Jump to content

Recommended Posts

Szkoda, że tak mało czasu, żeby się nią nacieszyć było. Ledwo spojrzeć zdążyłem :P

• Sad 1

Ws. tranzytu Merkurego.  prognozy pogody wygladają na niekorzystne. Więc prawdopodobnie trzeba bedzie śledzić prognozy i w razie jakby co pogoń, za Słońcem. W początkowej fazie dobra widocznośc ma być u mojego znajomego Davida Vodeck'ego z  Obserwatorium im. Mikolaja Kopernika w Trzyńcu, w Kraju Wschodniomorawskim.  I to jest wariant max.  zasięgu bo  to 3,5 h samej jazdy.

Prognoza zachmurzeni na 11.11.jpg

Trinec.jpg

No to trzeba na bieżąco śledzić prognozy, żeby w razie "W" być gotowym na wyjazd...:flirt:

W tej wersji prognozy to się i w Trzyńcu zachmurzyło!

Ale dobrze wygląda Szolnok na Węgrzech. Ale to 6h 30 min  Budapeszt 6h 17m, i Oradea w Rumunii: 6h 20 min w jedną stronę. Pamiętajmy,że obserwujemy w kierunku S-W.

chmury_11_11_2019_prognoza.jpg

Edited by don Pedro
Niechlujstwo językowe. :(

Przypomina mi się nieszczęsny tranzyt Wenus, gdy zdecydowałem, że wobec beznadziejnych prognoz nie wybiorę się z Wami, bo miałem jeszcze jakieś zaliczenie tego dnia... W głowie miałem też koncepcję zakupu nocnego biletu na pociąg do Wrocławia właśnie i już zawsze będę żałował, że tak nie zrobiłem. :)

• Sad 1

Prognoza podobna jak wczoraj, tylko poprawiło  sie w okolicy Bratysławy i Wednia, w zachodnich Czechach i prawie całej Austrii ca. 6h 30 m d 7h  jazdy.

Zaczynam poważnie mysleć o niedzielnej wyprawie na południe.

Ktoś chętny? Moge zabrać! 

Wezmę SCT 8" na AZ-EQ-5,

Dla zachęty: można na pręcie przeciwwagi powiesić i drugi teleskop, Mam odpowiednią złączkę. A coś małego posadzić na siodełku z gwintem fotograficznym,  na tubie SCT 8".

Dzisiaj wieczorem będę szukał noclegów w okolicy Szolnok, jak prognoza się utrzyma, a raczej tak, bo wir nad M. Środziemnym nadak się kręci).

chmucy_11.11.2019 CE.jpg

Edited by don Pedro
Niechlujstwo językowe. Jak zwykle :(

Jedyne co jest pewne, to to, że nic nie jest pewne. No może w poniedziałek rano, po porannej kawie, przewidywania synoptyków będą miały jakąś wiążącą wartość. Puki co jest jak na św. Hieronima - chmury są albo ich nima:flirt:

• Like 1

A na świntego Prota jest pogoda albo słota... Gdybym miał teraz cos ustalac to kierunek Wrocław. :( Czas jazdy porównywalny jak do Debreczyna. 

Terez widzę jedno: trzeba się spakować w niedzielę i wstać wcześn ie rano w poniedziałek by sprawdzic zasięgi chmur, w prognozach krótkoterminowych.

Obrazek zrobiony o 16:00.

chmury 11.11.2019 CE.jpg

Edited by don Pedro

Hyyyy. Prognozy na jutro są ....średnie.....jak nic się nie  zmieni to pewnie pozostanie polowanie z podwórka licząc na dziurę w chmurach. 

• Sad 1

Do Białkowa za Wrocławiem gdzie jest obserwatorium... Heliofizyczne jest tylko 4h 50 min  jazdy. Kierownika, prof. Andrzeja Pigulskiego (astrosejsmologa) miałem przyjemnosc poznac. Myślę, że świeto świętem, ale astronomia ma swoje prawa.. :) Mogę do niego napisać, to może i coś przy okazji sobie obejrzymy? image.thumb.png.2c9bd65a8b3f123632d5d15722d8b14c.png

Chmury Białków.jpg

Edited by don Pedro

@don Pedro Piotr, z całym szacunkiem dla twojego zaangażowania, ale prawie 10h jazdy w obie strony jakoś nie za bardzo to widzę. Nikogo nie zniechęcam do tego pomysłu, jednak ja zdecyduję się na poszukiwanie zdecydowanie mniej oddalonej miejscówki. 

Oczywiście ostateczną decyzję podjąć można jutro rano. Proponuję; spotkajmy się Tutaj około 7:00 rano w celu przeanalizowania sytuacji i podjęcia decyzji. 

• Like 1

Pan Jerzy Zagrodnik z Krosna sugeruje Ostry Viirch, nad Śvidnikiem. Dobranoc, do 7:00! :)

Pan Jerzy Zagrodnik z Krosna sugeruje Ostry Viirch, nad Śvidnikiem. Dobranoc, do 7:00! :)

No to kicha totalna. Najbliższe miesca z czystym widokie w kier, południowo zachodnim są 5,5 h jazdy od nas :(.

To ja się na raazie idę zdrzemnać i na śniadanie. Spróbójemy jeszcze zobaczyć co i jak ok. 9:00

chmury 11.11.2019.jpg

Poczekajmy na rozwój sytuacji... może się Słoneczko przebije w końcu przez te chmurzyska...