce?

tak od #16

bo szkoda by było, by takie sprawy, psuły (ze wskazaniem na marnowały), bądź co bądź cenną inicjatywę,

a coś czuję, że teraz, ten konflikt będzie tylko narastał :(

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej wrócić do normalności i zaproponował bym pytanie do Pana Gendlera . Ponad rok robię zdjęcia CCD i nie wiem na jakich czasach robić Dark Frame . Jedna szkoła mówi o 30% czasu a inna o 100% . Może mistrz nam odpowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, zapewne znajdzie się, o wiele więcej takich ciekawych problemów,

jaki jest złoty środek, pomiędzy czułością matrycy, przesłoną, a czasem ekspozycji?

i jak u licha radzi sobie z zaświetleniem? :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne 100% darki przy letniej nocy po prostu u mnie przy F-4 niszczą klatki . Te słabe wręcz nie odejmują Darków . Ale nie zawsze , zdjęcia nad ranem wychodzą OK z Darkami . Pewnie to problem "białych nocy" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , Sbig 2000 XM chłodzę bardzo delikatnie , +25 ,+20.+5, -5 i w końcu -15 stopni .Raz nawet ponad godzinkę zmniejszałem temperaturę żeby Chip się nie zaszronił . Problem na 99% w jasnym tle letnich nocy . Podobny efekt omawiałaem dziś z Dominikiem , ma to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem, że wykonujesz je w tej samej temperaturze, co właściwe zdjęcia;

hmm, promieniowanie kosmiczne? bo tu o tym wspominają: http://www.starizona.com/ccd/advimcal.htm

ciekawe, bo może to być jeszcze sprawa zasilania: http://www.hiddenloft.darkhorizons.org/notes/CamPwr.htm

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że promocja nowego serwisu (i biznesu) ma m. in. polegać na szkalowaniu konkurencyjnej firmy i wypisywaniu bzdur na jej temat nie mając na to ABSOLUTNIE ŻADNYCH  dowodów. Jest to naprawdę godne tak "światowego" serwisu na jaki próbujesz go upozować. Jestem bardzo ciekaw co na to powiedzą panowie z Cloudy Nights i Robert Gendler? Na pewno chętnie nawiążą z tobą współpracę.

 

Muszę przyznać że różne już głupoty czytałem na tym forum na temat Astrokraka, ale to co zobaczyłem w tym wątku sięgnęło już dna! Jest to nie tylko urągające jakimkolwiek obyczajom w biznesie, ale także wyjątkowo bezczelne i chamskie. Oczywiście ukazuje się to w chwili, kiedy najbardziej zainteresowany – czyli Janusz Płeszka nie ma żadnych szans żeby to sprostować, bo został kiedyś zbanowany przez RF pod byle pretekstem. Zdaje się że jest to kolejna akcja przeciwko Astrokrakowi, która ma akceptację większości RF (bo jakoś nie widzę żeby ktoś z was protestował). Gratuluję więc udanego przedsięwzięcia. Zrobiliście kolejny milowy krok na drodze do promowania amatorskiej astronomii w naszym kraju. Możecie być z siebie dumni!

 

A tak na marginesie, to dziwię się że po tym wszystkim co uczyniliście w ostatnich miesiącach dla firmy Astrokrak niektórzy z was mają jeszcze czelność udawać przyjaciół Janusza i przysyłać mu jakieś rzeczy do naprawy, albo dzwonić po poradę. Jest przecież tyle innych firm, które świetnie znają się na optyce. Nie jest wam wstyd?!

 

I jeszcze jedno - czekam właśnie na odpowiedź od Roberta Gendlera. Myślę że będzie to dobra okazja aby przybliżyć szczegóły jego współpracy z tym forum oraz jego rzekomej odpowiedzi na temat Astrokraka. Miarka się przebrała panowie!

