Skocz do zawartości

Wspolpraca przy www.astronomia.tox.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Niedawno stworzylem stronke o astronomii. Ze wzgledu na ilosc materialow oraz ilosc dzialow poszukuje osob chetnych do wspolpracy przy jej aktualizacji. Poprostu szukam osob ktore powaznie chcialyby zajac sie ktoryms z wielu dzialow astronomi. Strona nie zarabia na siebie i ma charakter edukacyjny..Poprostu jest stworzona dla osob ktore chcialyby dla przyjemnosci poszezyc wiedze w tym temacie. Dlatego tez nie bede mogl nikomu placic za pomoc tak jak i ja nie bede czerpal jakichkolwiek korzysci z tej wlasni stronki. Wszystkich chetnych zapraszam do wspolpracy. Adres stronki to

www.astronomia.tox.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, takich stron jest w necie od groma. Menu na górze strony mówi samo za siebie. Poza tym co by to za materiały miały być? Czy to nie te same teksty, któe są przeklejane z jednego miejsca w drugie przez ludzi, którzy robią swoje strony astro?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj remick81, tak brutalnie ściągać na ziemię miłośnika astronomii, który chce robić coś fajnego...?

Warto robić taką stronkę dla własnej satysfakcji i przyjemności nawet gdyby nie była tłumnie odwiedzana. A na pewno lepsze to niż inne alternatywne i modne zajecia (np. wahanie butaprenu lub gazu do zapalniczek :szczerbaty: ).

 

Ale lotniku, tak na powaznie, pionierski etap entuzjazmu HTML-a mamy już za sobą, teraz nastała faza konsolidacji. Prywatne stronki powstawały tysiącami dziennie... i szybko umierały, gdy się okazało że zrobić nawet fajną stronkę to pryszcz ale utrzymać taką stronkę przy życiu - tj. zapewnic aktualność i atrakcyjność - to baaardzo ciężka robota. Ja skłaniam się do tego, że lepeij skupic siły nad rozwojem niewielu a dobrych astro-portali. Tj. takich, za którymi stoi siła i możliwości jakichś organizacji co da im większą stabilność i trwałość. I to bym sugerował młodym i chętnym pasjonatom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja nikogo nie ściągam na Ziemię. Po prostu zamiast kolejnej astro-strony bazującej na tej samej treści i schemacie co wiele innych pomyśleć nad jakimś konkretnym działem i go rozwijać, albo jak mowisz astro-portalem. W redagowaniu portalu astronomia.pl bierze udział trochę ludzi "z zewnątrz" też za free. Poza tym wystarczy wpisać w googlach albo innej wyszukiwarce "astronomia" i zobaczycie co sie pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bez sensu jest powielanie tego co już jest tzn. klejna strona o wszechświecie, planetach, etc. Moim zdaniem dużo wartościowsze jest opisywanie własnych doświadczeń z astronomią, tego co się samemu robi, obserwuje. Może powstać w ten sposób swego rodzaju dziennik, z którego inni też mogą kosztystać i się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje, ze nie otworzysz kolejnego forum astronomicznego...

 

Radek, nie krakaj, bo jeszcze się spełni i będzie na Ciebie ;):szczerbaty:

 

edit

Do autora strony: ładne zdjęcia księżyca, jak rozumiem sam je robiłeś skoro nie ma napisanego źródła?

Edytowane przez CDev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze

 

Chyba sie nie zrozumielismy...Mam jedno pytanie..czy aby napewno wszyscy przeczytaliscie i zrozumieliscie dobrze temat tego postu? Czy ja napisalem ze strona jest gotowa i czy pisze ze juz wszystko gotowe? Czy raczej jest w temacie prosba o pomoc w stworzeniu wartosciowej stronki? Szukalem raczej osob do pomocy a nie do mowienia mi ze strony takie juz istnieja. Jesli kazdy mialby sobie dawac spokoj z robieniem stron na dany temat (bo juz takie istnieja) to nic nowego nie pojawialoby sie. Poprostu chcialem prosic o pomoc przy tworzeniu strony, osoby ktore same nie potrafia sobie zrobic stronki, a bardzo chcialyby taka posiadac, a interesuja sie astronomia.

Nastepnie chcialem zaznaczyc ze aby cokolwiek rozkrecic trzeba cokolwiek zrobic..Wiec chyba logiczne ze cos na stronie musi juz byc.

