Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie 45 min. jazdy. A wg. mapy zaniczyszczenia światłem  to wygląda tak.  Ja osobiście siedzę w tej chwili w środku tego wściekłego różu.

Odległość jak dla mie porównywalna z Jawornikiem Ruskim (ode mnie 50 min jazdy). 

Zobaczymy jak się pogoda rozwinie.

Light_Pollution_Map_PL_SE.jpg

Edytowane przez don Pedro
Irytuje mnie niechlujstwo językowe, ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj się rozstawiłem i focę. Ofiarą padła Wielka Mgławica w Orionie. Późno się zebrałem więc wiele materiału nie będzie. Pogoda zacna, widoki przepiękne. Plejady gołym okiem dobrze widoczne i nie tylko.... Co tu dużo mówić. Każdy wie o co chodzi.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj, Szkoda ze nie dales znac. Mialem ochote dzis sie wybrac ze wzgledu na pogode. Jutro nie wiadomo co moze byc. Mam nadzieje ze jutro tez bedzie ok.

 

Jak sie ustawiamy ? O ktorej wyjazd ? Moze tak kolo 18-19 ? Proponuje takie godziny bo jeszcze ma byc bezchmurnie. Mozemy spotakc sie gdzies przy wylocie na A4 bo tamtedy chyba najszybciej. Moze na malej obwodnicy tam gdzie jest firma Korners ?

 

Jaki sprzet bierzecie ? Ma ktos duze lustro ? Prosba do Was zeby wziac jakies ciekawe okulary i nie tylko. Chetnie porownam z tym co mam ( telep SW120/600, okulary kitowce + Celestron Omni 32 mm, Celestron Luminos 15mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem znać, bo nie wiedziałem czy uda mi się zebrać z Rzeszowa. Miałem jechać dopiero jutro ale udało się dzisiaj. Ja już jestem w okolicy Pruchnika. Wiatr daje się strasznie we znaki... Dodatkowo mam luzy na montażu i byle ruch mi rozmazuje fotki...

 

Mam 10 min do wieży widokowej koło Pruchnika, więc proponuję się spotkać na miejscu. 

 

Zgadzam się z godziną. 18 to tak w sam raz żeby bez pośpiechu się rozłożyć. 

 

Ja mam że sobą wszystko co posiadam. Newtona 150/750 i kilka okularów. 2 kitowe, jedną fajną planetarkę i barlowa. Jestem ciekaw właśnie jak się na Wenus sprawdzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgram to wrzucę jakąś surówkę. Jeszcze się nie dorobiłem laptopa i guidingu, więc działam staromodnie aparatem i interwałometrem. 

 

Miejsca jest trochę. Tam nic nie ma oprócz tej wieży więc jest gdzie się zatrzymać. 18:00-18:30.

Fajnie, że ktoś się zdecydował! Nie spodziewałem się, że komukolwiek będzie się chciało aż tutaj jechać. Miło będzie w większej grupce poobserwować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się Wam wcinam, ale robicie akurat trochę ruch w tym temacie, więc może dotrze moja wiadomość tam gdzie trzeba.

Czy jest może ktoś, zaglądający na to forum z obszaru zaznaczonego na dołączonym screenie czerwonym kółkiem, lub bliskich okolic? Chętny do wspólnych obserwacji, lub udostępni kawałek ziemi do okolicznościowych, bezstresowych wypadów pod ciemne niebo.
Jeśli tak, proszę odezwij się w tym temacie, lub wyślij prywatną wiadomość pw.

ScreenHunter 190.jpg

Edytowane przez abc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abc napisał:

Sorry, że się Wam wcinam, ale robicie akurat trochę ruch w tym temacie, więc może dotrze moja wiadomość tam gdzie trzeba.

Czy jest może ktoś, zaglądający na to forum z obszaru zaznaczonego na dołączonym screenie czerwonym kółkiem, lub bliskich okolic? Chętny do wspólnych obserwacji, lub udostępni kawałek ziemi do okolicznościowych, bezstresowych wypadów pod ciemne niebo.
Jeśli tak, proszę odezwij się w tym temacie, lub wyślij prywatną wiadomość pw.

ScreenHunter 190.jpg

Tez bym sie tam kiedys wybral.  Wyglada na to ze ciemno.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpada ponieważ:

1. Leje mi sie z nosa (nie chce zarażać a  i siebie dobić);;

2. Moja Najlepsza wxzieła auto i pojechał na zebranie towarzyskie;

3, U mnie jak na razie zaciągnęło się cirrusami.

 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.