Skocz do zawartości

NGC3718 by @Auron


diver

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, diver napisał(a):

Kolega @Auron zaprezentował swój materiał w wątku Bawimy się materiałem.

Materiału OSC było bagatela 16,9 h (338 x 180 s), zebranego na RC8" + ASI294MC. Skala zacna, odpowiednia dla tego obiektu. W myśl życzenia kolegi @Auron podjąłem próbę obróbki tego materiału. Ponieważ obiekt jest bardzo ciekawy i stosunkowo rzadko pokazywany a wynik obróbki wydał mi się nie najgorszy, postanowiłem wydobyć go z czeluści wątku "Bawimy się materiałem" i pokazać go tutaj.

W obróbce najwięcej kłopotu sprawiły mi gradienty, ale z tym jakoś sobie poradziłem. Nie poradziłem sobie z rozjazdem kolorów na gwiazdach, mimo tego że rozdzielałem staka na RGB i alignowałem ponownie na kanał G. Coś więc chyba odrobinę nie tak z optyką tego RC8.

Dziękuję koledze @Auron za podrzucenie fajnego materiału i gratuluję samozaparcia w jego zbieraniu. :) Nie opisuję tego ciekawego kadru. Kolega @Auron wybrał sobie ten obiekt, więc od niego należy się jakiś opis. ;)

 

Do obróbki wybrałem wszystkie 338 klatek jak leci, bez wstępnej selekcji. Obrazek to crop 3600x2700 zmniejszony do 2000x1500.

 

NGC3718_f_2000_1500.thumb.jpg.9c2ce9767c2fc3dad495889305296a60.jpg

 

NGC3718_f_grey_Annotated_2000_1500.thumb.jpg.571d95fe9a4dca067a23223f42553f92.jpg

 

Diver, serdeczne dzięki za podjęcie tematu. Optyka zestawu zostanie sprawdzona pod względem kolimacji. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Auron napisał(a):

Diver, serdeczne dzięki za podjęcie tematu.

 

To ja Ci dziękuję za udostępnienie tego fajnego materiału. :)

 

13 godzin temu, MaPa napisał(a):

Preferuje aby do działu i galerii trafiały prace tzw własne.

 

Następnym razem nie zrobię tego bez uzgodnienia z autorem materiału. Bo fakt - tym razem nie zapytałem kolegi @Auron o zgodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.