Skocz do zawartości

Wrocław 29.07.2005


Rekomendowane odpowiedzi

We Wrocławiu katastrofa temperaturowa. W tej chwili około 40 stopni. Oszaleć można. Zaraz puszczam ludzi do domu i zamykam kancelarię.

 

oskarze, Ty chyba litości nie masz, wypuszać ludzi, na taki skwar??

trzeba było do wieczora ich przetrzymać, aż temperatura się wyrówna; ta "in" z tą "out" :ha:

 

 

 

 

oczywiście, żartuję, to jest godne najwyższego uznania :notworthy:

pozdrowienia z podwarszawskiej Kobyłki, tu ożeźwiające 32°C :gitara:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu katastrofa temperaturowa. W tej chwili około 40 stopni. Oszaleć można. Zaraz puszczam ludzi do domu i zamykam kancelarię.

W Lesznie też strasznie piecze. Normalnie zdjąłem termometr wiszący w pełnym słońcu, bo skali zaczeło brakować - 52 kreski !!!

Ufffff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

będzie tyć OT - Maksiu a może gdyby dziś było ładnie jakieś wspólny wyjazd ? Mam duże autko, więc oba sprzety wejdą - nawet dodatkowa osoba wejdzie.

 

Daj znać - teraz jadę do Bochaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wam przypomnieć jak się wyśmialiście wątek o końcu świata :burza:. Już widać pierwsze znaki :ph34r:

A tak poważnie to rzeczywiście coś strasznego! Ledwo wytrzymuje. Z drugiej strony ci, którzy nigdzie nie wyjeżdżają mogą się poczuć jak w Hiszpanii :tanczy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj temperatura na lotnisku we Wrocku osiągnęła o 15 LMT 35.5*C przy wilgotności 40%. W mieście, wśród bloków na pewno było o kilka stopni więcej. Jednak oficjalnie liczą się tylko temperatury z ogródków meteo. Do polskiego rekordu ciepła zabrakło całkiem sporo, bo 5*C. A teraz pomyślcie o rekorcie wszechczasów, El Azaziya, Libia, 58*C we wrześniu 1922 :blink: Serducho pada na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na dziś wieczór przewidują burzę z wichurą :D (jeżeli TVP3 nie kłamie)

 

Z tego co widać na razie (18h) burze atakują centralną Polskę, oraz okolice Gdańska i Roztocze.

 

http://www.imgw.pl/wl/internet/burza/burza.html

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak oficjalnie liczą się tylko temperatury z ogródków meteo. A teraz pomyślcie o rekorcie wszechczasów, El Azaziya, Libia, 58*C we wrześniu 1922 :blink:

 

Czy ta wartość została zmierzona w ogródku meteo? :)

 

U nas (w Polsce) w ogródku chyba musi być trawa, a na pustyni? :D

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przezylem najgorsza burze w zyciu. To co sie dzialo w centrum Warszawy to SZOK! Zrywalo nam plyty z dachu nowego budynku. Plyty lataly i wbijaly sie w okna. Drzewa dookola budynku lamaly sie z trzaskiem ladujac na pobliskich samochodach. Sciana wody walila sie przez ponad pol godziny. Najlepszy widok byl na niebie, bo dokladnie nad nami chmury nie przesuwaly sie, a obracaly sie dookola tworzac kleby. Naprawde niewiarygodne!!! Telefony nie dzialaly, prad wysiadal. Co to sie dzieje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, coś niesamowitego, w Warszawie przyszła taka burza, jakiej chyba jeszcze nie widziałem, po prostu zrobiło się tak ciemno jak w nocy, wiatr wieje jak huragan, deszcz wali jak ze 100tyś wiader, jest 17:45 a na dworze pozoapalało się sporo świateł ulicznych. A cały dzień słneczko i upał. Wczoraj było to samo, niepsodziewanie przyszła burza i sypnęła deszczem i gradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem kiedyś coś podobnego... jak na wsi byłem :Boink: na razie moje miasto burze omijają bokiem zobaczymy co przyniesie dzisiejsza noc... ja ostatnio bacznie obserwuję przyrodę bo dzieją się rzeczy niesamowite. Wczoraj w świetle odległej(nic nie słychać) ale mocno błyskającej burzy (potężne wyłądowania chmurowe niemal nonstop) oglądałem niebo. Burza wiła się niesamowicie jakieś 25 stopni nad wschodnim a druga nad zachodnim horyzontem. Pięknie wyglądał pierwszy zaobserwowany przeze mnie perseid w tym roku który zniknął w tej kipieli :burza: latało dużo sputników.. a niebo rozświetlały co raz potężne błyski. Pięknie też wyglądały dzisiaj rozbudowując się cumulunimbusy który osiągały chyba niebotyczne wysokości i rozmiary... widać było jak chmura zmieniała w błyskawicznym tempie swoja fakturę i wielkość... niesamowite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.