Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Refraktor Meade 152 f/8

Recommended Posts

Guest

Jest do kupienia z autostarem - ogłoszenie ( nie moje ani nikogo znajomego) na giełdzie w Teleskopy.pl

No wiec wlasnie - kto to jest "PrzemytnikOhara" - sprzedajacy ten i kilkanascie innych teleskopow na teleskopach.pl? Czy ktos z was od niego cokolwiek kupil? Jakies opinie?

Pozdro,

Guest

Może to nowa odmiana "Diamentu" :) nie wyszło legalnie czas na przemyt , ale tak na serio to dzwoniłem raz do człowieka który to wystawiał też w sprawie refraktorka i wydaje sie być dość kompetentny.

Co prawda do zakupu nie doszło bo za samą tube chciał za dużo.

Sprzęt całkiem, całkiem, ale chyba statyw montażu LXD55 do wymiany na sztywniejszy pod ten refraktor. Może Janusz coś napisze, bo miał tego nieszczęsnego Newtona na tym montażu w serwisie. No i jaka cena, bo to przecież też istotne  ;D. Pozdrawiam! Rysiek

Ciekawe ogłoszenie. Skop porównywalny z Celestronem Jesiona. Cena 6500 PLN z LXD55, astropilotem napędem w dwu osiach i akcesoriami raczej do potargowania. Ale uwaga, że aberracja mniejsza niż w Celestronie jest dyskusyjna bo to z pewnością rura z tym samym obiektywem.

Guest Janusz_P.

Montaż pod taką rurę na pewno poniżej krytyki a co do optyki to się nie wypowiem bo nie patrzyłem przez duże refraktory Meade i jedyny którym patrzyłem to był ETX-60 a ten miał akurat dobrą optykę, choć koszmarną plastikową obudowę :o:( > :(

Guest

Janusz_P. wrote:

"jedyny którym patrzyłem to był ETX-60 a ten miał akurat dobrą optykę"

Wow.

Janusz prima aprilis skończył się 9 minut wcześniej :-).

Meade znacznie później wypóścił na rynek serię LXD55 z opisywanym refraktorem włącznie. Gdzieś czytałem, że optyka zastosowana w tym refraktorze to nie Synta , tak jak w innych. Wydaje mi się, że na stronie firmowej Meade było o tym coś wspomniane. Mogą być różnice. Pozdrawiam! Rysiek

Guest Janusz_P.

Chyba to nie Synta bo ma inną trochę ogniskową , też o tym czytałem ???

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Pracownia astrofotografii Astrography.com wesprze polską edycję Astronomy Picture Of the Day
      Niedługo polska edycja Astronomy Picture Of the Day będzie świętowała trzecie urodziny. Przez trzy lata eksperci największych polskich portali zajmujących się tematyką astrofotografii amatorskiej Astropolis,
        • Love
        • Like
      • 8 replies
    • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.