Dziekuje za uwagi na temat ortografi..(chociaz wolalbym dostac maila gdzie ktos chociaz nakierowalby mnie gdzie owy blad sie znajduje). Za uwagi na temat zdjec tez dziekuje i poprawie aby byly podpisy...choc logo NASA znajduje sie na stronie.

Tekst na stronie nie jest kopiowany z innych stron tylko zaczerpniety z ksiazek wydawnictw ktorych banery rowniez sa na stronie.

A osobom ktore potrafia tylko pisac teksty typu : po co cos robic skoro juz jest... dziekuje bardzo za pseudo motywacje i pomoc.

Nie mam do nikogo pretensji bo po to jest forum aby sie na nim wypowiadac wiec przyjmuje to wszystko z pokora..chociaz z malym niesmakiem co do niektorych wypowiedzi...

Szkoda tylko ze nikt nie wpadl na pomysl, ze zamiast krytykowac...moze by zrobic cos razem..wymyslec cos wspolnie i stworzyc cos wyjatkowego...

Panowie..dziekuje za szczere wskazowki..ale ja prosze o konkretna pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze

...

Panowie..dziekuje za szczere wskazowki..ale ja prosze o konkretna pomoc..

 

Lotniku!

Ja Ci udzielę konkretnej pomocy: zanim zaczniesz coś robić, a tym bardziej, zanim poprosisz kogoś o pomoc, zastanów się, dlaczego chcesz to robić (a po drugie, dlaczego ktoś miałby Ci w tym pomagać).

Ja potrafię wyobrazić sobie kilka powodów, dla których chcesz robić tę "stronkę" (bardzo wkurzające określenie, ale może adekwatne):

- bo chcesz się nauczyć robienia stron (dobry powód)

- bo chcesz się dowiedzieć czegoś o astronomii, a najlepiej się człowiek uczy tłumacząc to innym, albo chociaż przepisując (jeszcze lepszy powód)

- bo chcesz zaimponować dziewczynom (super powód!)

Żadna inna przyczyna nie usprawiedliwia tworzenia strony z cudzych zdjęć i cudzego tekstu (co gorsza, o ile dobrze rozumiem, bez zezwolenia autorów a nawet bez podania źródeł).

 

Może lepiej zrobiłbyś wydając taką gazetkę w postaci drukowanej i starając się zainteresować nią kolegów w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię wyobrazić sobie kilka powodów, dla których chcesz robić tę "stronkę" (bardzo wkurzające określenie, ale może adekwatne):

- bo chcesz się nauczyć robienia stron  (dobry powód)

- bo chcesz się dowiedzieć czegoś o astronomii, a najlepiej się człowiek uczy tłumacząc to innym, albo chociaż przepisując (jeszcze lepszy powód)

- bo chcesz zaimponować dziewczynom (super powód!)

Żadna inna przyczyna nie usprawiedliwia tworzenia strony z cudzych zdjęć i cudzego tekstu (co gorsza, o ile dobrze rozumiem, bez zezwolenia autorów a nawet bez podania źródeł).

Żadna inna oraz żadna z w/w wymienionych.

- uczyć sie robienia stron mozna na localu

- dowiedziec sie wiele o astronomii- zaden problem. Nie trzeba w tym celu kopiowac cudzych zdjec i wstawiac na swoja strone. Wystarczy dobra lektura.

- zaimponowac dziewczynom mozna na wiele innych sposobow

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był raczej za tym aby powstawały strony tematyczne, powiedzmy poświęcone tylko Księżycowi, albo planetoidom, bo chyba strony ogólne najczęściej są mniej wartościowe.

Pomijam pomysł tworzenia następnego forum, które jak widać jest w planach. Nie ma to większego sensu, powoduje tylko rozdrobnienie naszej astro-internetowej społeczności.

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na formy w jakich pojawiaja sie kolejne odpowiedzi (bo zaczyna sie to przeobrazac w atak, krytyke i robienie sobie jaj z tematu, zreszta jak to juz u nas w kraju bywa, bo to najlatwiej jest robic) i ze wzgledu na to, ze niektorzy koledzy nie zrozumieli tematu (bo jak narazie zamiast checi wspolpracy, w wiekszosci jest tylko krytyka) prosze administratora o zamkniecie a nastepnie usuniecie tego tematu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.