Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jutro jadę, no cóż wyszło nam choć spotkanie integracyjne, (tak mało a jednak tak wiele), jeśli Bogi pozwolą będę na podkarpaciu wiosną, mam nadziej, że wtedy pogoda nam przypasuje, pozdr wszystkich i dziękuje. Robert.

ps. załączam zdjątko na rozstanie :D

post-1723-1162729061_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jutro jadę, no cóż wyszło nam choć spotkanie integracyjne, (tak mało a jednak tak wiele), jeśli Bogi pozwolą będę na podkarpaciu wiosną, mam nadziej, że wtedy pogoda nam przypasuje, pozdr wszystkich i dziękuje. Robert.

ps. załączam zdjątko na rozstanie :D

 

 

Dzięki za spotkanie, w imieniu grupy Kolbuszowskiej i Tarnowskiej. Kontakt został nawiązany. Na wiosnę napewno będzie dobrze i napatrzymy sie do znudzenia :D

Trzymaj się, powodzenia! Zapraszamy ponownie na podkarpacie!

Pozdrawiam, janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jutro jadę, no cóż wyszło nam choć spotkanie integracyjne, (tak mało a jednak tak wiele), jeśli Bogi pozwolą będę na podkarpaciu wiosną, mam nadziej, że wtedy pogoda nam przypasuje, pozdr wszystkich i dziękuje. Robert.

ps. załączam zdjątko na rozstanie :D

 

A więc "byle do wiosny". Szkoda że nie doszło do drugiego spotkania w sobotę lub dziś, ale "siła wyższa". Myśle że następnym razem będzie lepiej, zarówno co do obserwacji jak i integracji. Szkoda też że nie zdążyłem się zapoznać lepiej z Twoim cyfrakiem, byłem już bliski jego kupienia i może niepotrzebnie odpuściłem. Zaglądaj do teściów częściej niż raz na kwartał, sprawisz przyjemność małżonce i przy okazji kolegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, że zimy jeszcze nie widać, proponuję spotkać się w najbliższy weekend 9 grudnia. Miejsce zbiórki rynek w Przecławiu, godzina 20.00. Cele obserwacyjne; Księżyc, Saturn, (i co komu przyjdzie do głowy). Będzie to już zapewne ostatnia okazja aby poobserwować wspólnie w tym roku. Chętnych proszę o dopisanie się do wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zlocik sie oczywiście odbył :Beer:

Było super mimo dokuczliwego wiatru i ksieżyca który jednak skutecznie ograniczył liczbe obserwowanych obiektów, koncentrując uwage na sobie :szczerbaty:

Z racj że jednak najwiecej fotografowałem rzucam fotki a o szczegółowa relacje poprosze kolegów :D

mielec.jpg

Duży mis i łuna od strony Mielca

polana_z_orionem.jpg

Miejsce naszych zmagań

jurek_i_m.jpg

lukanie na ksieżyc

ksi__yc.jpg

zrobiłem kilka nascie fot łysego i zadna nie wyszła ostra sing szalał :angry:

szukanie.jpg

W poszukiwaniu okularów

rysa.jpg

duża części czasu aparat ustawiony był ma wyłapywanie meteorów złapało sie cos takiego ale nie jestem pewien czy to satelita czy meteor.

400d.jpg

Juz jest nowy 400D B)

my_1.jpg my2.jpg

Na pożegnanie kilka grópowych pamiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzecie spotkanie grupy tarnowsko – kolbuszowskiej. Więc jest powód do radości :banan: . Coraz więcej nowych ludzi i rzecz jasna sprzętu do oglądnięcia. Na tym spotkaniu dysponowaliśmy już całkiem pokaźnym arsenałem. Dwa MEADE - jeden 8” S.C. Janusza_m oraz 10” Newton na paralaktyku Regulusa, "Orion" SkyQuest XT10 Wlada , całą gamę teleskopów uzupełniały Pronto na eq-3, BPC 20x60, Taiga 16x80 oraz 10x50 Antyqujona, Dwa CANONY 300D Wlada i 400D Regulusa również cały czas były w użyciu :Salut: . Obserwacje głównie skupiały się na Księżycu – który skutecznie uniemożliwiał oglądanie innych obiektów i Saturnie. Zmagając się z zaburzeniami atmosfery i silnym wiatrem zaliczaliśmy coraz to nowe obiekty naszego satelity. Jak zwykle niezastąpione okazało się Bino Janusza, które zaserwowało nam prawdziwy spacer po księżycu. Godziny obserwacji mijały szybko, w miłej atmosferze, jednak jak zwykle pogoda musiała dorzucić swoje pięć groszy. Zaczęły nadciągać grube warstwy chmur. Więc zrobiliśmy jeszcze kilka pamiątkowych fotek i na tym zakończyliśmy kolejny udany zlot.

