Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Ws. tranzytu Merkurego.  prognozy pogody wygladają na niekorzystne. Więc prawdopodobnie trzeba bedzie śledzić prognozy i w razie jakby co pogoń, za Słońcem. W początkowej fazie dobra widocznośc ma być u mojego znajomego Davida Vodeck'ego z  Obserwatorium im. Mikolaja Kopernika w Trzyńcu, w Kraju Wschodniomorawskim.  I to jest wariant max.  zasięgu bo  to 3,5 h samej jazdy.

Prognoza zachmurzeni na 11.11.jpg

Trinec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to będzie raczej wygladać   i chyba się to utrzyma, za sprawa tego wiru pomiędzy Europa a Afryką :(

Ja się zaczynam powoli rozgladać za ofertami  noclegów z  niedzieli na poniedziałek na Węgrzech....

https://www.timeanddate.com/eclipse/in/@3044330?iso=20191111

chmury_europa 11-11-2019.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się nieszczęsny tranzyt Wenus, gdy zdecydowałem, że wobec beznadziejnych prognoz nie wybiorę się z Wami, bo miałem jeszcze jakieś zaliczenie tego dnia... W głowie miałem też koncepcję zakupu nocnego biletu na pociąg do Wrocławia właśnie i już zawsze będę żałował, że tak nie zrobiłem. :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza podobna jak wczoraj, tylko poprawiło  sie w okolicy Bratysławy i Wednia, w zachodnich Czechach i prawie całej Austrii ca. 6h 30 m d 7h  jazdy.

Zaczynam poważnie mysleć o niedzielnej wyprawie na południe.

Ktoś chętny? Moge zabrać! 

Wezmę SCT 8" na AZ-EQ-5,

Dla zachęty: można na pręcie przeciwwagi powiesić i drugi teleskop, Mam odpowiednią złączkę. A coś małego posadzić na siodełku z gwintem fotograficznym,  na tubie SCT 8".

Dzisiaj wieczorem będę szukał noclegów w okolicy Szolnok, jak prognoza się utrzyma, a raczej tak, bo wir nad M. Środziemnym nadak się kręci).

 

chmucy_11.11.2019 CE.jpg

Edytowane przez don Pedro
Niechlujstwo językowe. Jak zwykle :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na świntego Prota jest pogoda albo słota... Gdybym miał teraz cos ustalac to kierunek Wrocław. :( Czas jazdy porównywalny jak do Debreczyna. 

Terez widzę jedno: trzeba się spakować w niedzielę i wstać wcześn ie rano w poniedziałek by sprawdzic zasięgi chmur, w prognozach krótkoterminowych.

Obrazek zrobiony o 16:00.

 

chmury 11.11.2019 CE.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Białkowa za Wrocławiem gdzie jest obserwatorium... Heliofizyczne jest tylko 4h 50 min  jazdy. Kierownika, prof. Andrzeja Pigulskiego (astrosejsmologa) miałem przyjemnosc poznac. Myślę, że świeto świętem, ale astronomia ma swoje prawa.. :) Mogę do niego napisać, to może i coś przy okazji sobie obejrzymy? image.thumb.png.2c9bd65a8b3f123632d5d15722d8b14c.png

Chmury Białków.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don Pedro Piotr, z całym szacunkiem dla twojego zaangażowania, ale prawie 10h jazdy w obie strony jakoś nie za bardzo to widzę. Nikogo nie zniechęcam do tego pomysłu, jednak ja zdecyduję się na poszukiwanie zdecydowanie mniej oddalonej miejscówki. 

Oczywiście ostateczną decyzję podjąć można jutro rano. Proponuję; spotkajmy się Tutaj około 7:00 rano w celu przeanalizowania sytuacji i podjęcia decyzji. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.