Skocz do zawartości

Nowe forum


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pleciecie!

Czy to wynalazek AstroKraka forum firmowe? Co w tym złego? To jest godna propagowania forma kontaktu dystrybutora czy producenta z klientami czy potencjalnymi klientami! Czy tego jest kiedykolwiek za wiele?

 

Może wolicie np. firmę Uniwersał która poprostu klientów... olewa, chociaż ma jakieś maile i strony internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pleciecie!

Czy to wynalazek AstroKraka forum firmowe? Co w tym złego? To jest godna propagowania forma kontaktu dystrybutora czy producenta z klientami czy potencjalnymi klientami! Czy tego jest kiedykolwiek za wiele?

 

Oczywiście, że nic w tym złego. I bardzo chętnie widziałbym na stronach AK takie forum, gdzie można by poczytać opinie użytkowników czy zadać pytanie sprzedawcy.

Ale nigdzie na stronie Astromaniaka nie jest napisane, że to firmowe forum Astrokraka. Na osobach nieuświadomionych chce ono zrobić wrażenie niezależnego i obiektywnego - i bardzo jestem ciekaw, czy takie będzie naprawdę. :blink:

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdzie na stronie Astromaniaka nie jest napisane, że to firmowe forum Astrokraka. Na osobach nieuświadomionych chce ono zrobić wrażenie niezależnego i obiektywnego - i bardzo jestem ciekaw, czy takie będzie naprawdę.  :blink:

Niezależne i obiektywne nie będzie, ale może być miejscem interesującej wymiany informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Niezależne i obiektywne nie będzie, ale może być miejscem interesującej wymiany informacji.

 

Cygnus, rozbawił mnie Twój post. :Boink::buahaha::szczerbaty:

Co by to było za forum, które nie jest ani obiektywne, ani niezależne?

 

Jeśli nie będzie obiektywne i niezależne, to po prostu będzie nudne. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teg co widze jest to forum 2 firm... Astrokraka i Taurusa. Przeczytalem temat o zakupie teleskopu za 5000zl. Obaj wlasciciele przescigaja sie w propozycjach i chca skusic klienta do zakupow u siebie. Juz po pierwszych postach wiadomo czemu ma sluzyc to forum i obiektywne ono napewno nie bedzie. Na AF i A4U zabroniono nachalnej reklamy wiec trzeba bylo sobie zrobic forum na ktorym ustala sie wlasne zasady.

 

Ciekaw jestem do czego to doprowadzi, chodzi mi o przesciganie sie w ofetach. Ciekawe kto kogo pierwszy zabanuje za podkradanie klientow, zycie jest brutalne a jak to powiedziaql wlasciciel jednej z firm "jestescie tylko malymi kamyczkami, na mojej drodze do sukcesu" :szczerbaty::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależne i obiektywne nie będzie, ale może być miejscem interesującej wymiany informacji.

Oczywiście, ale mamy już kilka forów astronomicznych w Polsce, jedne bardziej, inne mniej żywotne, że wymienię tylko kilka, które widziałem: AF, A4U, Teleskopy.pl, Astronomia.pl, grupa usenetowa pl.sci.kosmos.

 

Ostatnio jakaś koleżanka reklamowała na A4U swoją stronę astronomiczną, też oczywiście z doczepionym forum. Z ręką na sercu potrafisz powiedzieć, że potrzebujemy jeszcze jednego miejsca interesującej wymiany informacji na ten sam temat (w odróżnieniu od firmowego forum Astrokraka, które na pewno byłoby przydatne obecnym i przyszłym klientom tej firmy)?

 

Proponuję, aby ktoś założył nowe METAforum, na którym można by się zapytać, na jakim forum można znaleźć ludzi najbardziej kompetentnych w danym temacie.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem forum będzie naganianie klientów AK, wypowiedzi nie będą oczywiście do końca obiektywne a niewygodne posty będa usywane. Jak dla mnie to nie forym ale po prostu inna forma reklamy. Nie mniej oczywiście AK ma prawo do tego bo żyjemy w kraju demokratycznym.

Poza tym powstała też grupa dyskusyjna na yahoo czyli jeszcze jedno forum, które jest bardzo podobne do tego AK'wego. Jedyne co mnie martwi to fakt, że wyraźnie się wyczuwa z wypowiedzi co niektórych osób wielką niechęć i awersję do astro-forum czy atro4u, a wszystko pod płaszczykiem pieknej ideologii typu miłość do astronomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus, rozbawił mnie Twój post.  :Boink:  :buahaha::szczerbaty:

Co by to było za forum, które nie jest ani obiektywne, ani niezależne?

Jeśli nie będzie obiektywne i niezależne, to po prostu będzie nudne.  -_-

To by było (i jest) FORUM PRODUCENCKIE, FIRMOWE, OKREŚLONEJ FIRMY i wcale nie udające NIEZALEŻNEGO.