 

A zapomniałbym… ziemia przecławska kryje w sobie jakąś tajemnicę :unsure:B) ostatnio czerwony rozbłysk w chmurach, a dzisiaj niezidentyfikowany jasny obiekt tuż obok Vegi, który nie przesuwając się względem gwiazdy rozbłysną, by po chwili tracić na jasności aż do całkowitego zniknięcia. Ciekawe co przyniesie nam następne spotkanie, które mam nadzieję wkrótce nastąpi. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Slawak1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega Slawak uprzedził mnie więc napiszę krótko :D

Spotkaliśmy się ok. godziny 20.00 na Przecławskim rynku, po podaniu sobie dłoni i kurtuazyjnej wymianie zdań na temat pogody :D udaliśmy się ma miejsce obserwacji.

Po rozłożeniu sprzętów szybko okazało się, że seeing nie pozwoli nam się w pełni cieszyć widokami nieba. Ale nie zniechęceni tymi drobnymi przeciwnościami rozpoczęliśmy obserwacje. Księżyc, Saturn, kilka emek, wymiana doświadczeń oraz oglądanie sporej ilości sprzętu zaprzątało naszą uwagę do godziny 01.30, kiedy to chmury zakryły sporą część nieba.

Na koniec koledzy Wlad i Regulus zrobili kilka pamiątkowych zdjęć, i w doskonałych nastrojach choć nieco zmęczeni (po ponad pięciu godzinach obserwacji) rozjechaliśmy się do domów. Atmosfera spotkania jak zwykle była wzorowa.

Pozdrawiam !

 

A zapomniałbym… ziemia przecławska kryje w sobie jakąś tajemnicę ...

 

Ziemia przecławska kryje jeszcze wiele tajemnic ...i moją latarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak szczegółowych relacjach kolegów nic już nie mogę więcej dodać, może poza zachętą do innych astromaniaków w naszych okolic (pogranicza małopolski i podkarpacia) o przyłączenie się do naszych wspólnych imprez. W relacji Sławaka1 jest wzmianka jakoby mój nowonabyty Canon 400 był w ciągłym użyciu. To trochę na wyrost, raczej walczyłem z nim po raz pierwszy w nocnych warunkach, ale kilka fotek udało mi się zmęczyć.

IMG_3284.jpg

IMG_3285.jpg

IMG_3288.jpg

IMG_3290.jpg

IMG_3291.jpg

IMG_3293.jpg

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację, wspaniałej impry, jak i sprzętu. Szkoda tylko, że mieliście tego Łyska. Tak trzymać!! Mam nadzieje, że choć nieodłączny atrybut zlotu złożony napojów (w ładzie) funkcjonował jak trzeba. :D

Tak ziemia Przecławska to taki trójkąt bermudzki niesamowitych zjawisk, może pod tą polanką mieszczą się jakieś kamienne kręgi runiczne? :D

Fotki super. Na wiosnę z pewnością się pojawię z moją Syncią. I przyjadę na na urokliwy Rynek Przecławski.

Pozdrawiam Podkarpacie Robert :Beer::Beer::Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie myślę, że można by zainaugurować nowy sezon obserwacyjny. Miejsce spotkania to tradycyjnie już gościnna ziemia Przecławska. Jak zwykle zapewniamy dobry sprzęt i doskonały nastrój :D Termin jest do ustalenia, może to być ten, lub przyszły weekend. Chętne osoby proszę o zgłoszenia w tym wątku.

Pozdrawiam! Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na grafik dyżurów, dość napięty w tym miesiącu, u mnie wchodza w grę tylko dni: 9,10 (tj. jutro i pojutrze), 12, 20 i 29. Gdyby było jakieś ekstra zjawisko , to mógłbym ostatecznie wybrać się gdzieś po dniowce (wyjazd o 22:00 z Tarnowa) tj w dni: 15, 17, 22, 25, 27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.