Jump to content

niemiecki ebay

KrzysztofZ
 Share

Recommended Posts

Znalazłem w starszych postach informacje o kosztach przesyłki

z Niemiec do Polski.

Chciałbym sie upewnić, czy rzeczywiście jest to jedyny koszt ponoszony przez zamawiającego ? Czy wchdzą w to jeszcze jakieś inne opłaty ?

Guest Janusz_P.

To ryzykuj zakup i "przemycaj" z napisem suvenir lub próbka handlowa 8)

Ps. Mirku czy na towary używane i kolekcjonerskie też obowiązuje cło i VAT ???

Guest Janusz_P.

No co ty??? za 10-letnią poobijaną lornetkę, pogięło ich czy co ???

Czy napis Carl Zeiss Jena jest jej statusem nieistniejącej wprawdzie już (DDR) państwowości i udokumentowaniem jej pochodzenia ???

Jak dzwoniłem do Katowic do informacji celnej powiedziano mi, że brak dokumentów pochodzenia unijnego nawet w używanym sprzęcie obliguje celników do ustalenia cła w wysokości 80% ??? :-X ::):P >:( :( :'( :-

To ryzykuj zakup i "przemycaj" z napisem suvenir lub próbka handlowa 8)

Ps. Mirku czy na towary używane i kolekcjonerskie też obowiązuje cło i VAT ???

A dlaczego nie ma obowiązywać. Znam przypadek człowieka, który wiózł do Polski starodruk kupiony w antykwariacie w Niemczech i naliczyli mu opłaty na granicy (polskiej). Są oczywiście różne wyjatki tak było swego czasu z samochodami "kolekcjonerskimi" ale ja nie jestem agent celny i w takich szczegółach nie czuję sie kompetentny.

Jakie cło? Masz używaną lornetkę i jak się spytają na granicy to mówisz że twoja od dawna i tyle. Jak ci udowodnią że ją kupiłeś np w niemczech ??

To inaczej wyjeżdżałem kiedyś w Alpy na narty. Na granicy było zero kolejki więc pogadałem z celnikiem. Moje poytanie było takie czy zadeklarować wywóz nart, kamery, aparatu foto czy sie w to nie bawić. Celnik powiedział, jak nie chcę mieć potencjalnych problemów przy powrocie to lepiej zadeklarować i dał do wypełnienia druk całośc trwała może 5 minut z wpisaniem i sprawdzeniem numerów na kamerze i aparacie. Jak trafisz na sfrustrowanego służbistę to Ci może bez takiej deklaracji wywozu naliczyć opłaty bo jest obowiazek deklarowaniu wywozu takich rzeczy.

O to właśnie Mirku chodziło. Musiałbyś Hamsterku tą lornetkę zgłosić przy wyjeździe, aby spokojnie z nią wracać, a tak , może być różnie. Mam już pewne doświadczenia z okularami ze Stanów, gdy celniczka na Okęciu je znalazła. Okazała się jednak wyrozumiałą osobą i dobrze się sprawa dla mnie zakończyła ;) .

O to właśnie Mirku chodziło. Musiałbyś Hamsterku tą lornetkę zgłosić przy wyjeździe, aby spokojnie z nią wracać, a tak , może być różnie. Mam już pewne doświadczenia z okularami ze Stanów, gdy celniczka na Okęciu je znalazła. Okazała się jednak wyrozumiałą osobą i dobrze się sprawa dla mnie zakończyła ;) .

To trzeba by mieć prawdziwego pecha żeby trafić na takiego służbistę co by się do wszystkiego czepiał, dobrze że nie doczepili np. do niezadeklarowanego zegarka lub np. sygnetu ;-). A swoją drogą to ciekawe że Cię kontrolowali jak przyleciałeś ze Stanów. Wszystkie osoby które tam były mówią że po przylocie na Okęcie, przeganiają wszystkich do wyjścia bez sprawdzania. ::)

Straszne swinie z tych polskich celnikow :D Jak ja jade na urlop do polski mam zawsze taki majdan ze soba (sprzet do nurkowania ponton motor do niego) i niegdy nie przyszlo mi do glowy aby cos zglaszac na przejsciu granicznym. Jak sie tego czyta to sie ma wrazenie ze komuna jeszcze grasuje ;D

Hamster, opisałem co było z okularami ze Stanów. Nie wyssałem tego z palca. Refraktor i EQ6 z Niemiec przejechały granicę bez kontroli . Różnie z tym bywa i też nie jestem zwolennikiem bezmyślnego wywalania pieniędzy, ale jak celnik jest upierdliwy to Ty musisz kombinować i martwić się jak ominąć cło, a nie on ;D Dodam tylko tyle, że okulary były bez rachunku, bez opakowania , a pani celniczka była bardzo miłą osobą, bo kit, który został jej wciśnięty potraktowała z przymrużeniem oka , ale puściła ;D ::)

Dodam tylko tyle, że okulary były bez rachunku, bez opakowania , a pani celniczka była bardzo miłą osobą, bo kit, który został jej wciśnięty potraktowała z przymrużeniem oka , ale puściła ;D ::)

No widzisz ?? Wszystko można załatwić ;D

Guest Janusz_P.

Zalatwić i owszem można ale trzeba się dogadać jak człowiek z człowiekiem ;D ;D ;D

Przyznaję, że dzisiaj na przejściu Głuchołazy - Zlate Hory panowie nie wzięli nawet paszportu nie mówiąc już o zaglądaniu do bagażnika, w którym leżał sobie Gambrinus oraz Velkopopovicky Kozel.

A propos niemieckiego Ebaya - kiedyś próbowałem się zalogować ale nie udało mi się gdyż nie pasował Ebayowi mój e-mail. Proszę o wskazanie, jak skutecznie się zarejestrować.

idzie przeciez. Po wypisaniu danych personalnych musza one byc potwierdzone, przez poczte, albo druga szybsza metoda przez dane z karty kredytowej Visa, mastercard albo eurocard

moze nie ustawiles kraju

Land

Deutschland

Land ändern

na Polske

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.