Skocz do zawartości

Refraktor Meade 152 f/8


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nowa odmiana "Diamentu" :) nie wyszło legalnie czas na przemyt , ale tak na serio to dzwoniłem raz do człowieka który to wystawiał też w sprawie refraktorka i wydaje sie być dość kompetentny.

Co prawda do zakupu nie doszło bo za samą tube chciał za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt całkiem, całkiem, ale chyba statyw montażu LXD55 do wymiany na sztywniejszy pod ten refraktor. Może Janusz coś napisze, bo miał tego nieszczęsnego Newtona na tym montażu w serwisie. No i jaka cena, bo to przecież też istotne  ;D. Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ogłoszenie. Skop porównywalny z Celestronem Jesiona. Cena 6500 PLN z LXD55, astropilotem napędem w dwu osiach i akcesoriami raczej do potargowania. Ale uwaga, że aberracja mniejsza niż w Celestronie jest dyskusyjna bo to z pewnością rura z tym samym obiektywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Montaż pod taką rurę na pewno poniżej krytyki a co do optyki to się nie wypowiem bo nie patrzyłem przez duże refraktory Meade i jedyny którym patrzyłem to był ETX-60 a ten miał akurat dobrą optykę, choć koszmarną plastikową obudowę :o:( > :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meade znacznie później wypóścił na rynek serię LXD55 z opisywanym refraktorem włącznie. Gdzieś czytałem, że optyka zastosowana w tym refraktorze to nie Synta , tak jak w innych. Wydaje mi się, że na stronie firmowej Meade było o tym coś wspomniane. Mogą być różnice. Pozdrawiam! Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.