Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie współrzędne w google maps do nawigowania gdzie będzie obozowisko dokladnie bo dojadę po 22 więc mogę się gubić. Proszę też na priv o tel do któregoś z Was w razie problemów abym miał kontakt jakikolwiek. Jak ktoś ma jakiś telep mobilny to proszę wziąć dla świeżak ;-) będę ukontentowany 

Edytowane przez daniel0313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukaszp napisał:

Zależy czy się nastawiasz na same perseidy czy przy okazji będziesz robił coś innego?

Mam taki pomysł, żeby zrobić timelapse z nami wszystkimi, tą kapliczką i drzewkiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie na miejscu ale właśnie też szeroki kadr. Telep to chyba wezmę tak tylko żeby dodatkowo coś pooglądać. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na 99,9%. Proponuję Hucisko Nienadowskie od Dylągówki rzut beretem a warunki będą lepsze. Przy foceniu Perseidów na północ może przeszkadzać łuna od Rzeszowa.

Jeśli jesteście chętni podam współrzędne kapliczki. Dostosuję się do reszty.

Ja będę focił na dwie lufy.

2020-08-12 at 17-43-08.jpg

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pablo12311 napisał:

Będę na 99,9%. Proponuję Hucisko Nienadowskie od Dylągówki rzut beretem a warunki będą lepsze. Przy foceniu Perseidów na północ może przeszkadzać łuna od Rzeszowa.

Jeśli jesteście chętni podam współrzędne kapliczki. Dostosuję się do reszty.

Rzucaj współrzędne, PLS.

A do co Perseidów: to dobrze byłoby  ustawić oś optyczną na okolice zenitu. 

407 Perseid composite

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, angelscorpion napisał:

I jak wypad, Panowie? Wrzućcie jakieś fotki:flirt: 

Wszyscy jeszcze śpią.

Chciałem wszystkim podziękować za wspólny mini zlocik.

Podczas wspólnego wypadu przyszedł czas na test nowego nabytku Nikon Z6. Na szybko przedstawiam pojedynczą klatkę z Nikona przy wczorajszym księżycu.

Na pierwszy rzut oka widać, że aparat ma spory potencjał.

Jest to klatka 30sek, ISO12800, prowadzenie iOptron Montaż SkyGuider Pro.

Zdjęcie nie odszumiane.

DSC_0160[1].jpg

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu się dzieje na tej fotce! Szok! :D

Było zacnie. Też wszystkim dziękuję! :D Piotr4D zgodnie z Twoimi przypuszczeniami koncert zaczął się rozkręcać po Waszym odjeździe! Pospadało wiele pięknych bolidów, a jeden był na miarę fotki jaką pokazywał Łukasz z tym pięknym ogonem. Przecinek mi się nawet złapał na fotkę. 

Mimo, że spodziewałem się większego koncertu na niebie to i tak było bardzo fajnie!

 

Jak już się uporam z timelapsem to wrzucę, choć  nie spodziewałbym się efektu finalnego nawet w połowie tak dobrego jak nieobrobiona klatka Pabla. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za bardzo miłe spotkanie, przebywanie w Waszym gronie to sama przyjemność i bardzo pouczająca lekcja. Rzeczywiście po odjeździe części chłopaków zrobiło się ciekawiej, włącznie z przelotem pociągu Starlinkow oraz pięknego bolidu uchwyconego przez Archisa, pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów z Podkarpacia :)

Wybieram się na weekend do Rzeszowa z teleskopem i mam pytanie, gdzie jest jakaś w miarę dobra miejscówka do 40 minut od Rzeszowa ? Na mapie light pollution na południu znalazłem miejscowości Blizianka, Konieczkowa oraz Gwoźnica Dolna i Górna. Na północy miejscowość Przewrotne i okolice.Ktoś z Was obserwował w tamtych rejonach ? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Arcturus23
Dopisanie miejscówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.