Jeśli chcesz to możesz to nazwać MIEJSCEM WYMIANY UWAG konsumentów i sprzedawców. Oczywiście z możliwością wypowiedzi osób z boku. Kwestią zaufania jest sprawa, czy posty krytyczne nie są wycinane. Z drugiej strony - znam choćby z AstroForum fale nagonek (oczywiście SPONTANICZNYCH, nic nie sugeruję) na jakąś firmę, albo wręcz regularnego ośmieszania jakiejś innej firmy, trudno mi sobie wyobrazić by posty o takiej treści GOSPODARZ FORUM AstroKraka pozostawiał.

Jeśli po pewnym czasie pozostaną tylko posty zachwalające produkty AK - nie będzie to nic innego niż forma autoprezentacji własnej oferty. I co w tym złego? Przecież będzie to widać z daleka!

Potencjalny klient, który chce coś kupić w AstroKraku, obejrzy ofertę w sklepie i poprosi na forum o radę. Moim zdaniem to lepsze niż zapytać sprzedawcę w tym sklepie. Możemy się zapoznać z opiniami innych osób (jeśli np. ktoś z nas zechce coś napisać a nie obrazi się na tamto forum, że jest be), nie tylko sprzedawców. Jeśli poszukujący zechce bardziej niezależnego źródła opinii, może przyjdzie do AstroForum? Albo do Astronomii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie martwi to fakt, że wyraźnie się wyczuwa z wypowiedzi co niektórych osób wielką niechęć i awersję do astro-forum czy atro4u, a wszystko pod płaszczykiem pieknej ideologii typu miłość do astronomii.

A to już polskie piekło. Jak się nie uda siebie promować to przynajmniej świnię konkurencji podrzucić. AstroBrać nie jest wolna od polskich cech charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było  (i jest)  FORUM PRODUCENCKIE, FIRMOWE, OKREŚLONEJ FIRMY i wcale nie udające NIEZALEŻNEGO.

Jeśli chcesz to możesz to nazwać MIEJSCEM  WYMIANY UWAG konsumentów i sprzedawców. Oczywiście z możliwością wypowiedzi osób z boku. Kwestią zaufania jest sprawa, czy posty krytyczne nie są wycinane. Z drugiej strony - znam choćby z AstroForum fale nagonek (oczywiście SPONTANICZNYCH, nic nie sugeruję) na jakąś firmę, albo wręcz regularnego ośmieszania jakiejś innej firmy, trudno mi sobie wyobrazić by posty o takiej treści GOSPODARZ FORUM AstroKraka pozostawiał.

Jeśli po pewnym czasie pozostaną tylko posty zachwalające produkty AK - nie będzie to nic innego niż forma autoprezentacji własnej oferty. I co w tym złego? Przecież będzie to widać z daleka!

Potencjalny klient, który chce coś kupić w AstroKraku, obejrzy ofertę w sklepie i poprosi na forum o radę. Moim zdaniem to lepsze niż zapytać sprzedawcę w tym sklepie. Możemy się zapoznać z opiniami innych osób (jeśli np. ktoś z nas zechce coś napisać a nie obrazi się na tamto forum, że jest be), nie tylko sprzedawców. Jeśli poszukujący zechce bardziej niezależnego źródła opinii, może przyjdzie do AstroForum? Albo do Astronomii?

 

Cygnus, idz na astromaniaka, przeczytaj posty "przywitalne" kolegow moderatorow, nastepnie wroc i odnies sie do tego postu, ktorego poczyniles powyzej.

 

Koledzy wyraznie robia "otoczke" niezaleznosci i obiektywnosci (bo przeciez na pozostalych forach to komercha, brak wolnosci etc. ;)). Taka przeciez przyswieca idea. Wczesniej to forum odpalone bylo pod adresem astrokrak/forum. Teraz ma juz niezalezna domene. Nikt kto nie zna srodowiska nie pomysli, ze to forum "interesu".

 

Mam tez prosbe, daj juz spokoj z tymi nagonkami na firmy. Nikt nikogo nie naganial, a jezeli cos robil, to w konsekwencji podlych praktych. Czyzby dla ciebie nie bylo w tym roznicy? Ja nie zauwazylem, zeby ktos np. usunal z zawisci dzial AK. Ale coz... jak widac, latwiej wierzyc w skomplikowane klamstwo, niz prosta prawde.

 

Zeby byla jasnosc - nie mam nic przeciwko Astromaniakowi. Osobiscie uwazam, ze kazdy moze sobie otwierac forum, takze to na Yahoo (na ktorym dostalem bana "z gory" ;)). Tak samo nikt nie moze miec nic przeciwko temu, ze wielu osobom znajacym "sytuacje" moze sie to nie podobac. Wolnosc i szacunek zawsze musi byc dwustronny. A to czy ktos "skorzysta" z ofery, to juz jego wola i decyzja.

 

PAX panowie, PAX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było  (i jest)  FORUM PRODUCENCKIE, FIRMOWE, OKREŚLONEJ FIRMY i wcale nie udające NIEZALEŻNEGO....

