Skocz do zawartości

Góry Izerskie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano wyjechałem do Szklarskiej Poręby. O godzinie 10 spotkałem się z moim przyjacielem Darkiem, który właśnie doszedł do Szklarskiej ze schroniska Odrodzenie. Zostawiliśmy samochód w Szklarskiej Porębie i wyruszyliśmy na trasę z zamiarem osiągnięcia Wysokiej Kopy (1126m) – najwyższego szczytu Gór Izerskich.

Pierwszy odcinek ostro pod górę na Wysoki Kamień (1058m). Odcinek, który według przewodnika powinniśmy przejść w 1 godzinę i 15 minut pokonaliśmy w 40 minut. Tak to się chodzi z Darkiem niestety – zero wytchnienia. Z Wysokiego Kamienia piękne widoki na Karkonosze.

wysoka_kopa_30_07_2005_018_res.jpg wysoka_kopa_30_07_2005_024_res.jpg

Potem grzbietem Gór Izerskich poszliśmy w kierunku Wysokiej Kopy. Po drodze skałki, na które nie omieszkałem wejść.

Następnie ominęliśmy kopalnię kwarcytu Stanisław. Jest to wysoko położona kopalnia odkrywkowa. Na szczęście dzisiaj górnicy nie pracowali więc nie było problemów z schowaniem się przed rozrzutem kamienia.

wysoka_kopa_30_07_2005_033_res.jpg

Po minięciu kopalni poszliśmy na Wysoką Kopę – najwyższy szczyt Gór Izerskich. Aby na niego wejść trzeba zejść ze szlaku i iść dróżką na wierzchołek. Na górze mieliśmy problem ze znalezieniem najwyższego punktu, ale w końcu go odnaleźliśmy. Kilka zdjęć i rozpoczęliśmy powrót.

wysoka_kopa_30_07_2005_041_res.jpg wysoka_kopa_30_07_2005_046_res.jpg

Po dwóch godzinach byliśmy z powrotem w Szklarskiej Porębie. We Wrocławiu byliśmy około 18, zjedliśmy obiad w Ikei i pojechaliśmy do domu na zasłużony odpoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wyjechałem do Szklarskiej Poręby. O godzinie 10 spotkałem się z moim przyjacielem Darkiem, który właśnie doszedł do Szklarskiej ze schroniska Odrodzenie. Zostawiliśmy samochód w Szklarskiej Porębie i wyruszyliśmy na trasę z zamiarem osiągnięcia Wysokiej Kopy (1126m) – najwyższego szczytu Gór Izerskich.

Pierwszy odcinek ostro pod górę na Wysoki Kamień (1058m). Odcinek, który według przewodnika powinniśmy przejść w 1 godzinę i 15 minut pokonaliśmy w 40 minut. Tak to się chodzi z Darkiem niestety – zero wytchnienia. Z Wysokiego Kamienia piękne widoki na Karkonosze.

wysoka_kopa_30_07_2005_018_res.jpg wysoka_kopa_30_07_2005_024_res.jpg

Potem grzbietem Gór Izerskich poszliśmy w kierunku Wysokiej Kopy. Po drodze skałki, na które nie omieszkałem wejść.

Następnie ominęliśmy kopalnię kwarcytu Stanisław. Jest to wysoko położona kopalnia odkrywkowa. Na szczęście dzisiaj górnicy nie pracowali więc nie było problemów z schowaniem się przed rozrzutem kamienia.

wysoka_kopa_30_07_2005_033_res.jpg

Po minięciu kopalni poszliśmy na Wysoką Kopę – najwyższy szczyt Gór Izerskich. Aby na niego wejść trzeba zejść ze szlaku i iść dróżką na wierzchołek. Na górze mieliśmy problem ze znalezieniem najwyższego punktu, ale w końcu go odnaleźliśmy.  Kilka zdjęć i rozpoczęliśmy powrót.

wysoka_kopa_30_07_2005_041_res.jpg wysoka_kopa_30_07_2005_046_res.jpg

Po dwóch godzinach byliśmy z powrotem w Szklarskiej Porębie. We Wrocławiu byliśmy około 18, zjedliśmy obiad w Ikei i pojechaliśmy do domu na zasłużony odpoczynek.

 

 

Fajne zdjęcia. W Górach Izerskich byłem na Sylwestra, chyba z 10 - 12 lat temu (na przełęczy pomiędzy Szklarską a Karpaczem, nieopodal kopalni). Super leśniczówka na ca. 100 osób.

Btw - w jakim prawie specjalizuje się Twoja kancelaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tylko raz w G. Izerskich, i to tylko na Wysokim Kamieniu. Wychodząc ze Szklarskiej pogoda była super, niestety jak to w górach, szybko się zmieniła i po godzince, gdy wyszedłem na Wysoki Kamień w momencie zamgliło się, zaczęło padać i w ogóle przestało to przypominać pogodę na fotkach Oskara :) A jako ciekawostkę dodam, że właśnie w kamieniołomie Stanisław kręcono fragmenty Wiedźmina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.