Skocz do zawartości

AToMowe mocowanie cyfrówki do teleskopu


BugsBunny

Rekomendowane odpowiedzi

najważniejsze, żeby udało Ci się, osiowo zamontować apatat na tych, kształtownikach, a poza tym, w zależności od sprzętu, ale chyba powinieneś mieć jeszcze regulację (i to płynną) pomiedzy okularem, a obiekktywem aparatu, nieźle sprawdza się w tej roli, mieszek makro

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocowanie chyba do cyfrowki ? Jak obiektyw sie schowa to aparat nie wypadnie . Pomysl dobry . Ostrość ustaw na nieskończoność lub krajobraz . Reguluj ją tylko wyciągiem . Jakbys chciał nadal wiekszy teleskop to w ogloszeniach sprzedam jest w/g mnie ciekawa oferta . W cenie lustra tuba choc bez wyciagu , ale mógłbyś dopasować z posiadanego . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zdobyłeś lub z czego zaadaptowałeś śrubę calową do przykręcenia aparatu?

 

Czy za pomocą np. jakichś konwerterów istnieje możliwość zastosowania do astrofoto kompaktu cyfrowego z obiektywem o średnicy około 25mm?

 

pOEzdro

Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba nie jest calowa tylko narazie jest jakaś tam zastępcza o troche mniejszym skoku bym napisał dokładnie jaka to jest ale gdzieś ją właśnie zgubiłem :angry: - niedługo zdobędę od statywu fotograficznego :banan:

 

P.S. obiektyw od cyfrówki ma dotykać okularu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dotykać, owszem. To zależy od konstrukcji samego aparatu i od eye relief [odległości źrenicy wyjściowej] użytego okularu. W praktyce trzeba przykładać do okularu.

Bugs, uważaj z tymi gwintami, naprawdę! Jesli ta niecalowa śruba jest wkrecona w calowe [1/4"] gniazdo aparatu, to na bank szybko zniszczysz sobie to ostatnie i będziesz płakał, pisałem juz o tym wiele razy! Nie taniej kupić taki wyginany mini statywik spreżynowy od kompaktów za potworną :ha: sumę 10-12zł [tyle kosztują] i użyc jego głowicy ze śruba 1/4" lub przejść się do tokarza, który zewnętrzny gwint [sruba ] może zrobić za grosze, bo to mozna zrobic tokarką, bez żadnych ekstra narzedzi ?! Naprawa aparatu bedzie Cie kosztowała więcej, zwłaszcza jak Ci się zerwie z uszkodzonego gwintu na glebę albo beton. Ostrzegam lojalnie [takze ewentualnych naśladowców]....

-Jarosław

P.S. Ups... Własnie doczytałem, że właśnie chcesz to zrobić, czyli użyc śruby ze statywu -uff...., O.K. Ale innych przestrzegam raz jeszcze przed katowaniem gwintów....

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką śrubę do przykrecenia apartu można przecież kupić :blink:

Ja poszedłem do sklepu fotograficznego i nabyłem takich 2 sztuki + od razu statyw sprężynkowy. Nie wiem czy to o takiej śrubie mowa?:

 

17878094sr.jpg

 

W każdym razie do mojego a60 pasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMALu to jest uniewersalne gdyż ten jasny okrąg nie jest zakładany na okular - moze tego nie widać ale ona ma tam gwint :Boink:

wkręcam do na wyciąg a potem dopiero sobie okulary wkładam. Jedynie mogła by być dłuższa ta pozioma kantówka dlal dłuższych okularów ale to już można kiedyś sobie dorobić - jak się dorobie większej ilości okularów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMALu to jest uniewersalne gdyż ten jasny okrąg nie jest zakładany na okular -  moze tego nie widać ale ona ma tam gwint  :Boink:

wkręcam do na wyciąg a potem dopiero sobie okulary wkładam.  Jedynie mogła by być dłuższa ta pozioma kantówka dlal dłuższych okularów ale to już można kiedyś sobie dorobić - jak się dorobie większej ilości okularów  :D

 

