Jump to content

Recommended Posts

Guest ignisdei

No pięknie... same znajome twarze że wam się kurde nie chciało jechać jak ja byłem tydzień temu :szczerbaty:

Ze zgryzoty i zwątpienia w ludzi postanowiłem teleskop sprzedać ;)

POZDRAWIAM

Edited by ignisdei

Chętnie bym pobyła na jakis obserwacjach w kameralnym gronie - chce się czegos nauczyć Jesli wam to nie przeszkadza, to chetnie dołączę

Edited by sabiii
Witam Całą zimę (no może troszkę przesadzam - od czasu do czasu) obserwuje sobie niebo. Porobiłam nawet notatki co i gdzie szukać na zimowym niebie. Niestety niewiele mi to wychodzi samej. boink.gif Dlatego właśnie zaczynam chodzic po forach (m.in. tutaj) aby się czegoś dowiedzieć. Idealnie by było, gdybym mogła z kimś, jakąś grupa poobserwować wspólnie niebo. To byłby dobry początek dla moich późniejszych samodzielnych obserwacji - tak myślę. Poprostu sama wymiękam i szkoda mi tylko tych pięknych gwiazd, gdy ślicznie świecą a ja nie mogę ich nazwać a także mojego teleskopu, na którym siada kurz aż głupio. Interesują mnie okolice południowo-wschodniej Polski - najlepiej okolice Rzeszowa (Mielec).

Chętnie bym pobyła na jakis obserwacjach w kameralnym gronie - chce się czegos nauczyć Jesli wam to nie przeszkadza, to chetnie dołączę

Cześć :)

Co roku w sierpniu, w okolicach nowiu, staramy się organizować nieco większe spotkania (bywa że i dwa).

Pod poniższymi linkami, znajdziesz relację z spotkań 2007 i 2008:

http://astro-forum.org/Forum/Spotkanie-Sie...807-t17753.html

http://astro-forum.org/Forum/Obserwacje-w-...008-t22541.html

Niestety w 2008 nie mogłem się załapać, ale w 2007 uczestniczyłem w nim jeszcze jako "świeżak", bez teleskopu jedynie z lornetką.

Spotkanie pozwoliło ostatecznie podjąć decyzję co do zakupu sprzętu i co najważniejsze, poznać bardzo fajnych ludzi z którymi wspaniale zadzierało się głowy do góry, proooosto w nocne niebo ;)

Mam nadzieję, że i w tym roku uda nam się przeprowadzić taką integrację.

I już z góry zapraszam Ciebie na nią serdecznie, choć szkoda, że nie będzie już Taurusa... :unsure:

----------------------------------------

Ps. W zasadzie nie napisałaś jaki masz sprzęt i na ile znane jest Tobie niebo...

więc w razie jakichś pytań sprzętowo-obserwacyjnych lub po prostu książkowych, możesz śmiało pisać na PW

Pozdrawiam

oki u mnie czerwiec - połowa lipca odpada jestem za granica od sierpnia zaden problem w kazdym miejscu i czasie :)

Hej!

W zasadzie w czerwcu mamy bardzo krótkie noce, ale ta prywatna działka kusi bardzo do sprawdzenia zasięgu gwiazdowego ;)

Na pewno w sierpniu, osobiście mam nadzieję coś większego.

Oczywiście rzecz będzie poruszona wcześniej tu, na forum.

Ps. Nie wiem czy dobrze kojarzę, jesteś z Leżajska? Jeżeli tak byłoby świetnie, Vader miałby się z kim załapać, no i mam nadzieję, że dołączy do nas Sabiii :)

Pzdr

adi_115 ja na pewno sie dołączę a najlepiej jak bedziesz ;)

w odróżnieniu od niektórych ja dysponuje czasem - mam wakacje (będe miec), bo jestem nauczycielem Dołącze dlatego, bo wyjatkowo tepym nauczycielem, mam nadzieje tylko ze bardziej pojętnym uczniem ;)

ps.

polecona przez ciebie książka dotarła dzisiaj do mnie ale juz widze w niej mankamenty ale może jak sie w nią wgryzę (jak mól ksiązkowy) to ja zaakceptuje ;)

mimo wszystko uwazam, że zajęcia w grupach sa lepsze i bardziej owocne niz w pojedynke - bez podtekstów ;)

ah jeszcze jedno, co myslicie o tym?

