Skocz do zawartości

JAKIEJ MARKI WYBRAĆ LORNETKĘ 7x50 lub 8x56


zygista

Rekomendowane odpowiedzi

Autor: Janusz_P. Przesłano: 30/06/2003 22:54

Jak poszukasz to bez problemu znajdziesz kilka w różnym stanie na ebay.de czyli niemieckim Allegro

Jak to mawiają dla chcącego nic trudnego

 

Przeglądałem, ale są różne nazwy 10x50 Zeissa, poleciłeś DDR Zeiss 10x50, czy to ma być tylko ta lornetka, czy też mogą być inne ale produkcji Carl Zeiss Jena.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrko !

 

Weź proszę pod uwagę jedną istotną rzecz : STATYW. Jeśli niebo będziesz oglądał TY, to poradzisz sobie z lornetką 10x50. Jeśli córka (ładnie wyszła na zdjęciu) - to gwarantuję Ci, będzie miała z tym duże kłopoty. Żeby nie być gołosłownym : przed zakupem BPC20x60 ze statywem u Janusza pożyczyłem ''od rodziny'' lornetkę TENTO - właśnie 10x50. O ile ja dostrzegłem z trudem (drgania rąk) np. księżyce Jowisza, to moja 7-letnia córa nie była w stanie wycelować w planetę. Przyznam szczerze, że nie mam wprawy w obserwowaniu przez lornetkę z ręki, może dlatego obraz mi drgał. Obserwacje przez lornetkę z użyciem statywu dla mnie to olbrzymi komfort, a dla dziecka możliwość zobaczenia tego, co chcę pokazać. Postaraj się więc podejść do tematu w ten sposób : jeśli lornetka do astro dla osoby początkującej - to tylko ze statywem.

Uwierz mi, ja na początku też chciałem kupić samą lornetkę, kiedy rzuciłem temat zakupu lornetki, to forumowicze zdecydowanie zareagowali : MUSI BYĆ STATYW. Wtedy nie byłem tego pewien, teraz już jestem.

 

I jeszcze kilka uwag : bino wykorzystujemy także do obserwacji przyrodniczych (np. ptaki). Oczywiście ze statywu, wtedy w pełni możemy delektować sie podglądaniem natury.

 

Poza tym statyw wykorzystuję do robienia wspólnych rodzinnych zdjęć, na których ja się znajduję. W końcu możemy być uwiecznieni razem bez pomocy dodatkowej osoby. Bardzo pomocny okazał się statyw do kamery video, kiedy filmowałem 8-mio miesięcznego synka.

 

Przemyśl sprawę jeszcze raz.

Czy inni zgadzają się z moja opinią ?

 

Pozdrawiam

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Podaj numer aukcji lub link to zobaczę o którym modelu myślisz???

Ważne żeby to nie byl zabytek a produkcja od lat 60 -70 conajmniej z warstwami MC ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1: Nie podoba mi się porównanie zastosowane przez Janusza P. że żółci to małpy. Moja rada,to Prosze spojrzeć samemu w lustro i przemysleć jeszcze raz i splunąć przez lewe ramię.

2. Lornetka 7x50 jest idealna lornetka do wszystkiego i jeszcze da się patrzec z ręki, ale jak zawiesiłem ja na statyw z zurawiem Poruczki to widok o klase lepszy i powiedzmy rewelacyjny.

3. 12x60 to juz prosi się o statyw, ale lepsza do astro, tylko jakość cienka.

4. BPC 20x60 z żurawiem to to co tygryski lubią najbardziej.

5. 26x70 nie wybrałbym ze wzgledu na cenę i ustawianie ostrości w obu okularach oddzielnie.

6. Są jeszcze luksusowe lornetki, Fujinon czy cos takiego i to jest granica nieskonczoności do której pasjonaci powinni docierać.

 

P.S.

Stracznie nie lubię:

1.Faszyzmu.

2. Komunizmu.

3.Wywyższania się.

To było do Janusza P.

A do Żółtych zaczyna Nam Polakom być daleko.

Czasy Jana III Sobieskiego dawno przemineły.

Jesteśmy papodrukami, brudasami i złodziejami a ostatnio leniami strasznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. 26x70 nie wybrałbym ze wzgledu na cenę i ustawianie ostrości w obu okularach oddzielnie.

 

Popieram argument Adama ustawiania ostrości na każdym okularze oddzielnie - mając w rękach BPC26x70 i chcąc ustawić ostrość, to czułem się jakoś dziwnie .... :o :o :o

 

Pozdrawiam

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Bez widocznych fotek od strony obiektywów i ze stwierdzeniem stan techniczny dobry :-, trzeba uważać ale jeśli sprzęt jest naprawdę sprawny to wart polecenia do astroobserwacji ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzicie o lornetkach rosyjskich BERKUT,

mam okazję kupić nową 7 X 50 myśliwską za 240 zł lub używaną 10x50 za 140 zł.

Była jeszcze lornetka wojskowa 8 x 40 PZO z futerałem skórzanym z filtrami z nastawianiem

ostrości na dwa okulary za 190 zł

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Miałem kilka BERKUT'ów w rękach i raczej nie polecam są dużo słabsze jeśli chodzi o jakość dawanego obrazu od BPC i Tento :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dobrze czytasz między wierszami ;)

Obecnie wszystko schodzi na psy ale różnica jakości pomiedzy Tento i BPC a Bierkutem jest nadal stała na niekorzyść Bierkuta :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPC i Tento to dwie różne sprawy?

Jeden i drugi napis mam na swojej lornetce. Z tego co wiem, jedno to fabryka, a drugie to model lornetki. Ale moge się mylić.

P.S. Widziałem też lornetkę BPC Kronos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

BPC to w sumie skrót od "Binokular Prizmiennyj z Centralnom fokusirowaniem" a Tento to nazwa jednej z fabryk zbrojeniowych za Uralem która ubocznie produkuje i te lornetki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa jednej z fabryk zbrojeniowych za Uralem która ubocznie produkuje i te lornetki 8)

 

No bo podstawowy asortyment, to bombki. Na choinkę, rzecz jasna ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tento to fabryka optyczna pracujaca dla zbrojeniówki i robi wszelką optykę do militarnych zastosowań, na bombkach raczej nie kończy się ich produkcja ani nie zaczyna bo to robią inne zakłady lepiej ukryte w Tajdze :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przesiadka z BPC 10x50 na Zeiss 10x50W,była jak wymiana starego monitora 15" na 17 " LCD (pole , ostrość i.t.p.)!Jednak uważam BPC 10x50 za najlepszy wybór w klasie do 200zł. Pozdrawiam Michał T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.