 

A to przepraszam faktycznie :Boink: , tylko mogła ta tuleja być wieksza bo Ci większe okulary nie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby calowe Soligor z pokrętłem widziałem w dziale filmy & muzyka Piotr i Paweł w Poznaniu w cenie 7,5 zł za sztukę. A mini-statywy tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56903959 lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56404031 Poza tym możesz zapytać użytkownika forum www.cyberfoto.pl o nicku Nimnul o taką śrubkę ;D (wątek: http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=17478&highlight=) A jeszcze lepiej będzie, gdy poprosisz o nią za zaliczeniem qbanos'a :D

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to może najwyżej być o pare mm za długa, ale to chyba najmniejszy problem - ludzkość wymyśłiła koło, łuk, tuleje, podkładki :ha:

11zł to nie majątek, choć uwzględniajać wysyłkę to wyjdzie trochę drożej, spróbuj gdzieś dorwać taki sprężynowy statywik i potraktowac piłką nóżki, wyjdzie na jedno. Jak nie ma w sklepach, spróbuj na targu. Albo znajdź tokarza [jakiś usługowy zakład mechaniczny] i spytaj, czy ma tokarkę z biegami do gwintów calowych [oprócz metrycznych] i może za kilka zł zrobić śrubę 1/4"-20 z jakiejś grubej śruby metrycznej z dużym łbem. Najlepiej wziaść jakąś mosięzną śrubę M10-12, zjechać nożem stary gwint metryczny i narżnąć ten 1/4" [jego zewnętrzna srednica to jakieś 6.4mm]. Które rozwiązanie bedzie najprostsze i najtańsze, to już kwestia Twoich uwarunkowań, masz pełny wybór. Jedyną rzecza, jaka Ci sie na pewno nie opłaci, to rozwalenie gwintu w aparacie jakąś prowizorką. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaij się na chwile wychiliło słoneczko to je uchwyciłem - tylko że plam nie ma :unsure:

slonce.JPG

 

moje pierwsze zdjęcie niba wykonane teleskopem 70/700 i aparatem HP photosmart 635 zoom około 70 razy

 

pytanie do was doświadczonych fotografów nieba.

 

Mam sobie ten aparat a w nim 2 akumulatorki 2100 mAh i jak działa sobie na wyśetlaczu - bo tak trzeba to jakieś 10 minut albo ze 20 zdjęć i rozładowany :angry:

 

 

Czy to aprat tyle połyka czy baterie słabe <_<

Edytowane przez BugsBunny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem wszystkie sklepy fotograficzne i podobne żeby odstac śrube to aparatu i nic  :unsure:  i nawet takie statywu nie ma ;/ tylko jest taki mały z glowicą :angry:

 

Nie ma nikt na zbyciu takiej śrubki  :blink:  i chciałby się jednej pozbyć

 

Takie śrubki są do kupienia na giełdzie fotograficznej, można sobie grzebać i wybierać, nie pamiętam ceny ale albo 10zł albo 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzisaij się na chwile wychiliło słoneczko to je uchwyciłem - tylko że plam nie ma :unsure:

post-1135-1122045042_thumb.jpg

 

moje pierwsze zdjęcie niba wykonane teleskopem 70/700 i aparatem HP photosmart 635  zoom około 70 razy

 

pytanie do was doświadczonych fotografów nieba.

 

Mam sobie ten aparat a w  nim 2 akumulatorki 2100 mAh i jak działa sobie na wyśetlaczu - bo tak trzeba to jakieś 10 minut albo ze 20 zdjęć i rozładowany :angry:

Czy to aprat tyle połyka czy baterie słabe  <_<

Mialem dosc dawno ten aparat i rzeczywiscie On bardzo szybko zużywa akumulatory.. Naładuj je do pełna i sproboj.. U mnie częstą przyczyną bylo nienaładowania akumulatorów do konca.. Tez mialem 2100mAh Enegizery a ladowarka ładowała prądem 50mAh.. Wiec trzeba bylo czekac prawie dwa dni zeby akumy byly pełne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.