Skocz do zawartości
  • 0

Czy ten teleskop jest dobry dla początkującego?


karolina61

Pytanie

Dzień dobry!

Jestem nowa na tym forum. Od jakiegoś czasu jestem bardzo zainteresowana obiektami na niebie i chciałabym kupić teleskop. Jeszcze nigdy nie miałam teleskopu, więc proszę o pomoc. Czy teleskop SKY-WATCHER (Synta) BK909EQ2 to dobry teleskop dla początkującego? Główne obserwacje planuję na balkonie, ewentualnie na ulicy przed domem. Na balkonie jest trochę ciemniej niż na ulicy. Niedługo też wyjeżdżam na działkę, gdzie jest ciemne pole. Jade tam samochodem, więc nie ma problemu z transportem. Chciałabym zaobserwować teleskopem księżyc i planety takie jak np. Wenus i ogólnie jak najwięcej by się dało teleskopem dla początkującego. Ważne dla mnie jest też to czy powyżej przedstawiony teleskop jest łatwy w obsłudze. 

Proszę o porady!

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@karolina61, witamy na Forum !

 

Ten teleskop to jest dobry wybór na początek, biorąc pod uwagę łatwe w obsłudze, budżetowe teleskopy.
Natomiast montaż paralaktyczny EQ2 bym sobie odpuścił, bo łatwiej, szybciej i bardziej intuicyjnie jest manewrować montażem azymutalnym (góra - dół, lewo - prawo).
Tu masz ten sam teleskop na montażu azymutalnym AZ3 dostępny od ręki w przyzwoitym sklepie astronomicznym:

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1424&lunety=Teleskop Sky Watcher Synta R 90 900 AZ 3 aka BK 909AZ3

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@karolina61

Zdecydowanie na montażu azymutalny na początek. Do tego ten eq2 to badziew, mało stabilny, przy dotknięciu teleskopu długo będziesz czekała aż ustaną drgania. Montaż w obserwacjach jest równie istotny jak teleskop. A teleskop na początek jest jak najbardziej spoko. Tutaj masz fajną jego recenzję: https://www.optyczne.pl/844.3-artykuł-Sky-Watcher_90_900_-__na_dobry_początek_Optyka_–_jest_dobrze__a_nawet_doskonale.html

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.