Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Timelaps. Najprościej ustawić na statywie i strzelasz z automatu w równych odstępach czasu. Możesz wtedy robić filmik albo takie coś. Moża też programowo zrobić cropa i wykorzystać przesunięcie obrazu - efekt jak z użyciem slidera. 

 

FB_IMG_1597173975369.jpg

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze startrailsami jestem już obyty :P

Tylko jak to wygląda później z obróbką w przypadku timelapsa? Każda klatka z osobna czy jest jakiś program co globalnie obrabia?

 

Chce zrobić 1 min animację z 1440 klatek po 10sec, ISO pewnie 1600 na przestrzeni 4h. Wiem, że wtedy pierwszy plan wyjdzie dość ciemny. Jak można to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To banał. Odezwij się na FB to Ci powiem co i jak. Jeśli chodzi o pierwszy plan to na zdjęciu można go dopalić oddzielnie ale na wideo nie wiem jak go dodać oddzielnie - nigdy tego nie robiłem. 

 

Cd. miejscówki Hucisko też wygląda ok, podobnie jak miejscówka Piotrka. Nie mam zdania ....niech się wypowiedzą ci którzy tam byli ;)

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byliśmy na Perseidach z Piotrkiem (Angel) w Dylągówce ale nie tam na samej górce tylko troch wcześniej (mapa). Z tego co pamiętam wszyto ok tylko linia energetyczna przeszkadzała i jednak jest tam już dosyć jasno. Można spróbować tę Ostrą Górę  (zdjęcia z wypadu na komet poniżej) - płasko i blisko drogi. Jedyne czego się obawiam to, że nie bardzo będzie jak się rozłożyć bo nie ma tam łąki tylko same pola i wąska droga.  

 

Można by zajechać tam wcześniej i obczaić teren za dnia. Chyba że jednak pędzimy w sprawdzone miejscówki ?

dyl perseidy.JPG

 

dylag 2.JPG

 

 

i Ostra Góra

Ostra Góra.jpg

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem przez chwilę mapę LP i biorąc pod uwagę odległość, i znajomość miejsca (żeby nic nowego nie szukać po nocach) najrozsądniejszym miejscem, poza Jawornikiem Ruskim , wydają się okolice Huciska a więc propozycja pablo12311

12 godzin temu, pablo12311 napisał:

A może Hucisko Nienadowskie (Mechowa Góra). SQM 21,68. Dobra szutrowa droga i w każdym kierunku można focić. Dla każdego coś miłego.

lub Ujazd Piotra4d

 

ale to tylko moje przemyślenia. :Boink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomnę, że kapkę bliżej od Hucisk ) mam sprawdzoną miejscówkę (Rozbórz Długi) u Teściowej przyszłej :D, w polu. 0 drzew w promieniu 200 m, na przewyższeniu. Chyba, że zależy Wam na jakimś tle na 1 planie.

 

W ogóle to o której wyjazd? Mogę kogoś zgarnąć. :)

 

Czy należy obawiać się parowania szkieł? Nie wiem do końca jak się do tego przygotować. Mam ogrzewacze do dłoni, będą wystarczające?

Edytowane przez Archis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mam tu niewiele do gadania oponuje przy miejscówkach bliżej Jarosławia tzn Huciska lub rozborz, będzie mi łatwiej po pracy dojechać, nie mogę wyjechać przed zmrokiem gdyż robota do 22. Jeśli dla Was to nie problem oczywiście

Edytowane przez daniel0313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hucisko Nienadowskie tak to wygląda.

Zdjęcia nr 1, 2 licząc od góry - południe

Zdjęcia nr 3, 4 - północ

zachód podobny do załączonych zdjęć na południe,  wschód kilka małych krzewów.

Jak widać są piękne krajobrazy i do tego kapliczka z drzewami do szerokich kadrów.

 

DSC_1508.jpg

DSC_1515.jpg

DSC_1517.jpg

DSC_1518.jpg

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.