Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Przy samym Krzyżu jest bardzo jasno. Tuż za nim bardziej na północ są krzaki dające trochę cienia. Lecz pełna akomodacja do ciemności jest niemożliwa. Poniżej jest altanka zupełnie ciemna ale jest trochę w takiej niecce. Poczekam aż ktoś do mnie dojedzie i zdecydujemy. 

15941646764434777989939340103880.jpg

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie nowicjusza. Pomoc przy opanowaniu niesfornego sprzętu i wspólne focenie! Do następnego. 

 

Zamieszczam pierwszą obrobioną fotkę. :) Załapało się wszystko co się złapać miało. :D 

 

2041513746_Szerokie_pole_-_jeszcze_nisza_jako.thumb.jpg.27879fc4661163574cc110f36d69c52e.jpg

Edytowane przez Archis
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam Ci jest chetny.

Kwestia miescjówki. Może parking pod Fun Park Malawa? 

Czy moze jednak pod Krzyżem jak poprzednio?

Za tą ostatnia miescówką przemawia to, że na północ od RZ mogą byc lekkie chmury, więc się lepiej trochę na południe przemieścić. 

 

Ładuję akumulatory,

Zabieram AZEQ5 i SCT 8" z reduktorem ogniskowej 1:6.,3 

Na tubie teleskopu jest siodełko pod aparat i uchwyt na pręcie przeciwwagi tak więc można i trzy aparaty podłączyć. 

No i ma być cieplej ja ostatnio.

O trzeciej w nocy: Wysokość 10,4°
Azymut 33° (NNE)
Odległość kątowa od Słońca 21,3°

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Edytowane przez don Pedro
To co zwykle: Nieflujstwo językowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Archis napisał:

A ja za tydzień nie będę mógł... W sumie weekendy odpadają mi do końca miesiąca. 

 

Ale na poważniejszą obserwację całonocną w sierpniu jestem bardzo chętny. :)

Jestem za: Po 3 sierpnia mam jeszcze sporo czasu do wykorzystania: L-4

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, don Pedro napisał:

Jam Ci jest chetny.

Kwestia miescjówki. Może parking pod Fun Park Malawa? 

Czy moze jednak pod Krzyżem jak poprzednio?

Za tą ostatnia miescówką przemawia to, że na północ od RZ mogą byc lekkie chmury, więc się lepiej trochę na południe przemieścić. 

 

Ładuję akumulatory,

Zabieram AZEQ5 i SCT 8" z reduktorem ogniskowej 1:6.,3 

Na tubie teleskopu jest siodełko pod aparat i uchwyt na pręcie przeciwwagi tak więc można i trzy aparaty podłączyć. 

No i ma być cieplej ja ostatnio.

O trzeciej w nocy: Wysokość 10,4°
Azymut 33° (NNE)
Odległość kątowa od Słońca 21,3°

 

Jeśli będziecie pod Krzyżem to wpadnę by zerknąć na kometkę przez lornetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lukaszp napisał:

Klasycznie. Pod nadajnik ale nie jestem pewien widoku na NNE. Trzebaby najpierw zrobić rekonesans więc chyba prędzej Magdalenka.

Byłem dzisiaj. i trzeba by się ustawiac na na drodze dojazdowej pod wieżę widokową. Ta m strasznie LED'ami świeci... 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę od 1 pod Krzyżem. Jadę z kolegą młodym fotografem i dwójka znajomych co to chcą oczy nacieszyć widoczkami. Tym razem rozstawię się z teleskopem za wczasu. Ogarnąłem problem ostrzenia korektora komy, więc tym razem powinno być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.