Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

eh, poprawka, 80 km do Ożanny i 90 do Sieniawy, nie jest źle.

A rejon Woli Żarczyckiej? Bardziej wysunięty na zachód, ale na mapie wygląda czysto.

 

Januszem_m i Slawak1'em gdzie obserwowaliście?

 

Przepraszam że czepiam się lokalizacji, ale nie łatwo jest dojechac w podane miejsce nie mając samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszem_m i Slawak1'em gdzie obserwowaliście?

 

Przepraszam że czepiam się lokalizacji, ale nie łatwo jest dojechac w podane miejsce nie mając samochodu ;)

 

Obserwowaliśmy z 1,5 km za Raniżowem, w stronę Kolbuszowej. W sumie pojawiali się też z Rzeszowa: Adek_115, Lukas810, Miki, mój sąsiad i nicku Mimo z synem, czy Robert Bodzoń, czasem i inne osoby, których tu na forum nie widziałem. Co do Woli Żarczyckiej to nie wiem jak tam jest, w sumie same wioski, teren jeszcze nie sprawdzony... ;)

 

Sabiii - zapraszamy, im nas więcej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Ranizów to dla mnie marzenie, 30km z hakiem, skuterkiem łatwo było by dojechac.

Nie wiem jak światła Kolbuszowej wpływaja na obserwacje. Lekką łune z nad miasta widac nawet u mnie, w Krzątce.

 

Jestem poczatkujący wiec sprzetu ze sobą nie dźwigam, bo go nie mam, jedynie mała 'lornetka' 8x50 ;)

Cel, podobny co sabii, coś się nauczyc i moze w koncu podjąc decyzje o zakupie jakiegoś mocniejszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

Też byłbym zainteresowany wyjazdem najlepiej w okolice Sieniawy (Mołodycz) tam są dobre warunki - bywałem tam dośyć często ze względu na wykonywaną przeze mnie pracę i jest tam bardzo dobry dojazd i dobre warunki, musze oznaczyć na jakiejś dokładnej mapie.

 

Sam obserwuje ze wsi Nowy Dzików i mam tutaj bardzo dobre warunki powyżej 6mag zerowe LP w przypadku obserwacji z posesją na polnej drodze, nic lepszego nie mogę sobie wyobrazić :D

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

EDIT: - źle doczytałem i wprowadzam poprawki.

 

Ignisdei już jest u nas. Poinformował mnie o zorganizowaniu, jak już wcześniej wspomniałem większych obserwacji. Księżyc ucieka do nowiu, Perseidy jeszcze trochę nam polatają, może być dość fajnie. Właśnie tak jak piszesz Szymek, myślimy o Mołodyczy. W tamtym roku, już tam obserwowaliśmy i miejsce jest naprawdę dobre na obserwację. Wstępny termin dziś!, chętnie pisać. Później ewentualna możliwość spotkania się to przyszły tydzień - poniedziałek/wtorek

 

pozdrawiam

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

EDIT: - źle doczytałem i wprowadzam poprawki.

 

Ignisdei już jest u nas. Poinformował mnie o zorganizowaniu, jak już wcześniej wspomniałem większych obserwacji. Księżyc ucieka do nowiu, Perseidy jeszcze trochę nam polatają, może być dość fajnie. Właśnie tak jak piszesz Szymek, myślimy o Mołodyczy. W tamtym roku, już tam obserwowaliśmy i miejsce jest naprawdę dobre na obserwację. Wstępny termin dziś!, chętnie pisać. Później ewentualna możliwość spotkania się to przyszły tydzień - poniedziałek/wtorek

 

pozdrawiam

 

Proponuję poczekać chociaż do weekendu może pogoda się ustabilizuje jakby co to się pisze.

 

Edit:

 

Szykuję się na dzisiaj dość dobra pogoda chmury deszczowe ustępują w stronę Ukrainy a z nad zachodu Polski nadchodzi ładne niebo (cumulusy), może to dać bardzo dobrą przejrzystość na najbliższą noc warto się zastanowić :)

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cumulusy może ustąpią, ale ICM zapowiada cirrusy. Ostatniej nocy (u mnie) cirrusy plus Księżyc nie dały warunków, które zachęciłyby mnie do dłuższych obserwacji. Wstałem w drugiej części nocy, aby sprawdzić warunki i ewentualne Perseidy. Warunki były dosyć marne, a Perseidów znacznie mniej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

na jutrzejszy dzień planujemy obserwacje w okolicach Rzeszowa.

Chętni są mile widziani, miejsce jeszcze do uzgodnienia w zależności od tego ile osób się uzbiera.

Na obecną chwilę będę ja i Janusz, być może dołączy do nas Sławek i Adek.

W celu ustalenia miejscówki zapraszam do rozmowy w temacie albo na PW, ewentualnie pod numerem telefonu 793796456.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

koledzy sorka za moją nieobecnosc :)

Wróciłem w koncu do polski

 

moje namiary gg 5884444 zawsze nie widoczny prosze pisac jak cos

tel podam na pw :)

 

obecnie nie mam autka ale około 2 - 3 tyg sie to zmieni :)

Edytowane przez michaelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wciąż nic nowego w temacie, jakoś tak zamarł.

Nie ukrywam, że chętnie wziąłbym udział w jakimś spotkaniu najlepiej w północnej części Podkarpacia.

 

Jak tam, dzieje się coś? Organizowane są jakieś zloty?

 

A no widzisz OSMO - grupa podkarpacka nie należy do zbyt zorganizowanej, ja bardzo chętnie bym jeździł na jakieś obserwy, ale los mnie wygnał za chlebem na obczyznę. Jak już jestem w Rzeszowie, to albo nie ma pogody albo Księżyc świeci jak wściekły. Astro koledzy z Rzeszowa, hymmm pozostawiam to bez odpowiedzi :sorry:

KIEDYŚ BYŁO INACZEJ!!!!

Pozdrawiam i do zobaczenia w terenie, mam nadzieje że w starym składzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

wczorajsze obserwacje były bardzo udane, seeing był rewelacyjny. Dziękuję Januszowi i Andrzejowi za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas obserwacji. Mam nadzieje, że następne wspólne obserwacje będą w najbliższym możliwym czasie.

 

DSC_0292.jpg DSC_0302.jpg DSC_0313.jpg DSC_0316.jpg DSC_0319.jpg

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

planujemy dziś małe spotkanie, oczywiście z głównym celem jakie są obserwacje :) A więc konkrety:

 

godz ~20:00 w Raniżowie, parking przed sklepem przy głównej drodze w kierunku Kolbuszowej (bodajże Delikatesy Centrum) i następnie udajemy się na stałe miejsce na łące, gdzie odprawimy nocne rytuały ;). Zasięg przy "fajnej" pogodzie 6+ mag.

 

serdecznie zapraszam,

 

Mateusz

 

ps. kontakt: gg 8563241 (99% niewidoczny), tel: 788483461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj w końcu pogoda na podkarpaciu zapowiada się bezchmurnie. Nie zastanawiając się długo zdecydowaliśmy z kolegami z sąsiednich forów, że należy zorganizować obserwacje. Tak więc celem naszej podróży stanie się jedno najciemniejszych miejsc na podkarpaciu - Mołodycz gdzie zasięg lekko sięga 7m.

Zbiórka o godzinie 20 pod Farą w Leżajsku, na miejscu powinniśmy być ok 21. Jeśli ktoś potrzebuje informacji jak dojechać na miejsce zbiórki, niech dzwoni do mnie: 697602963

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.