Skocz do zawartości

NGC 6823 / Sh2-86 - pałeczka w Lisku


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

  

6 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Bardzo mi się podoba.

Co do filtrów - mam podobne odczucia ale gdzieś tam siedzi to licho i szepcze "A nie chciałbyś na Chroma spróbować?"

 

 

Te konkurencyjne filtry wąskopasmowe dają dużego kopa. Nie wiem czy zyskamy aż tyle.  Próby  bez kosztów do mnie przemawiają jak masz chroma pod ręką ...;)

 

Praca cieszy oko chyba przez to, że taka delikatna w formie.

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał(a):

Piękne jest to zdjęcie jednak uważam że szkoda kisić sygnał w cieniach i można pokazać o wiele więcej.

 

 

No rzeczywiście, daje do myślenia, dzięki za demonstrację.

 

  

6 godzin temu, Szymoff napisał(a):

A możesz pokazać jak wygląda sam tlen? Ja jestem na etapie palenia tego obiektu newtonem 8" i mam już chyba około 8h tlenu i ciągle jest go jak na lekarstwo dla niemowlaka. Tylko ja robię baaderem 8.5nm niestety. 

 

 

Co do tlenu to ciężko się go zbierało, ale i detalu on za dużo nie dodaje więc zbierałem go tylko 4h, w oknach optymalnych warunków czyli jak było wyżej ale wciąż podczas nocnych ciemności, tutaj nawet 3nm nic nie pomoże.  Wieczorem coś wrzucę.

Edytowane przez licho52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wismat napisał(a):

Ty masz tu skalę 0,48"/pix?

 

Resample do .67", uważam 0,7" za wartość graniczną powyżej której mój materiał traci detal, zbadane empirycznie metodą na oko.

 

  

5 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Bardzo mi się podoba.

Co do filtrów - mam podobne odczucia ale gdzieś tam siedzi to licho i szepcze "A nie chciałbyś na Chroma spróbować?"

 

Chroma to jest taki odjazd cenowy że chyba wolałbym wydać na nowy montaż lub kamerę full-frame.  Na pewno są lepsze ale za te pieniądze efekt wydatku na inne elementy byłby dużo większy w moim odczuciu.

Edytowane przez licho52
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, licho52 napisał(a):

Chroma to jest taki odjazd cenowy że chyba wolałbym wydać na nowy montaż lub kamerę full-frame.  Na pewno są lepsze ale za te pieniądze efekt wydatku na inne elementy byłby dużo większy w moim odczuciu.

Dokładnie jestem tego samego zdania. Chroma w przeliczeniu ceny za gram wychodzi niewiele taniej od złota. Z drugiej strony może zamiast w złoto to właśnie w filtry Chroma inwestować🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Szymoff napisał(a):

A możesz pokazać jak wygląda sam tlen? Ja jestem na etapie palenia tego obiektu newtonem 8" i mam już chyba około 8h tlenu i ciągle jest go jak na lekarstwo dla niemowlaka. Tylko ja robię baaderem 8.5nm niestety. 

 

Surowy stack rozciągniety, 8h wystarczy do koloru, nie wrzucaj za dużo do L.

 

6823_O.JPG.65a7af3be48cbd8ef459208ea501ddb7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • licho52 zmienił(a) tytuł na NGC 6823 / Sh2-86 - pałeczka w Lisku
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.