Skocz do zawartości

Zlot jesienny 2023


Zlot jesienny 2023  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcielibyście aby zlot jesienny 2023 odbył się w Bieszczadach?

    • Tak
      39
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.05.2023 o 13:28, Marcinos napisał(a):

Nie, ale widzę że tuż przy schronisku powinno być ok, południe jest odsłonięte aż po Tatry. Poniżej drogi na łące też powinno być dobrze pod astro-foto.

Wg mnie to miejsce jest średnie pod zlot. Koło ośrodka jest mało miejsca na sprzęt, a od strony drogi chaszcze. Polana z drugiej strony drogi jest stroma (nie da się zejść np od przystanku) i trzeba by uzyskać zgodę od właściciela/li i zorganizować jakoś prąd. Droga jest dość ruchliwa, więc po pierwsze, ryzyko kradzieży w dzień, po drugie dużo denerwujących aut na długich w nocy, po trzecie bezpieczeństwo przy częstym przechodzeniu (i pod wpływem :) ). Ogólnie to piękne miejsce, ale nie ma gdzie sensownie stanąć.

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znalazłem na mapach taką miejscówkę:

https://dojo-starawies.pl/
-powinno być przyzwoite niebo

-niezły standard

-w środku Polski

-od cholery miejsca

-duże ale nie za duże


Ale niestety dość drogo. Na stronie ~2000PLN za domek 8 os. /doba. Do tego wyżywienie.

Nie wiem ile można wynegocjować przy grupie 100+ osób.


IMG_0824.thumb.jpeg.bc402e2fd371f542ad730ab668df3e33.jpeg


PS - Tak wiem „Niektórzy mają lepsze niebo z pod domu”

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"My niżej podpisani, po sprawdzeniu 5 miejsc, w ciągu 14 godzin, po przejechaniu 1016 km zgodnie ze stanem licznika... według listy, pod wskazanymi adresami nie stwierdzili nigdzie obecności ośrodków" :laugh:

 

20230530_150406.jpg

Edytowane przez Marcinos
  • Lubię 3
  • Haha 5
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 19:45, Tayson napisał(a):

Moze cos na Podlasiu,  żeby bylo sprawiedlwie w ilosci km dojazu północ/południe Polski zlot wiosna/jesień?

 

"Sprawiedliwie" byłoby w centralnej Polsce, ale tam nie ma dobrych miejscówek. Na Podlasie mam nieco bliżej niż w Bieszczady i dawno tam nie byłem. Ale najbliżej mam swoje Pomorze, np. do Zatomia. Choć nigdy nie byłem na zlocie w Zatomiu, bo Was tam raczej nie było. ;) A generalnie to nie jeżdżę na zloty focić, lecz spotkać się z zacnym towarzystwem. Więc mnie jest "ganz pomada". Ale dla mnie bliżej byłoby jednak fajniej. Wiem, że nie mam szans, bo z Pomorza jest nas mało.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, diver napisał(a):

Ale najbliżej mam swoje Pomorze, np. do Zatomia.

Tylko w rejonie Drawieńskiego Parku Narodowego, tam gdzie jest najciemniej, to chyba nie bardzo jest jakiś ośrodek, który by pomieścił sto osób, są jakieś takie mniejsze, na max trzydzieści czy czterdzieści. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani zlotowicze.

Można zrobić zlot w dowolnym miejscu Polski tylko potrzebna jest Wasza pomoc.

Na ten moment mamy na wszelki wypadek zarezerwowane Połoniny do końca tego tyg.

Tego typu ośrodki już rezerwują wrzesień i możemy zostać bez niczego.

Musimy mieć ogarnięty ośrodek w tym tyg.

Tak na prawdę wchodzą w grę 2 ośrodki ale jeden z nich z tym pięknym widokiem nie ma sali konferencyjnej.

Jeśli była by pogoda to było by epicko ale jeśli nie to dramatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adamo napisał(a):

Kochani zlotowicze.

Można zrobić zlot w dowolnym miejscu Polski tylko potrzebna jest Wasza pomoc.

Na ten moment mamy na wszelki wypadek zarezerwowane Połoniny do końca tego tyg.

