Skocz do zawartości

20-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - relacja !!!


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za wspaniałe spotkanie. Szczególne podziękowania dla @Adamo i wszystkich aktywnie wspierających Adama, za trud poniesiony przy organizacji i przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia. Za moc atrakcji, prelekcje i konkursy i całą dobrą energię jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ!

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za ponowne, przemiłe spotkanie no i przede wszystkim dla @Adamo i reszty za organizacje:) 

Jak zawsze piękny klimacik!

Żeby nie było tak kolorowo niestety zanim pokonałem bieszczadzkie pagórki awarii doznała skrzynia biegów w aucie, tak więc większość drogi (niecałe 400km) jechałem z duszą na ramieniu, 3/4 drogi na jednym biegu ale udało się jakoś bezpiecznie doczłapać do domu :)

Pozdrowienia dla wszystkich i do następnego!

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maetrik napisał(a):

Żeby nie było tak kolorowo niestety zanim pokonałem bieszczadzkie pagórki awarii doznała skrzynia biegów w aucie, tak więc większość drogi (niecałe 400km) jechałem z duszą na ramieniu, 

Witaj w klubie😆. Przed nami jeszcze 70km z duszą na ramieniu i oszczędzaniu skrzyni jak się da 🙃

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nietypowe pytanko, ktoś jeszcze został na dodatkowy dzień na miejscu?

Syn zostawił pluszaka swojego i dopiero w domu się zorientował,  że nie ma go.

Najpewniej w tej sali z zabawkami albo na placu zabaw zostawił.

Jeśli nie, to pytanie @Adamo, jak temat załatwić, bezposrednio do osrodka dzwonic i pytać? 

 

eh... dzieci.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agatek napisał(a):

Witaj w klubie😆. Przed nami jeszcze 70km z duszą na ramieniu i oszczędzaniu skrzyni jak się da 🙃

Tak było: @Agatek z Marcinem zaliczyli za Wołkowyją kolejny występ. Tym razem łącznik wybieraka skrzyni biegów wystąpił z tulei gumowej.

Mam nadzieję, że reanimacja trytytkami trzymała się dzielnie

Cieszę się z poznania nowych osób, nie mniej "cieszę się", że mam w domu już trzy refraktory do kolimacji :new_shocked: 

IMG_5926.JPG

IMG_5927.JPG

IMG_5929.JPG

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję za miłe spędzenie czasu, brak pogody nie sprawił, że nie było miło. Niedaleko Resortu Połoniny, podczas jazdy zaczęło mi piszczeć coś w kole, miałem wrażenie, że trzyma zacisk hamulcowy - na szczęście okazało się, że to tylko kamyk wpadł między tarczę kotwiczną, a tarczę hamulcową. Jak wracałem, poluzował mi się wężyk od instalacji LPG, i prawie cały zbiornik paliwa mi wyparował, ale okazało się, że wystarczyło go tylko założyć. Pozostałe 300km udało mi się wrócić już bez żadnych awarii. :) Wrzucę niebawem kilka fotek, które udało mi się zrobić podczas zlotu.

Edytowane przez Krzysio2138
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za mile spędzony czas, a w szczególności dla ekipy z domku 15. 😀 Podziękowania dla @Adamo za perfekcyjne przegotowanie zlotu, za konkursy, atrakcje oraz prelekcje, szczególnie dla @Darek_B. Darku dawno tak dobrze nie bawiłem się.

Szkoda tylko, że coraz więcej w Bieszczadach powstaje masztów, oświetlonych ośrodków turystycznych, które generują coraz to większe LP.

Pierwszy raz wybrałem się do Roztok Górnych. Byłem pod ogromnych wrażeniem tej miejscówki. Droga mleczna jest na wyciągnięcie dłoni, która oświetla teren, a nie na odwrót.

Jeszcze raz, wielkie dzięki!

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, OnlyAfc napisał(a):

A ja mam nietypowe pytanko, ktoś jeszcze został na dodatkowy dzień na miejscu?

Syn zostawił pluszaka swojego i dopiero w domu się zorientował,  że nie ma go.

Najpewniej w tej sali z zabawkami albo na placu zabaw zostawił.

Jeśli nie, to pytanie @Adamo, jak temat załatwić, bezposrednio do osrodka dzwonic i pytać? 

 

Temat rozwiązany. Telefon do właścicieli ośrodka pomógł i pluszak dziś pojedzie pocztą do domu :)

 

@Adamo dzięki wielkie za organizację a wszystkim dziękuję za miłą atmosferę. Fajnie było część z was poznać po raz pierwszy a część zobaczyć po raz kolejny :)

Do zobaczenia na jesień na kolejnym zlocie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo braku pogody, był to świetny zlot :) Dawka energii została przyjęta - dochodzę do siebie do dzisiaj :laugh:

Wielkie podziękowania dla organizatora! Jak zwykle stanął na wysokości zadania. 

 

Do zobaczenia ( mam nadzieję ) już we wrześniu!

 

Zdjęcia wrzucę, jak znajdę chwilę aby je zgrać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za świetne towarzystwo na zlocie oraz Adamowi za organizację . Naprawdę bardzo miło było się znów spotkać i spędzić wspólnie te 3 dni.

Przy okazji w innym wątku @Adamo prosił o informacje zwrotne.

Podobał mi się podział na grupy podczas obiadu znacznie płynniej szło wydawanie posiłku .

To naprawdę nie jest jakiś duży problem i nie jest to narzekanie  ale może właściciel ośrodka nie wie że w domku 9 na górze łóżka skrzypią niemiłosiernie :D 

Na to niestety nikt poza somsiadem ;) nie ma wpływu ale szkoda że zamontował to oświetlenie budynku ( może z zazdrości że sąsiad ma obłożenie a oni nie mają  ;)  )

Dzięki i do zobaczenia na kolejnym zlocie.

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.