Skocz do zawartości

Cartes du Ciel


xpiox

Rekomendowane odpowiedzi

He!He!He!

To proste, najprawdopodobniej już ja masz (zależy z kąd ściągałeś,ale w 99% stron z których można to żciągną ściąga się razem z katalogiem -Ja też tak miałem)

1)Klikasz: meni &Preferences -> &Catalog and Objects parameters ... (czy jakoś tak).

2)Otwiera Ci się okienko, i wybierasz sobie asteroids/comects i zaznaczasz wszystkie planetoid i kometki króre chcesz i GOTOWE!!!!

Jażeli jednak tego nie masz (katalogu) to w internecie trzeba poszukać. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Merkury mówi, w podstawowym programie masz katalogi asteroid i komet, jeśli jednak chciałbyć rozszerzyć je o nowe komety to musisz zajrzeć na stronę :

http://cfa-www.harvard.edu/iau/Ephemerides/

 

Tam jest u dołu taki link http://cfa-www.harvard.edu/iau/Ephemerides...oftwareEls.html i z niego wybiera sie program do którego chcesz ściągnąć efemerydy, tam jednak nie ma CdC.

 

Musisz sprawdzić, czy w formacie MPEC pasują, albo po prostu zobaczyć w katalogu na dysku w jakim dane są formacie i być może efemerydy do któregoś z innych programów będą pasować (zawsze zostaje jeszcze opcja ręcznego wklepywania elementów orbit :P jak już wszystko zawiedzie)

 

Być może ktoś zna jakiś bezpośredni link do efemeryd dla CdC, bo ja nie szukałem i prawde mówiąc nie używam dużo tego programu, więc na tym kończę moją podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

Kiedyś miałem tą sprawe poruszyć i jak już jesteśmy na temacie to pozwoe sobie zaytać:

Czemu w CdC nie na Vesty (Westy)? Czy z tą planetoidką tak samo jak z kometą Halley'a ?

P.S. Jak właściwie to się pisze Vesta czy Westa bo wszędzie jest inaczej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam takie malusie pytanko. Co zrobić w by w tym programie podawane były nazwy gwiazd z "przedrostkiem" HD a nie HIP? A także żeby możliwe było szukanie tych z HD. Bo wszędzie podaje się (nawet dzisiaj w Rzeczpospolitej) podana była gwiazda HD 70642 a nie HIP xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.