Skocz do zawartości

NGC 3718 - 13h


Auron

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, _Spirit_ napisał(a):

@Auron spróbuję zrobić w wersji jaśniejszej bo chyba Ci zależy.

Romanie Twoja wersja jest genialna nie wiem, czy to wina wydruku, ale na papierze kredowym trochę przy ciemnawo wychodzi, ale tak jest super. Duży format wydruku to zrekompensuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Druga rozjaśniona wersja - rewelacja dla mnie jeśli chodzi o galaktykę. Gwiazdki, widać jakieś dziwne rzeczy tam się podziały. Ale generalnie gratuluję, super zdjęcie. 

EDIT: w tle widać dużo selektywnej obróbki która coś popsuła... Ja bym przysiadł do tego jeszcze raz bo potencjał duży, sama galaktyka wygląda OK, ale tło niestety jednak po bliższym przyjrzeniu mocno zmasakrowane (zwłaszcza widać to jak pełną wersję zdjęcia otworzę). 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Wow! Druga rozjaśniona wersja - rewelacja dla mnie jeśli chodzi o galaktykę. Gwiazdki, widać jakieś dziwne rzeczy tam się podziały. Ale generalnie gratuluję, super zdjęcie. 

EDIT: w tle widać dużo selektywnej obróbki która coś popsuła... Ja bym przysiadł do tego jeszcze raz bo potencjał duży, sama galaktyka wygląda OK, ale tło niestety jednak po bliższym przyjrzeniu mocno zmasakrowane (zwłaszcza widać to jak pełną wersję zdjęcia otworzę). 

Dzięki za uwagę. Jeśli masz na myśli wersję "rozjaśnioną", to masz rację, na szybko to wykonałem, natomiast wersja Romana nie ma się co do niej przyczepić. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, _Spirit_ said:

Niestety gradient jest spory. Ciężko z niego wyciągnąć ramiona bez masakrowania zdjęcia.

 

Mam dokładnie ten sam problem z moim materiałem tej galaktyki 🙂 Może kiedyś ujrzy światło dzienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał(a):

Niestety gradient jest spory. Ciężko z niego wyciągnąć ramiona bez masakrowania zdjęcia.

2023-05-18_12h15_02.jpg

Ciężko się pracuje na jpegu ale da się to w jakiś sposób zniwelować. 
 

111_ggg.jpg

Osobiście nieco bardziej bym powalczył histo i krzywymi i z powyższego wszedł w poniższe:
111_gggg.jpg.33f1ec81a7d7c3d560050d4257d7a9fc.jpg

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dołączę do klubu. Jak na 13 godzin materiału to efekt jest raczej mierny. Może to wina nieba albo innych czynników, ale spodziewałbym się jednak dużo mniejszego szumu tła. O artefaktach po obróbce Krzysiek wyżej już pisał, a ja dołożę jeszcze prawie całkowity brak koloru na gwiazdach w proporcji do koloru galaktyki  i ich dziwny kształt.

Może warto pod tym kątem sprawdzic materiał?

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał(a):

Dzięki Maćku - zgadzam się z Tobą w 100%-tach. Ja wiem że to nie jest dobra wersja no ale sam widzisz ... ;)

Może klatki kalibracyjne? BTW postaram się dopalić drugie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartoby pochylić się jeszcze nad kalibracją lub korekcją kosmnetyczną (bo widzę co najmniej dwie grupy czegoś co wygląda jak nieusunięte hot pixele - przy górnej krawędzi w  4/5 długości i druga w połowie drogi między dwiema największymmi galaktykami i trochę w prawo).

Spróbuj też dobrać trochę inaczej Local Normalization Rejection (tak to się nazywa w APP, w PI nie wiem jak) bo został ślad satelity przez całą długość kadru nad NGC 3718.

A tak poza tym to bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.