Skocz do zawartości

niemiecki ebay


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

To ryzykuj zakup i "przemycaj" z napisem suvenir lub próbka handlowa 8)

Ps. Mirku czy na towary używane i kolekcjonerskie też obowiązuje cło i VAT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No co ty??? za 10-letnią poobijaną lornetkę, pogięło ich czy co ???

Czy napis Carl Zeiss Jena jest jej statusem nieistniejącej wprawdzie już (DDR) państwowości i udokumentowaniem jej pochodzenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryzykuj zakup i "przemycaj" z napisem suvenir lub próbka handlowa 8)

Ps. Mirku czy na towary używane i kolekcjonerskie też obowiązuje cło i VAT ???

 

A dlaczego nie ma obowiązywać. Znam przypadek człowieka, który wiózł do Polski starodruk kupiony w antykwariacie w Niemczech i naliczyli mu opłaty na granicy (polskiej). Są oczywiście różne wyjatki tak było swego czasu z samochodami "kolekcjonerskimi" ale ja nie jestem agent celny i w takich szczegółach nie czuję sie kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cło? Masz używaną lornetkę i jak się spytają na granicy to mówisz że twoja od dawna i tyle. Jak ci udowodnią że ją kupiłeś np w niemczech ??

 

To inaczej wyjeżdżałem kiedyś w Alpy na narty. Na granicy było zero kolejki więc pogadałem z celnikiem. Moje poytanie było takie czy zadeklarować wywóz nart, kamery, aparatu foto czy sie w to nie bawić. Celnik powiedział, jak nie chcę mieć potencjalnych problemów przy powrocie to lepiej zadeklarować i dał do wypełnienia druk całośc trwała może 5 minut z wpisaniem i sprawdzeniem numerów na kamerze i aparacie. Jak trafisz na sfrustrowanego służbistę to Ci może bez takiej deklaracji wywozu naliczyć opłaty bo jest obowiazek deklarowaniu wywozu takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie Mirku chodziło. Musiałbyś Hamsterku tą lornetkę zgłosić przy wyjeździe, aby spokojnie z nią wracać, a tak , może być różnie. Mam już pewne doświadczenia z okularami ze Stanów, gdy celniczka na Okęciu je znalazła. Okazała się jednak wyrozumiałą osobą i dobrze się sprawa dla mnie zakończyła ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie Mirku chodziło. Musiałbyś Hamsterku tą lornetkę zgłosić przy wyjeździe, aby spokojnie z nią wracać, a tak , może być różnie. Mam już pewne doświadczenia z okularami ze Stanów, gdy celniczka na Okęciu je znalazła. Okazała się jednak wyrozumiałą osobą i dobrze się sprawa dla mnie zakończyła ;) .

 

To trzeba by mieć prawdziwego pecha żeby trafić na takiego służbistę co by się do wszystkiego czepiał, dobrze że nie doczepili np. do niezadeklarowanego zegarka lub np. sygnetu ;-). A swoją drogą to ciekawe że Cię kontrolowali jak przyleciałeś ze Stanów. Wszystkie osoby które tam były mówią że po przylocie na Okęcie, przeganiają wszystkich do wyjścia bez sprawdzania. ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne swinie z tych polskich celnikow :D Jak ja jade na urlop do polski mam zawsze taki majdan ze soba (sprzet do nurkowania ponton motor do niego) i niegdy nie przyszlo mi do glowy aby cos zglaszac na przejsciu granicznym. Jak sie tego czyta to sie ma wrazenie ze komuna jeszcze grasuje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamster, opisałem co było z okularami ze Stanów. Nie wyssałem tego z palca. Refraktor i EQ6 z Niemiec przejechały granicę bez kontroli . Różnie z tym bywa i też nie jestem zwolennikiem bezmyślnego wywalania pieniędzy, ale jak celnik jest upierdliwy to Ty musisz kombinować i martwić się jak ominąć cło, a nie on ;D Dodam tylko tyle, że okulary były bez rachunku, bez opakowania , a pani celniczka była bardzo miłą osobą, bo kit, który został jej wciśnięty potraktowała z przymrużeniem oka , ale puściła ;D ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle, że okulary były bez rachunku, bez opakowania , a pani celniczka była bardzo miłą osobą, bo kit, który został jej wciśnięty potraktowała z przymrużeniem oka , ale puściła ;D ::)

 

No widzisz ?? Wszystko można załatwić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie przeciez. Po wypisaniu danych personalnych musza one byc potwierdzone, przez poczte, albo druga szybsza metoda przez dane z karty kredytowej Visa, mastercard albo eurocard

moze nie ustawiles kraju

 

Land

Deutschland

Land ändern

 

na Polske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.