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry343807

albo to

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=26949&st=0

Edited by sabiii
adi_115 ja na pewno sie dołączę a najlepiej jak bedziesz ;)

Tym razem mocno postaram się zawitać, mam spory sentyment do tych sierpniowych spotkań.

W zasadzie mam wyjazd na koncert U2 w sierpniu, później wesele i jeszcze wczasy, ale jakoś się wyrobię do sierpniowych okolic pełni :)

polecona przez ciebie książka dotarła dzisiaj do mnie ale juz widze w niej mankamenty ale może jak sie w nią wgryzę (jak mól ksiązkowy) to ja zaakceptuje ;)

Obgadamy to jutro na PW, bo sam jestem ciekaw, czy wybrałaś niebo, czy atlas i co Tobie tam nie pasi :)

Na ile będę mógł, wątpliwości postaram się rozwiać!

Co zaś do sugestii o avku, to już go nie ma, jednak Coexista znajdziesz tutaj:

:)

Pzdr, głowa do góry ;)

• 3 weeks later...

adi_115 tak jestem z okolic leżajska oczywiście posiadam autko i nieograniczony czas też bedę miał :) więc nie ma problemu kogoś zabrac :)

wrazie czego zostawiam wam moje gg 5884444

obecnie zawsze niewidoczny ale piście odedzwie sie

grengon przyjacielu jak coś to ja sie mogę pisać :) moge sie zaoferowac jako kierowca z autem hihih

Edited by michaelus

witam

no widze Panowie ładnie sie bawicie :)

ja niestety usiebie mam maksymalnie 3 noce bezchmurne w miesiącu naszczescie zmywam sie do polski na stałe za 2 miesiące :) więc mysle ze dołacze do waszych pogawędek

adi_115 tak jestem z okolic leżajska oczywiście posiadam autko i nieograniczony czas też bedę miał :) więc nie ma problemu kogoś zabrac :)

wrazie czego zostawiam wam moje gg 5884444

obecnie zawsze niewidoczny ale piście odedzwie sie

grengon przyjacielu jak coś to ja sie mogę pisać :) moge sie zaoferowac jako kierowca z autem hihih

Jakbys mogl podac swoj email, nie uzywam gg.

lub napisz na moj: grengon@hotmail.com

Guest ignisdei

Kilka razy w roku jestem w Leżajsku, u teściów zatrzymuję się wtedy nawet na kilkanaście dni, zatem jednym słowem aktywnie obserwujemy. Mamy w Leżajsku i okolicach Rzeszów, Kolbuszowa, Jarosław, niezłą doraźną ekipę ludzi z którymi obserwuję od lat.

Co do miejsc obserwacji - najczęściej jest to Raniżów, ale była też Sieniawa i Mołodycz (z ekstra niebem)

Ale przede wszystkim są doraźne lookanka w Leżajsku (Floryda) oraz ostatnio z 2 kumplami pojechaliśmy trochę w kierunku Sieniawy ok 10km za Leżajsk... zasięg był już ok 6 mag.

Zobaczcie sobie sprawozdania z naszych obserwacji w tym dziale.

http://astro-forum.org/Forum/Rzeszow-f92.html

Teraz brak nocy astronomicznej - ale w sierpniu już będzie całkiem ciemno, wtedy Was odwiedzę. Zawsze latem dołącza do nas Robert Bodzoń i jedziemy na Mołodycz....tam jest niebo prawie Bieszczadzkie. Masakra. Veil pokazuje czerwony zafarb w 12" . Warto to zobaczyć.