 

O... Pan Czerski :) No do Gendlera to chyba pisac nie musisz, bo wczoraj wyslal do was maila :) Sluchaj misiu kolorowy - kogo obchodza Wasz "wspolprace"? To Aurora wpadl do tego watka i rozbuchal afere, wiec do niego kieruj pretensje. Jako ze jestem w stalym kontakcie z Gendlerem, to zwyczajnie go zapytalem, czy udzielal wam prawa do zdjecia. Powiedzial, ze nic takiego sobie nie przypomina (ani pozwolenia, ani kasy). Z calym szacunkiem, ale jakos jemu bardziej wierze ;)

 

 

Przenioslem ten watek do dzialu Astrokrak, bo ta czesc jest ewidentnie o tym. Teraz mozecie srac sobie we wlasne gniazdo ile wlezie. Ja nie dam sie kolejny raz wciagnac w Wasze schizofreniczne akcje. Wyjasniajcie sobie sprawy nawet u sedziego najwyzszego. Mnie w to nie wciagniecie.

 

Buziaki...

 

PS. Rozumiem Wasza konsternacje w zwiazku z powstaniem SkyScope. Moje oczy sa zwrocone takze na was, wiec zaden kit nie przejdzie niesprawdzony. Zweryfikuje kazdego "dystrybutora", a wiec takze was, jako Meada. Wiec jezeli z Meadem tez sciema, to macie szanse zalatwic to teraz, poki jeszcze do nich nie zadzwonilem. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że w wątku o nowym serwisie Adama będą propozycje , nowe pomysły lub inne wypowiedzi inspirujące Jesiona do działania . Widzę kłamstwa i rzucanie kłód pod nogi . To jakby zazdrość lub zawiść , jedno i drugie złe .

 

Co ma szyld ze zdjęciem RG i proponowana współpraca Pana Gendlera na Sky Scope ? Według mnie nic kompletnie i to czysta prowokacja .

 

Dlaczego forumowicz Aurora pisze że Userzy są banowani na AF ???? Nikt w roku 2005 -tym nie dostał bana tym bardziej Janusz z którym chcieliśmy się dogadać . Sam wypruwałem flaki aby pogodzić zwaśnione strony ale mi się za to oberwało właśnie od Janusza na priv ( nie wiem za co) .

 

Stan prawny statusu Janusza od zlotu w Bieszczadach się nie zmienił . Może pisać ale posty są moderowane czyli jeden z jego dobrych znajomych kliknie i post idzie . Mam tu na myśli starych przyjaciół Janusza którzy są w radzie więc Aquariusa , Darka Bobaka , Ryśka , Mirasa czy mnie . Gdzie więc spisek czy zmowa ? Pokłócił się z Jesionem i Adamo o pierdoły bo zawodowo praktycznie o nic .

 

Wszyscy starzy forumowicze wiedzą że Astrokrak miał na AF jak u Pana Boga za piecem . W dziale producentów był aktywny i bez żadnej cenzury mógł się reklamować . Niestety Janusz tą reklamę "przemycał" na "ogólne" i nawet to było "przez palce " tolerowane . Zamiast trzymać się tego co ma zrobił co mógł najgorzej czyli oskarżył Jesiona o łapówki . Jak przeczytałem o "zbędnych kamyczkach " czy "zepsutych trybikach na jego drodze " to zgasła u mnie wszelka nadzieja że Janusz się poprawi . Przykre ale prawdziwe .

 

Chciałbym aby JanuszP pisał pod swoją ksywką a nie pod podróbkami , mamy poważne podejżenia że posty podrabia , po co ?

 

Piotrze, nie tlumacz temu czlowiekowi. Nie ma sensu. Zaraz zrobi z ciebie pierwszego spiskowca przeciw Astrokrak :)

 

Szkoda nerwow. Proponuje zostawic ten watek ku pamieci dzialu Astrokrak :) Niech sobie balagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion, już kiedyś sugerowałem że dla dobra Forum po jednym, dwu postach poprostu ignoruj nick który miesza, nie będzie się wtedy rozbudowywać pyskówka. To jest NAPRAWDĘ LEPSZE ROZWIĄZANIE niż cytaty cytatów i rozbuchabne polemiki nie wnoszące nic nowego prócz emocji!

