Skocz do zawartości

Zlot jesienny 2023


Zlot jesienny 2023  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcielibyście aby zlot jesienny 2023 odbył się w Bieszczadach?

    • Tak
      39
    • Nie
      12


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Marcinos napisał(a):

Moim zdaniem to nie będzie problemem. Ruch niewielki, jest to dość daleko, a długie światła chyba nie świecą tak wysoko.

Na pewno „Pod źródełkiem” ma większy potencjał na dobre niebo.

Dodatkowo trochę niższa cena ma jednak dla wielu osób znaczenie.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamo @Marcinos - świetna robota.

 

Gdybym miał wybierać spośród trzech proponowanych (i tak pewnie zdecydują wyniki ankiety), brałbym agro "Pod Żródłem".
Po pierwsze, odmiana - warto sprawdzić, czy coś co jest dobre może być jeszcze lepsze.
Po drugie - z obu nowych propozycji, ta jest wyżej i dalej od drogi. Jeśli pogoda dopisze, ta miejscówka wygrywa wszystko (i w dzień, i w noc). A w przypadku niepogody, i tak o wszystkim decyduje jakość wina.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podlasiu nie ma zbyt wielu dużych ośrodków, więc na ten moment nie mam żadnych konkretów. Jest co prawda Dwór Dobarz, niebo ciemne, ale umiejscowienie obiektu pośród rozlewisk Biebrzy daje spore szanse na mgły:

https://goo.gl/maps/YSmuiGBjhZssqMwC8

 

Prędzej znalazłoby się coś na Mazurach, region bardziej turystyczny więc i miejscówek więcej. Z opcji Bieszczadzkich też bym głosował za Źródłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adamo napisał(a):

Ok, dla mnie może być Źródełko z tym, że chyba nie ma sensu organizować prelekcji skoro nie ma gdzie się podziać.

Szczerze mówiąc nie jestem przekonany do tego rozwiązania.

 

Prelekcja plenerowa - przenośny ekran, głośnik, rzutnik - tylko pogoda by musiała być :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukasz83 napisał(a):

 

Prelekcja plenerowa - przenośny ekran, głośnik, rzutnik - tylko pogoda by musiała być :D

 

Albo deszcz i namiot taki duży biały, nie wiem jak to się nazywa :)

 

powiem od siebie:

To jest zlot astronomiczny a nie jakiś inny. Wolałbym mieć lepsze niebo kosztem wszystkiego innego. Bo prelekcje czy grill to można zawsze pokombinować, przycebulić, zajanuszyć, zaimprowizować itd... Można zrobić zbiórkę, zagadać z właścicielem albo jakimiś lokalsami. Nie wiem co konkretnie, ale wiem, że można coś tu ugrać, pójść na kompromis, wiele zależy od nas.

 

Ale z jakością nieba to bym na kompromis nie szedł. Jacy byśmy nie byli cwani i kumaci to sobie ze słabego nieba nie wyczarujemy lepszego. Dlatego wolałbym miejscówkę z lepszym niebem a za taką uważam to całe "Źródełko" ;)

 

Pozdrawiam 

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za lepszym niebem. Ludzie czasem jadą przez całą Polskę żeby zobaczyć dobre bieszczadzkie/roztoczańskie niebo... a okazuje się że dookoła są drzewa. Oczywiście rozumiem pójście na kompromisy przy wyborach dotychczasowych ośrodków. Myślę, że jeśli w ramach eksperymentu zrobimy jeden zlot bardziej pod kątem obserwacyjno-fotograficznym to nikomu nic się nie stanie, a jak widać po postach ludzie są ku temu przychylni.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podwójnie na tak. Raz na tak że będzie lepsze niebo niż w Żarach. Dwa na tak że warunki "Pod Źródłem" czy w "Solnym" będą dużo lepsze niż "Nad Tanwią". A jako rodzic najmłodszego zlotowicza ma dla mnie to szczególne znaczenie. To że w Bieszczadach jest po prostu więcej do robienia/zwiedzania też nie pozostaje bez znaczenia.

Więc dla nas zmiana czy to na Źródełko czy na Solny to bardzo dobra informacja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze chcecie zaryzykować.

Wiec tak, proszę napiszcie kto z Was zorganizuje ekran i rzutnik. Jest spore prawdopodobieństwo że ja będę tylko chwilę lub wcale a moje obowiązki przejmie Pablito, jak będzie na zlocie.

Zastanówmy się nad grillem gdyż tam wiata jest mała.

Jakos to ogarniemy ale będzie to spontan.

Zamawiajcie pogodę. Zadzwonię tam dziś i jak będzie wolne to rezerwuje termin.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos kibelka - Pamiętam jak raz w Roztokach, ktoś spuścił w kiblu butelkę szamponu (nie wiem kurła jak to jest możliwe). Potem pół dnia była zatkana kanalizacja w całym ośrodku - więc Emil zamknął też wodę :)

 

IMG_0996.jpeg.68d1318fb6d9cc3d28c9deb78f4c132b.jpeg

Edytowane przez bartolini
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2023 o 12:15, Marcinos napisał(a):

20230530_121027.jpg

 

Tak dla smaczku dodam, że właścicielem Źródełka jest Darek Wetchacz - biegacz górski, organizator biegu Utrabies w Bieszczadach. 

Fundacja Ultrabies | Biegi Górskie Bieszczady

Ceny natomiast tam raczej nie będą należały do najniższych :) 

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.