Pozdrawiam Ignis

Witam,

czy ktoś 'nie z okolic' może dołączyć? :lol:

dajcie znać jaki termin - biorę urlop, namiot, Syntę i zgrzewkę na wypadek chwilowego zachmurzenia i przybywam

pozdr

R

• 2 weeks later...

Witam, po dlugiej nieobecnosci.

Oczywiscie ja sie pisze bez dwoch zdan, nie pamietem kiedy ostatnio lookalem.

Adi_115 jak bedziesz cos wiedzial to pisz to moge cie zabrac, bo ja raczej rzadko tu zagladam

Pozdrawiam

Maciek

gg:7729002

Guest ignisdei
Witam, po dlugiej nieobecnosci.

Oczywiscie ja sie pisze bez dwoch zdan, nie pamietem kiedy ostatnio lookalem.

Adi_115 jak bedziesz cos wiedzial to pisz to moge cie zabrac, bo ja raczej rzadko tu zagladam

Pozdrawiam

Maciek

gg:7729002

A proszę któż to się odezwał...ileż to już lat absencji He? ;)

• 3 weeks later...

Witam

jeden z kolegów odedzwał sie do mnie ze stalowej woli i zaproponował zlocik :)

więc cytuje

Astro-Party Bieszczady 2009.

Na razie jestem ja, moj kolega Pawel ze Stalowej, Ty no i moze Iza ze Starachowic

(nie znam jej, ale napisala do mnie z forum, pisala ze jak jakis zlot to chetnie).

Doba w Chatce Puchatka 16zl, koszt dojazdu wspolnie zrzuta na paliwo, jedzenie

najlepiej wziasc z soba bo tam na goraco tylko bigos, zreszta mozna zejsc

do Przeleczy Wyznej (tam gdzie parking) 45min-1godz w dol i w karczmie cos zjesc lub

podjechac do Ustrzyk Gornych 8km. W sumie na 3dni to 150-200zl wystarczy spokojnie,

glowne koszty to paliwo.

Strona Chatki Puchatka:

http://www.bieszczady.net.pl/chatkapuchatka/index.html

Jest 20 miejsc noclegowych, wlasny spiwor.

koniec wrzesnia, poczatek pazdziernika,

mniej turystow , latwiej o nocleg, dluzsze noce.

Nocleg bylby rezerwowany wczesniej, zeby nie bylo przykrej niespodzianki :)

chetni prosze o pw

Witam,

z racji tej, że Ignisdei pojawił się w naszej okolicy, zapraszam chętne osoby na mały wypadzik w okolice Sieniawy. Nie będę się powtarzał, wkleje co pisał:

Jestem dziś w Leżajsku.. jest szansa polookać tak o 21.00. Zgadałem się już z Vadrem. Można by wyskoczyć tak kilkanaście km w kierunku Sieniawy.. ostatnio mieliśmy tam zasięg prawie 6 mag. Jestem właściwie przejazdem i mam tylko mały achromat 90/500 na AZ-cie.. Jak co piszcie na PW. Jadę w niedzielę raniutko więc tylko dziś jest jedyna szansa.. tym bardziej, że jest niebo a jutro pogoda się ma załamać. Mam też samochód do dyspozycji.

POZDRO Ignis

Także proszę chętnych o odpowiedz tutaj w temacie, czy na pw do mnie.

pozdrawiam

W okolicach połowy sierpnia, planujemy większe obserwacje. W miarę zbliżania się terminu na pewno poinformujemy. Wg mnie naprawdę warto :)

Wczoraj z Robertem byliśmy w okolicach Ożanny, jeśli coś Ci to mówi. Zasięg dość przyjemny, ale koło 1:00 wyskoczył Księżyc i się zwinęliśmy.

pozdrawiam

ps. koło Kolbuszowej masz Janusza_m i Slawak1, już kilkakrotnie z nimi obserwowaliśmy ;)