Skocz do zawartości

HII/Sh2-223 i SNR/Sh2-224 w Woźnicy


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, Gość na chwilę said:

Przemek, rozwaliłeś system.

Co to jest "wypęk"? Wytłumacz słabszemu :)

To jakaś autorska technika obróbki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kadr. Na brawa zasługuje także jakość obrazowania mgławic- to jak wyłaniają się z czeluści kosmosu.

Jest tu sporo delikatności w operowaniu światłem ale i jednocześnie odważne podkręcenie kontrastu i luminacji tam gdzie trzeba.

No i ten kolor, bardzo ten odcień czerwieni mi odpowiada.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Herbert West napisał(a):

Napisz jeszcze jakie czasy.

 

Ha 3.5nm: 110×1200″(36h 40′) bin 1×1

O3-III 8.5nm: 45×1200″(15h) bin 2×2
L: 23×300″(1h 55′) bin 1×1
R: 27×120″(54′) bin 2×2
G: 23×120″(46′) bin 2×2
B: 23×180″(1h 9′) bin 2×2

 

19 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Co to jest "wypęk"? Wytłumacz słabszemu

 

w tym przypadku miałem na myśli tyle materiału żeby do redukcji szumu nie trzeba było wytaczać najcięższych dział :)

 

 

Generalnie dziękuje za opinie - trochę obawiałem się że mgławice będą wydawać się zbyt odklejone od tła no ale nikt na ten fakt nie zwrócił uwagi więc może nie jest tak źle 🙃

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał(a):

Generalnie dziękuje za opinie - trochę obawiałem się że mgławice będą wydawać się zbyt odklejone od tła no ale nikt na ten fakt nie zwrócił uwagi więc może nie jest tak źle 🙃

No ale tam tak z grubsza jest. Przecież Kapelusz to SNR !

A ten "wypęk" to pewnie taki krakowski regionalizm. Ach te Krakusy.... :)

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

No ale tam tak z grubsza jest.

 

No niby racja ale ale jak jasność obiektów jest na poziomie niechcianych artefaktów, gradientów i słabiutkich chmurek ha/o3 których od poprzednich nie nie idzie odróżnić to kadr jest zaciapany syfem albo wygląda jak u mnie ;)  Pytanie czy wygląda wystarczająco naturalnie/przekonywująco. Patrząc w necie to co astro fotograf to inna filozofia obróbki tego obszaru.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po cienkiej linii oddzielającej S od N to dobra zabawa ale wątpliwości zawsze zostają 🙂

 

Moim zdaniem wygląda znakomicie i naturalnie. I nie ma mowy, żeby przypominało M42 czy coś podobnego. I nie powinno.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Ha 3.5nm: 110×1200″(36h 40′) bin 1×1

O3-III 8.5nm: 45×1200″(15h) bin 2×2

 

Imponująca ilość materiału. Zapytam jednak: dlaczego proporcje ilościowo-jakościowe są mocno przesunięte w stronę wodoru? Tlen miał być z założenia bardziej symboliczny, czy w obiekcie jest go tak mało, że nie warto o niego walczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał(a):

Imponująca ilość materiału.

 

No więc nie do końca bo tu ilość nie idzie w parze z jakością.  Proporcje są zachwiane ponieważ tyle udało się wypalić -  O3-III 8.5nm jest niestety bardzo wrażliwy i trzeba uważać na pogodę, księżyc, LP i na wysokość obiektu nad horyzontem podczas gdy Ha daje radę w kiepskich warunkach. Dysproporcję próbuje neutralizować binem na obiektach gdzie nie liczę na detal w O3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.