Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

To może gdzieś w okolicach lipcowego i/lub sierpniowego nowiu uda man się zorganizować. 

Chyba że jakieś zaćmienie, tranzycik, ostatecznie koniunkcja się trafi w tzw. między czasie :D

No i fajna kometa nam się szykuje, że o perseidach nie wspomnę.

Jakiś powód się znajdzie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano ok. 2:00 wyruszam, żeby spróbować złapać C/2020 F3 NEOWISE. O  3:00 CET bedzie "aż" 5o nad pólnocno-wschodnim horzontem, poniżeej Capelli.  Na godzinę przed wschodem Słońca to będzie 8o . Są chetni?skychart.ashx?size=400&FOV=60&innerFOV=10&MaxMag=5&RA=6.12342964480565&DEC=34.1566835726656&mjd=59036.0492708333&cn=1&cl=1&cul=pl

Edytowane przez don Pedro
To co zwykle: Nieflujstwo językowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, prognozy wskazują że noc/poranek mają być pogodne. Ktoś się wybiera na zdjęcia komety ? Wstępnie z Krzyśkiem jesteśmy już umówienia na krótki wypad.  Ktoś się dołączy ?

 

Niechobrz - krzyż milenijny ?

 

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której wyjazd?

 

Czy jest sens brać teleskop z montażem czy wystarczy obiektyw 250mm i zwykły statyw?

 

Miejscówka mi odpowiada. Chociaż kometa będzie widoczna na północnym - wschodzie. Czy zatem łuna od Rzeszowa nie utrudni obserwacji? Niby to już będzie poranek ale jakiś wpływ wciąż może mieć.

Edytowane przez Archis
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Rzeszów nie powinien przeszkadzać a może uatrakcyjnić zdjęcia...chociaż z drugiej strony jak będzie nisko nad horyzontem to może być różnie....macie jakąś inną propozycję miejsca z dobrym widokiem na N-E.  Godzina: 2:15 na miejscu ?

Edytowane przez lukaszp
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje znikomy wpływ zaświetlenia od Rzeszowa, poza tym księżyc będzie gurował o 2:15.

Teleskop można i trzeba wziąć, zerkniemy na księżyc, Jowisza i Saturna. Zabierzcie tylko planetarne okulary.

Edytowane przez Piotr4d
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę! Bo mogę troche odespać. Jestem na L-4 a rehabilitację mam na 10:30

Startuję tak, aby być w NIechobrzu o 2:00.

Z racji ograniczeń ruchowych biorę:

1. Montażyk  paralaktyczny Sky Adventurer  pod aparat (obiektyw Sigma APO 75-300 mm)

2. Montażyk azymutalny AZ4 GTi pod lornetkę.

 

skychart.ashx?size=400&FOV=60&innerFOV=10&MaxMag=5&RA=6.31101019632461&DEC=37.3973954062127&mjd=59038.0625&cn=1&cl=1&cul=pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukaszp napisał:

hey, prognozy wskazują że noc/poranek mają być pogodne. Ktoś się wybiera na zdjęcia komety ? Wstępnie z Krzyśkiem jesteśmy już umówienia na krótki wypad.  Ktoś się dołączy ?

 

Niechobrz - krzyż milenijny ?

 

JA!

Ja naturlich! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 09:10, Archis napisał:

A jak z widocznością dzisiaj? Da się jeszcze spróbować ją złapać? Podjechałbym na Magdalenkę jeśli byliby jacyś chętni.

Na Magalence  zrobiono coś takiego, jak na obrazku. Widok spod kościółka. Wenus jeszcze się broni. I chyba jakies NLC się przebijają.107434721_3247388695313563_3521860230118831243_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=P2VJXebjUaQAX8gorkG&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=1890e9a184c85783a5b6a993430ddef7&oe=5F2B6B1DObraz może zawierać: chmura, niebo i na zewnątrzObraz może zawierać: niebo, noc, chmura i na zewnątrz

Edytowane przez don Pedro
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.