Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dostałem cynk od znajomego że się umawiacie na zaćmienie dzisiaj, jak dam radę to też się pojawię, może z synem, ale chciałbym też popatrzeć na Jowisza i Saturna mam sklepowy zestaw sky watcher 120/600, i chciałbym zobaczyć jakby na tym wyglądaja te planety w większych powiekszeniach o ile byście mi panowie udostępnili swoje okularki bo nie kupowałem jeszcze nic żeby potem nie żałować

Pozdrawiam

Michal

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz może zawieraÄ: noc

 

 

Częściowe zaćmienie Księżyca w nocy 16/17 lipca 2019r. Fotografia teleskopem w układzie Klewcowa-Cassegraina, Vixen VMC 110 f=990 mm ognisko główne. Aparat: Canon 100D. Pogoda przeszkadzała, ławice chmur, turbulencja atmosferyczna i pyłki roślinne dawały o sobie znać. Wczoraj, dzięki akcji Naszych Szamanów (min. bębnienie w tubusy teleskopów w ramach programu "Szaman 5000+") niebo nad Magdalenką-Podkościółek, oczyściło się ok. 22:00 CET, a ok.1:00 Wielki Smok porzucił tchórzliwie Lunę!

 

 

 Podpisano: Wielki Astronom Cesarski don Pedro, Carramba!Brak dostÄpnego opisu zdjÄcia.

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za spotkanie! Jak zawsze było przesympatycznie :Astrobrać: miło było gościć nowe osoby, zarówno rodaków, jak i gości z zagranicy. Pogoda, podobnie jak rok temu, nas rozpieściła, chmury się rozeszły na czas, dając nam od godziny 22 moc niezapomnianych lunarno-jowiszowo- saturnowych wrażeń :astro: dzięki Don Pedro i ŁukaszP za udostępnienie teleskopów do zdjęć! Piotr4d, muszę przyznać, że moja lidleta nie miała "sztycha" do Twojej lornety! :unsure: odblasków w niej było więcej, niż z przelatującego ISS-a ( którego udało mi się trochę Tauruskiem pościgać podczas przelotu). Kshyvy na koniec rozbił bank, pokazując w świetle latarki sceny żywcem jak z Avatara: mnóstwo pyłków, unoszących się w powietrzu! Szkoda, że nie było nieobecnych, ale może następnym razem? Do kolejnego spotkania, dzięki!

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.