Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2019 o 11:51, don Pedro napisał:

A cóz Kolega kupił?

 

Ponieważ zaczynam (po raz drugi - ćwierć wieku temu zniechęcił mnie Uniwersał 90/900) kupiłem malucha -  Skywatcher Heritage 130/650. Aktualnie poszukuje jakiegoś miejsca na południe od Rzeszowa, gdzie by można spokojnie poobserwować. Macie jakieś namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kaiser napisał:

Ponieważ zaczynam (po raz drugi - ćwierć wieku temu zniechęcił mnie Uniwersał 90/900) kupiłem malucha -  Skywatcher Heritage 130/650. Aktualnie poszukuje jakiegoś miejsca na południe od Rzeszowa, gdzie by można spokojnie poobserwować. Macie jakieś namiary ?

Dylągówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja Wam polecam polowanie w wizualu na tranzyty ISS przed tarczą Słońca, bo całkiem fajnie to wygląda. Polecam zarówno te nisko nad horyzontem, bo są dłuższe, jak i te wysoko, bo rozmiar ISS jest większy. A które są lepsze to ciężko nawet wybrać, trzeba samemu ocenić.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Alice napisał:

A ja Wam polecam polowanie w wizualu na tranzyty ISS przed tarczą Słońca, bo całkiem fajnie to wygląda. Polecam zarówno te nisko nad horyzontem, bo są dłuższe, jak i te wysoko, bo rozmiar ISS jest większy. A które są lepsze to ciężko nawet wybrać, trzeba samemu ocenić.

I oto jest pytanie 6st.nad hodryzontem, foto z filtrem czy bez filtra.

Poza tym o poranku więcd obrzebyłobywleźć gdzieś wysoko np. Podkościółek?

 

 

Brak dostÄpnego opisu zdjÄcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, don Pedro napisał:

I oto jest pytanie 6st.nad hodryzontem, foto z filtrem czy bez filtra.

Z filtrem raczej. Natomiast w wizualu również warto, bo ja oglądałem już tranzyt ze Słońcem kilka stopni nad horyzontem (nawet mniej niż 6 chyba) i był świetny, długi i patriotyczne, polskie okrzyki w reakcji z zachwytu także słychać było w eterze :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lukaszp napisał:

Ja jutro do ok 21 mam szkolenie więc może być różnie...zwłaszcza że prognozy na kolejne dni też już są mniej korzystne.  Będziemy w kontakcie. 

OK! Jesteśmy w kontakcie.Jak są chętni to się umówimy jutro. W zależności od prognoz i widoków za oknem.

Tytus kosmonautą.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 07:00, Alice napisał:

Panowie od środy do niedzieli jestem w Roztokach u Emila jakby co. Może ktoś by chciał zawitać w Bieszczady?

Zastanawiam się czy by nie rzucić wszystkiego i pojechać na kilka dni w Bieszczady... Nosi mnie.

Jaka sytuacja pogodowa? Ilu obserwatorów na miejscu? Ew. mógłbym być jutro wieczorem w Rzeszowie i w piątek rano busem do Cisnej. Roztoki już blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.