Tego typu ośrodki już rezerwują wrzesień i możemy zostać bez niczego.

Musimy mieć ogarnięty ośrodek w tym tyg.

Tak na prawdę wchodzą w grę 2 ośrodki ale jeden z nich z tym pięknym widokiem nie ma sali konferencyjnej.

Jeśli była by pogoda to było by epicko ale jeśli nie to dramatycznie :)

Adam czy mógłbyś napisać wymagania jakie rozsyłasz do ośrodków jeżeli to robisz mailowo ? Ja mniej więcej wiem, ale jeśli masz gotową formatkę do wklej tutaj lub napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 3 opcje do wyboru:

1 Połoniny

2 Resort Solny w Dołżycy

3 Agroturystyka "Pod Źródłem"

 

Połoniny znacie więc przejdę do Resortu Solny.

Polecam zerknąć na ich stronę: https://www.solny.com.pl/

Mają wszystko dostępne co jest niezbędne do zorganizowania zlotu. Małym minusem jest to, że ośrodek jest usytuowany w dolinie ale nieba nie zasłaniają żadne drzewa.

Noclegi są w komfortowych domkach i hotelu.

Koszt zlotu pewnie był by podobny do wiosennego, może ze 20-30 zł drożej. Kwestia opcji typu serwis kawowy i zawartość grilla.

W cenie sauna plus hydromasaż oraz sala fitness z bilardem itp.

 

Agroturystyka "Pod Źródłem" składa się z 3 budynków noclegowych o standardzie nieco niższym od Solnego.

Zerknijcie na stronę: https://bieszczadzkasadyba.pl/

Tutaj byśmy byli podzieleni na 3 budynki, dwa w górze obok siebie i jeden 50 m niżej.

Niestety nie ma tam sali konferencyjnej. Są małe stołówki w każdym z tych budynków.

Koszt zlotu zamknął by się na poziomie obecnej ceny z ostatniego zlotu.

Widok z góry bardzo ładny.

Wiata grillowa jest z tym, że cała organizacja na jednorazówkach. Nie ma dużego zaplecza kuchennego.

Sauna za dopłatą.

 

Co myślicie na ten temat?

Czasu nie wiele.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tex88 napisał(a):

Adam czy mógłbyś napisać wymagania jakie rozsyłasz do ośrodków jeżeli to robisz mailowo ? Ja mniej więcej wiem, ale jeśli masz gotową formatkę do wklej tutaj lub napisz na PW.

Nie mam, dzwonię i rozmawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adamo napisał(a):

Mamy 3 opcje do wyboru:

1 Połoniny

2 Resort Solny w Dołżycy

3 Agroturystyka "Pod Źródłem"

 

Połoniny znacie więc przejdę do Resortu Solny.

Polecam zerknąć na ich stronę: https://www.solny.com.pl/

Mają wszystko dostępne co jest niezbędne do zorganizowania zlotu. Małym minusem jest to, że ośrodek jest usytuowany w dolinie ale nieba nie zasłaniają żadne drzewa.

Noclegi są w komfortowych domkach i hotelu.

Koszt zlotu pewnie był by podobny do wiosennego, może ze 20-30 zł drożej. Kwestia opcji typu serwis kawowy i zawartość grilla.

W cenie sauna plus hydromasaż oraz sala fitness z bilardem itp.

 

Agroturystyka "Pod Źródłem" składa się z 3 budynków noclegowych o standardzie nieco niższym od Solnego.

Zerknijcie na stronę: https://bieszczadzkasadyba.pl/

Tutaj byśmy byli podzieleni na 3 budynki, dwa w górze obok siebie i jeden 50 m niżej.

Niestety nie ma tam sali konferencyjnej. Są małe stołówki w każdym z tych budynków.

Koszt zlotu zamknął by się na poziomie obecnej ceny z ostatniego zlotu.

Widok z góry bardzo ładny.

Wiata grillowa jest z tym, że cała organizacja na jednorazówkach. Nie ma dużego zaplecza kuchennego.

Sauna za dopłatą.

 

Co myślicie na ten temat?

Czasu nie wiele.

