Skocz do zawartości

Wybór - LPI Imager vs. Celestron Nextimage


fiorina01

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, ul. Batorego 10, Polsza :D

przy klubie "Stodoła"

pozdrowienia

 

ale czynna tylko w soboty i niedziele, tak mniej więcej do godziny 14:00

 

ale jak Ci bardzo zależy, to mogę Ci kupić, jakoś paczką wyśle, czy jak

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, ul. Batorego 10, Polsza :D

przy klubie "Stodoła"

pozdrowienia

 

ale czynna tylko w soboty i niedziele, tak mniej więcej do godziny 14:00

 

ale jak Ci bardzo zależy, to mogę Ci kupić, jakoś paczką wyśle, czy jak

 

Ladny link :D

Zapytam u kollegi, Michala , jemy padla 840-ka . I on poszukuje nowe .

No i dla siebe by wzial , zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem, dostałem, dawno temu, Siergiej :)

 

właśnie, obiecałem, że kupie Siergiejowi parę tych kamer, jak będą,

noi dziś, wybrałem się na giełdę ..i były :)

3 szt, na różnych stoiskach, lecz okazało się, że to stoiska jednej firmy, już miałem brać, płacąc cenę 149 zł, jaką podał mi sprzedawca, chciałem kupić wszystkie, lecz w tym samym momencie, widocznie szef, własnie nadchodząc, powiedział, że nastąpiła zmiana ceny i kamery kosztują teraz 250 zet :angry:,

 

sprzedawca/pracownik, nie wiedząc, gdzie oczy ze wstydu podziać, coś bąkał, o umieszczeniu złej ceny, a ja sie wk.. i nie kupiłem.

i to by było na tyle, tej opowiastki, gdyby nie to, że ta firma wystawiła je właśnie na allegro - 10szt. w cenie 259 zet.

w zasadzie powinienem podać link, ale jakoś znielubiłem tą firmę B)

sami poszukajcie, jak kogoś, mimo wszystko interesują

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i były :)

3 szt, na różnych stoiskach, lecz okazało się, że to stoiska jednej firmy, już miałem brać, płacąc cenę 149 zł, jaką podał mi sprzedawca, chciałem kupić wszystkie, lecz w tym samym momencie, widocznie szef, własnie nadchodząc, powiedział, że nastąpiła zmiana ceny i kamery kosztują teraz 250 zet  :angry:,

 

Widzisz zlekceważyłeś żelazną regułę rynku tzn. podaż-popyt-cena.

Gdybyś od niechcenia poprosił o jedną sztukę pewnie bez problemu byś kupił. Ale kiedy sprzedawca zobaczył Cię biegającego od stoiska do stoiska pewnie nabrał przekonania, że sprzedaje jakiś nieziemsko popularny produkt... :Boink:

 

Jednym słowem połapali się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o firmę WINDPOL SP. Z O.O. ulica TAMKA 37 w Warszawie. Niedawno kupiłem w niej przez Allegro tą kamerkę za 149zł. Teraz wystawili 10 sztuk po 259zł, niestety mają do tego pełne prawo. Życzyłbym jednak tak pazernej firmie, aby nikt nie kupił od niej już ani jednej sztuki. Zobaczymy jak będzie dalej. Co innego jednak zdenerwowało mnie w innej aukcji tej firmy. Chodzi o model 730, który firma wystawiła po 149zł!!! W opisie wyraźnie zaznaczyli, że jest w niej czujnik CCD, co oczywiście jest bzdurą i chęcią oszukania potencjalnych klientów. Wyraźnie widać, że ktoś w firmie zauważył jak działa słowo CCD w opisie kamerki internetowej i ma zamiar wykorzystać nieuwagę albo nieznajomość kupującego.

Zastanawiam się czy nie należałoby zgłosić tej sprawy obsłudze Allegro.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniło się dużo. Po ostatnim razie nie mogłem odpuścić i dałem znać obsłudze Allegro o nieprawidłowościach w opisie Philipsa 730. Czyżby to zadziałało? Dzisiaj zaglądam na aukcje i co widzę: opis 730-tki prawidłowy(CMOS) a cena 139zł. Ale najbardziej się zdziwiłem, że cena 740-ki spadła z 259 na 159zł. Czyżby ktoś się przestraszył, że przy tak wysokiej cenie nie będzie chętnych?Teraz można zalicytować, cena jest atrakcyjna.

Pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez marpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

740stka jest naprawdę niesamowita. Wczoraj skończyłem przeróbkę, do której zabierałem się od dość dawna. Zniechęcała mnie wielkość płytki z elektroniką, jest ona wyraźnie mniejsza od mojej pierwszej kamerki Logitech QC Home, z którą trochę się namęczyłem. Teraz było jeszcze gorzej. Przesiedziałem przy niej prawie całą sobotę, ale efekty tego są świetne. Wcześniej - przed przeróbką porównywałem obrazy z obu kamerek i było już widać, że Philips jest lepszy. Logitechem z obiektywem Helios 2/58mm miałem zasięg przy czasie 1s i składaniu wielu klatek około 10mag, obraz nie był niestety pozbawiony brzydkich zakłoceń, których nie mogłem usunąć zmianą parametrów. Trudno, tak widocznie musiało być. Dark frame naświetlana 30s wyglądała fatalnie(na zdjęciu). Teraz gdy bawiłem się świeżo przerobionym Philipsem nie mogłem się doczekać jak będą wyglądać fotki przy długich czasach. Wykonałem ich kilka każda po 30s i co? Poza około 20-30 "gorącymi" pikselami absolutnie nic, żadnych rozświetleń, zakłóceń itp. Wykonałem parę fotek przy otwartym obiektywie pokoju oświetlonego tylko przez monitor i ustawieniach Gain - 0, 20 i 40%. Fotki wypadły świetnie, wcześniej mogłem o takich tylko pomarzyć. Wniosek może być tylko jeden - czujnik CCD Sony ICX098BQ jest niesamowity. Teraz brakuje tylko dobrej pogody i czasu aby wykorzystać jej możliwości. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kamerek ToUcam740 i innych również.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.