Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozmawiałem z Piotrem (do Pedro). Jako że nikt z nas nie zna fajnego miejsca na północ od Rzeszowa a Jawornik Ruski jest sprawdzony to pędzimy właśnie tam.  Na 22 powinniśmy być na miejscu. Zrobimy rekonesans z dobrym widokiem na północ żeby się na spokojnie rozstawić. 

 

Kto chętny możemy się spotkać tutaj albo niedaleko koło kopalni diatomitu. 

 

 

 

IMG_20200714_165824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najbardziej sensowną miejscówką na złapanie komety będzie Jawornik Ruski. Jedynie małe LP od Dubiecka, a dalej z większym LP Kańczuga ,Przeworsk, Jarosław.

Te ostatnie miejscowości to już 55 km w lini prostej. Gdyby nie delegacja chętnie bym do Was dołączył.

Pogodnego nieba!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również. 

Czy rozstawiamy się tam gdzie żółty znacznik? Czy tylko tam się spotykamy? Jakby dla kogoś to nie był problem byłbym wdzięczny za kapkę wcześniejszą porę. Tak 21, gdyż rozstawienie chwilę mi zajmie... A jak już się raz rozstawię, to się nie będę przemieszczał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta pinezka jest sprawdzona, na wzgorzu, z dala od świateł i zaraz przy drodze, nie ma problemu z mgłą ale trzeba obczaic jak z widokiem na północ bo nie pamiętamy czy dobrze widać horyzont. Można też podjechać w stronę kopalni diatomitu, tam widok na północ powinien być ok. Kto pierwszy dojedzie na miejsce niech pisze czy widok na N jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spotkać się około 21:00 w Dynowie na stacji  Orlen zaraz przy wjeździe.

Zabiorę Newtona GSO 8"  200/1000 na Dobsonie ATM, dzisiaj skończyłem skręcanie i to będzie jego pierwsze światło. Archis weź proszę okulary, bo ja obecnie nie mam żadnego.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr4d napisał:

Archis weź proszę okulary, bo ja obecnie nie mam żadnego.

Nie ma problemu, wożę je zawsze że sobą. 

 

15 minut temu, Amper napisał:

Zazdroszczę Wam, ja niestety po 8 miesiącach w PL, znowu jestem na wygnaniu :( 

Życzę Wam udanych obserwacji.

Dziękujemy, efekty pokażemy. :)

 

OK, 21 na Orlenie 

Edytowane przez Archis
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze a tak swoją drogą to jesteś w stanie dostrzec kometę ze swojego mieszkania? Ja próbuję ją od kilku dni namierzyć. Wiem gdzie ją szukać ale nie wiem czy drzewa mi przesłaniają, czy za duże LP po prostu jest. Mieszkam na 3 piętrze, to już powinienem coś być w stanie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ją dwa razy ze strychu  zaobserwować. Za pierwszym  razem LP w kierunku Baranówki przeszkadzało. a wczoraj smog, bo suwereni ewidentnie palili śmieci. :(

Będę jescze próbował.

Jakby była pogoda to myślę, że zawalczymy jeszcze w tym tygodniu z kometą.

W niedzielę rano wyjeżdzam na 2 tyg. rehabilitacji.

Edytowane przez don Pedro
To co zwykle: Nieflujstwo językowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.