 

Adamo, dzięki za odwalenie dobrej roboty  (po raz kolejny) - pewnie razem z Marcinem (więc dla niego też podziękowania)

 

Jak bym miał krótko wybierać to najchętniej spotkałbym się w Resorcie Solnym, na drugim miejscu agro "Pod Źródłem"

Tak jak piszesz - jak by nie było pogody to lepiej siedzieć " w kupie" i zorganizować atrakcje w jednym miejscu (prelekcje, konkursy, kalambury -> sala konferencyjna, sauna, fitness czy co tam jeszcze jest dostępne). Dlatego Resort Solny.

 

Ta druga miejscówka też fajna - zwłaszcza pod kątem widokowym, no ale jak nie będzie pogody to lipa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcinos napisał(a):

Oba ośrodki są niezłe. Lepsze pod kątem obserwacji od ośrodka Połoniny.

 

Oba mają swoje plusy i minusy.

 

W Solnym jest bardzo dobra infrastruktura i nieco wyższy standard. Minusem przysłonięty horyzont i położenie w dolinie.

 

Jednakże jeżeli trafiła by się pogoda, to widoki w tym wyższym ( Pod Źródełkiem ), zrekompensują wszystkie  niedogodności ( podział na 3 części oraz brak sali  konferencyjnej ) z nawiązką. Pod kątem obserwacyjnym miejsce DOSKONAŁE. Płaski trawnik tuż przed ośrodkiem z widokiem na południowy horyzont. :new_shocked:

Jakieś 40m ponad ośrodkiem na łące jest sauna z jacuzzi z obłędnym widokiem na góry. 

 

Rzekłbym nawet, że miejsce wygląda najlepiej pod kątem astronomicznym z wszystkich miejsc w których odbywały się zloty do tej pory.

 

Ryzykujemy tym, że w przypadku braku pogody, będzie mniej atrakcji w ośrodku.

 

Ja bym zaryzykował i wybrał miejsce wyższe. Pod Żródełkiem.

 

Pozdrawiam


Nie jestem teraz w stanie się zadeklarować czy będę na 100% na jesiennym zlocie, natomiast wiem, że jakbym miał być to bym wolał mieć jednak lepsze niebo. Biorąc pod uwagę porównywalne LP to wygrywa widoczność horyzontu, czyli Pod Źródełkiem. Może to dość egoistyczne podejście, ale z mojego punktu widzenie wygląda to tak, że ja teleskop ruszam jedynie na zloty. Biorąc pod uwagę że zdjęcia robię pod Bortle 5 chciałbym wykorzystać maksymalnie dane mi noce pod dobrym niebem. Jakby się sprawdził ośrodek to kto wie.. może i tam byłby robiony wiosenny zlot. Bo to najbardziej boli. Brak S horyzontu w najlepszym czasie jego widoczności..

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na google maps i tak na szybko:

"POD ŹRÓDEŁKIEM" (SADYBA)

- na pewno lepiej widoczny horyzont i mniejsze ryzyko mgły.

- lepsze odcięcie od świateł

- może być problem z długimi światłami samochodów jadących od Cisnej. To około 1km - trzeba by sprawdzić nocą.

 

1sadyba.JPG.7d4b900eace27074cedaef42087fa591.JPG   2sadyba.JPG.c51521e3bb6b8c08423b8967f885c15d.JPG

 

 

SOLNY 

- Bardziej w dolince ale jeżeli mamy całą łąkę powyżej do dyspozycji to powinno być spoko.

- Wygląda, że odcięcie od świateł samochodów będzie lepsze.

- Ale sąsiednie zabudowania mogą świecić - trzeba by sprawdzić nocą.

 

1solny.JPG.1bb889392db2f8cabbdd4380397bf513.JPG

 

2solny.JPG.0bdd03009bc87046414cb32a6333af02.JPG

 

3solny.JPG.eb8f38c434175f005fe12e9085dad69b.JPG

 

 

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartolini napisał(a):

może być problem z długimi światłami samochodów jadących od Cisnej. To około 1km - trzeba by sprawdzić nocą.

 

Moim zdaniem to nie będzie problemem. Ruch niewielki, jest to dość daleko, a długie światła chyba nie świecą tak wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.