:Salut: Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Możesz w ciągu dnia? Tak np. o 12.

Zagadkowy post, pewnie miał być privem! :)

Taaaaa, zdążył zniknąć, ten niech też zniknie!

 

Zobaczymy czy moje słowo ma sprawczą moc :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i kolejny raz mogę stwierdzić, że wiele osób ma upodobanie do dyskusji mających dowieść ich wyższości i... próżności.

Może znajdzie się ktoś rozsądny i przeniesie ten wątek do Kosza, żeby nie zaprzątał uwagi innych użytkowników, bo przecież naprawdę nie zbliża to do szlachetnego celu dla którego działa to forum. Lub chociaż załóżcie nowe subforum dla tego typu dysput i gadanin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie jak napisal Radek Grochowski. Coz zlego jest w powielaniu dobrych pomyslow? No chyba, ze ktos to opatentowal :) Moze zamiast tracic czas na klutnie lepiej w koncu uruchomic na SkyScope obiecany test TOA130. Bardzo cieszy mnie informacja o powstaniu tego serwisu, tylko niech on wreszcie zacznie dzialac. Super ze ktos chce przetestowac sprzet dostepny w Polsce. Pozadny test rozwialby wiele mitow dotyczacych np. wyzszosci Celestrona nad Meade czy odwrotnie. Nawet na zachodzie trudno znalezc dobry tekst na ten temat. Generalnie chce powiedziec, ze SkyScope stoi przed wielka szansa na obiektywny i kompetentny serwis. Z drugiej strony to dopiero poczatek drogi i za wczesnie na jakakolwiek krytyke (chyba ze chodzi o szate graficzna) .Sprobojmy choc przez jakis czas przynajmniej nie rzucac im klod pod nogi. Zyskaja na tym mam nadzieje wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wystarczyło tylko zignorować pierwszą zaczepkę i byłoby po sprawie... Wy chyba zwyczajnie lubicie się sprzeczać, nie ma innego wytłumaczenia.

 

hmm, myślisz, że byłoby to możliwe? czy Ty, tworząc coś nowego i pragnąc to zaprezentować, potrafiłbyś zingnorować, oskarżenie o plagiat?

Czy niechciałbyś dowiedzieć się chociaż, dlaczego ten ktoś tak sądzi?

Czy nie pragnąłbyś, aby zostało to wyjaśnione?

Czy takie Twoje działania, możnaby nazwać wtedy zamiłowaniem do kłótni?

 

a, że Adam reaguje w ten, a nie w inny sposób? mógłby spokojniej, a mógłby i dużo ostrzej, jedno i drugie jest jest moim skromnym zdaniem do przyjęcia, mając na uwadze, wagę tych oskarżeń.

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie jak napisal Radek Grochowski. Coz zlego jest w powielaniu dobrych pomyslow? No chyba, ze ktos to opatentowal :) Moze zamiast tracic czas na klutnie lepiej w koncu uruchomic na SkyScope obiecany test TOA130. Bardzo cieszy mnie informacja o powstaniu tego serwisu, tylko niech on wreszcie zacznie dzialac. Super ze ktos chce przetestowac sprzet dostepny w Polsce. Pozadny test rozwialby wiele mitow dotyczacych np. wyzszosci Celestrona nad Meade czy odwrotnie. Nawet na zachodzie trudno znalezc dobry tekst na ten temat. Generalnie chce powiedziec, ze SkyScope stoi przed wielka szansa na obiektywny i kompetentny serwis. Z drugiej strony to dopiero poczatek drogi i za wczesnie na jakakolwiek krytyke (chyba ze chodzi o szate graficzna) .Sprobojmy choc przez jakis czas przynajmniej nie rzucac im klod pod nogi. Zyskaja na tym mam nadzieje wszyscy.

 

Start dopiero na przelomie jesien/zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.