Cygnusie, niestety zupełnie się z Tobą nie mogę zgodzić. Najwyraźniej widzę, że nie zapoznałeś się z regulaminem forum, z którego wynika zupelnie co innego np.:

1. Każdy użytkownik ma prawo do własnych opinii i poglądów oraz do tego, żeby traktowano go z szacunkiem.

2. Każdy użytkownik ma prawo wypowiadać się swobodnie na forum, zakładać tematy i pisać posty o ile jego wypowiedzi nie łamią regulaminu.

Każdy kto zna JP jednak może się domyślać, że ten regulamin to przykrywka dla komercji i pic na wodę oraz, że nie będzie przestrzegany.

Ale może się mylę, może skoro niektórym osobom nie odpowiada astro-forum czy astro4u, to nie odbierajmy im prawa do stworzenia swojego forum. Pożyjemy, zobaczymy a życie wszystko zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może się mylę, może skoro niektórym osobom nie odpowiada astro-forum czy astro4u, to nie odbierajmy im prawa do stworzenia swojego forum. Pożyjemy, zobaczymy a życie wszystko zweryfikuje.

A jeśli komuś ODPOWIADA to co?

Nie jestem zwolennikiem JEDYNEGO SŁUSZNEGO FORUM, zresztą wielu AstroForumowiczów spotykam i gdzie indziej.

Pewnie niejednego spotkam i w AK, chyba że tam będzie totalna kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez prosbe, daj juz spokoj z tymi nagonkami na firmy.

PAX panowie, PAX!

Jejku jejku... przecież pisałem że SAMORZUTNE!

A miałem przede wszystkim na myśli Uniwersał, którego sprzętu używam a nieraz dostosowując się do "mody" też sobie na nich używam.

 

Ale tu, w tym informacyjnym wątku, samorzutnie zrobił się znowi bęben! :(

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

A tak off topic - skończyliście już (Ty i D.) tę niegodną wojnę?

PAX VOBISCUM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli komuś ODPOWIADA to co?

Nie jestem zwolennikiem JEDYNEGO SŁUSZNEGO FORUM, zresztą wielu AstroForumowiczów spotykam i gdzie indziej.

Pewnie niejednego spotkam i w AK, chyba że tam będzie totalna kicha.

 

Dokladnie, to zdanie w zasadzie zalatwia wszystko. Jak komus odpowiada, to korzysta, jak nie - to nie klika. Proste jak "swinski ogon" ;)

 

Moze dyskusje o nowym forum przeniesiemy na Astromaniaka? Tam chyba bardziej odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak off topic - skończyliście już (Ty i D.) tę niegodną wojnę?

PAX VOBISCUM!

 

Zapytaj sie go. Ja tam nic nie wiem - jak zawsze zreszta...

Ale z tego co widze na jego stronie, to chyba nie. Niech sobie robi co chce, oby nie na AF i SkyScope. Malo mnie to, szczerze mowiac, interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
To by było  (i jest)  FORUM PRODUCENCKIE, FIRMOWE, OKREŚLONEJ FIRMY i wcale nie udające NIEZALEŻNEGO.

Jeśli chcesz to możesz to nazwać MIEJSCEM  WYMIANY UWAG konsumentów i sprzedawców.

 

Sam fakt, że forum jest prowadzone przez producentów, dystrybutorów czy sprzedawców sprzętu astro nie świadczy, że będzie to forum tendencyjne. Kwestia podejścia do zagadnienia.

Pisałem już kiedyś na ten temat, ale jeszcze taz powtórzę: istotą jest oddzielenie biznesu od hobby. I to jest moim zdaniem sedno problemu.

Hobby to jest hobby, a biznes to jest biznes.

Jeśli ktoś występując jako astrohobbysta robi wszystko, żeby być utożsamianym z biznesem, to niech się potem nie dziwi, że wiele jego wypowiedzi hobbystycznych jest odbieranych jako marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że forum jest prowadzone przez producentów, dystrybutorów czy sprzedawców sprzętu astro nie świadczy, że będzie to forum tendencyjne. Kwestia podejścia do zagadnienia.

Pisałem już kiedyś na ten temat, ale jeszcze taz powtórzę: istotą jest oddzielenie biznesu od hobby. I to jest moim zdaniem sedno problemu.

Hobby to jest hobby, a biznes to jest biznes.

Jeśli ktoś występując jako astrohobbysta robi wszystko, żeby być utożsamianym z biznesem, to niech się potem nie dziwi, że wiele jego wypowiedzi hobbystycznych jest odbieranych jako marketing.

 

Dlatego w kazdym normalnym biznesie oddziela sie te sprawy z zasady. Nie dlatego, ze "prezes, polityk, czy inny" jest nieuczciwy, tylko dlatego, ze ktos moze sobie tak "POMYSLEC"! Kwestia moralnosci w biznesie to juz inna sprawa.

 

W przypadku Astromaniaka mamy wrecz mieszanke wybuchowa. Lidermi forum sa "indywidualisci", ktorych podejscie "do wielu tematow" uniemozliwialo normalne funkcjonowanie. Nie potrafili sie zasymilowac ze spolecznoscia. Teraz sami chca tworzyc spolecznosc. Naprawde jestem ciekawy, co z tego wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.