Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka relacja ze spotkania mocnej grupy rzeszowsko-tarnowskiej na tranzyt Merkurego w dniu 11.11.2019 w Punkcie widokowym na Beskid . Z racji tego, że brałem to co miałem pod ręką to zabrałem tylko aparat, statyw i obiektywy, bo nie planowałem wyjazdu. Dlatego z mojej strony tylko kilka zdjęć relacjonujących spotkanie i okolice. Dobrze było was zobaczyć @angelscorpion @Piotr4d @don Pedro @lukaszp :icon_cool:

 

IMG_6718.jpg

IMG_6666.jpg

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do podziękowań za świetne spotkanie w miłej atmosferze, w bardzo fajnej, nowej miejscówce :friends: Chatka Puchatka zaraz pod nosem, widok na Beskid, Pani z Pieskiem, który od razu przykleił się do Don Pedro - może wyczuł królika? :uhm: Jutro wrzucę jakieś fotki, oby więcej takich spotkań :Astrobrać:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3 XII ok 18:00 za tarcza Księżyca, powinna schować się kometa 28P/Blanpain, która wg efemeryd MPC powinna być całkiem jasna, ok +7,0 m.  Przy tej jasności powinno się dać zjawisko uchwycić fotograficznie. Problem w tym, że obecnie jej jasność jest prawdopodobnie dużo mniejsza. Próbowałem, bo była dziura w chmurach, wyhaczyć ją lornetką, ze Stolicy Innowacji, i bez powodzenia. :( Więc te dane z  MPC są chyba zbyt opytmistycze,. A szkoda bo rzadko można coś takiego zaobserwować.

stellarium-011.png

stellarium-010.png

stellarium-012.png

Blanpain.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co tutaj wyczytałem to główną, dość bliską miejscówką są okolice masztu radiowego na Magdalence, niedaleko kaplicy. Rzeczywiście jest tam całkiem ciemno ale że miejscówka jest przy drodze to dość często zdarzają się przejeżdżające auta.

 

Osobiście jeżdżę tutaj:

współrzedne.jpg

Lekkie przewyższenie, mało świateł w okolicy. Przez 5h sesji, minął mnie tylko 1 skuter i kot. Trochę creepy ale czego to się nie robi dla dobrej fotki. No i nie jest daleko od Rzeszowa.

Edytowane przez Archis
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie wiem co masz na myśli pisząc w "okolicy Rzeszowa" ale ze względu na zaświetlenie nieba najbliższym sensownym miejscem są okolice Dylągówki. Ostatnio, ze względu na  dojaz i coraz gorsze warunki pod względem LP najbardziej sensownym miejscem do astrofoto stały się okolice Jawornika Ruskiego. Poniżej mapa z "moimi/naszymi" najlepszymi i sprawdzonymi miejscówkami z ostatnich miesięcy.  
 

image.png.e24dc51d543260b65ba35e2f26f6a5e5.png

image.png.c1bf86425249638633c1a1d7e46b34c9.png

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam bardzo chciałaby zaszczepić astromanie dzieciaką z okolicy. Może ktoś z Was reflektowalby na wspólną obserwacje w mojej miejscowości. Posiadam maka 127 I lornetkę 28-110, choć szczerze lepsza jestem w teorii niż w praktyce. Obserwacje planuje na luty. Mieszkam w Bachorcu i niebo u nas jest obledne. Z naszej strony zapewniamy pizze i ciepła herbatę


  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 07:29, Tatasek napisał:

Cześć,

 

Gdzie w okolicy Rzeszowa znajdę miejsce z ładnie wyeksponowana  Droga Mleczna na południe. Przymierzam się na kwiecień uderzyć na jakaś time lapsik z moim SW Adventures.

 

Pozdrawiam

Ja jezdze do Borku Nowego. Troche daleko, ale niebo jest calkiem fajne.

 

image.png.32a9eed32a0611b23cde42315a0e07e8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w 10 :)

Patrząc na mapy.meteo pogoda wydaje się być względnie dobra w nocy z soboty na niedzielę.

Mam jeszcze miejscówkę tutaj: https://www.google.pl/maps/@49.9320597,22.482172,259m/data=!3m1!1e3

Lekkie przewyższenie 100m od domu mojej narzeczonej. Ciemno, że ręki nie widać. Tam zrobiłem swoją pierwszą poważniejszą astrofotkę. :D

Edytowane przez Archis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.